vreau sa mor!!!!!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Ha,iarta-ma dar......pentru un moment ....am crezut ca e strigatul de ajutor lansat de mine prin 1996,cu vreo 11 ani in urma.....cand aveam vreo 16-17 ani.Gandeste-te ca trebuie sa mergi la doctor sa iti scaoat un dinte pentru ca e cariat si doare.....ce faci,stai cu durerea aia muta dar enervanta foc sau......te grabesti sa-l scoti?Finalul e acelasi,depinde doar de tine daca alegi sa iti prelungesti agonia sau nu.Viata abia incepe la 25 de ani si vei vedea cat de frumos este cand intalnesti persoana care te si iubeste si te vrea si iubirea e reciproca.De ce crezi ca tie nu ti se poate intampla sa fii foarte fericita la un moment dat?Bucura-te ca ai invatat o mare si pretioasa lectie si anume de a nu mai permite nimanui sa-ti spuna ce sa faci cu viata ta,cu cine si cand sa fi prietena sau nu.Nu te-a iubit,atunci duca-se!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Didadi!o sa iti spun ceva, poate te trezesc din aceasta stare!
SI CEI CERE DIN ANUMITE MOTIVE AR FI TREBUIT SA MOARA LUPTA SA TRAIASCA!Sa nu crezi ca sunt dura!caci nu sunt asa!Nu te uita la cele care sunt fericite pe strada, cauta sa elimini RAUL din viata ta caci altfel nu vei reusi sa o iei de la capat!Suferinta face parte din viata nostra!asa e viata!cu bune si rele!Ai puterea sa ii spui sa plece!Nu iti distruge tineretea langa un om care nu te merita!Iti va fi putin greu dar apoi iti va fi mult mai bine!Lupta se da in tine!Lui nu ii pasa !Ii convine situatia!Gaseste in tine puterea de a lupta !de a merge mai departe!sa stii ca se poate!

Redati-mi viata!

Putin cu putin se aduna marea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_specht spune:

buna dimineata
didadi ar vrea sa treaca peste asta sa-l uite dar ea nu are ochi numai pt el.eu cred ca degeaba incercam sa o incurajam sau sa-i dam sfaturi pentru ca ea pe el il vrea si gata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1177 spune:

mi-e tare greu sa inteleg si sa "aprob" dependenta asta si lipsa de respect fata de propria persoana...

oare chiar nu mai e nimic de facut pe lumea asta decat bocitul dupa un barbat si cersit mila lui????
mergi la plimbare, citeste, fa niste cursuri, mergi la orfelitate sau case de batrani si ajuta, investeste si infrumuseteaza-ti viata; asta nu-i iubire; numeste-o cum vrei, insa numai iubire nu

am cunoscut persoane care se tarau in genunchi in fata "zeului" sa nu le paraseasca; incredibil unde se poate ajunge cu lipsa de stima... ; unele dintre ele au avut sansa sa fie parasite iar acum au o familie normala; celelalte isi continua cosmarul; domnul sta cu ele insa ce pret platesc... ce nu-nteleg e ca tot se plang!?
pana la urma cine e responsabil de viata noastra, de felul in care ne-o traim??? NOI - nimeni altcineva

si nu vreau sa ma gandesc la suferinta pe care o provoci parintilor tai si celor care-ti sunt aproape... crezi ca ai putea sa privesti putin in jur??? nu de alta, dar poate mai tarziu va fi prea tarziu...



Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Didadi, asculta melodia aceasta www.yourfilehost.com/media.php?cat=other&file=Essenza_Refren_pentru_inima_mea.zip" target="_blank">click

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nume spune:

Dialdi, ce vrei de fapt, ce ti-ai dori daca ar fi posibil? Poti te rog sa faci o lista cu ce te-ar face fericita in punctul asta al vietii tale?

nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Alex2,multumesc pt melodie.O lista,fericita cred ca as fi doar cu el.O alta prostie scoasa din gura mea.Stiu ca nu o sa am cum.Stau si astept sa vina sfarsitul lunii sa plece.si poate pana atunci incerc sa vad si eu altfel viata si oamenii,incerc sa fiu cat se poate de puternica,dar....e foarte greu.Nu am si eu putina ambitie,sa-i intorc spatele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aamu spune:

quote:
Originally posted by didadi

O lista,fericita cred ca as fi doar cu el.O alta prostie scoasa din gura mea.Stiu ca nu o sa am cum.


Constientizezi deci ca nu ai cum .Pune-i bagajele la usa, nu mai astepta nimic. Asteptarea asta te distruge!

Daca pe tine nu te iubesti indeajuns ca sa te protejezi, atunci gandeste-te ca-i redai libertatea. Pentru ca el vrea sa plece (sper, pentru binele tau, ca o sa vrea!).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Aamu,crezi ca pt binele meu vrea asta?De ce pt binele meu?De ce m-a facut sa sufar atat?Asa bine se face unui om?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Diana degeaba incerci sa o convingi...ca ea nu vede acum...
are ochii deschisi,dar nu vede...
vede numai suferinta si asta e tot ce conteaza...
nu se va scutura pt ca-i placea asa...vrea ca el sa vada cat sufera si sa ramana langa ea,eventual sa si o iubeasca....
degeaba,pana nu-si da valul de pe fata poate sa-i zica oricine si orice...ALA e cel ales,iubit si fara el nu se poate...
asa cum a spus bine Elise...un KK e cel mai frumos....

eu tot astept sa plece odata sa se trezeasca si fata asta dupa ce l-o mai plange vreo 2-3-7 luni.....cu "mortu-n casa" nu poti...sa ma scuzi,dar asa vine vorba!!!!

omul asta i-a dat atatea semne ca nu o iubeste,ca nu o vrea si ea se agata cu disperare de un fir de paianjen......i-a data atatea ultimatumuri....si ea nu a facut decat sa prelungeasca suferinta....

nu vreau sa mai puns si eu paie pe foc,dar un om carew te iubeste si vrea sa fie cu tine e si GATA!!!

mai,fata,lasa suferinta deoparte ca tu nici nu stii ce-i aia suferinta cu adevarat(desi acum ai senzatia ca durerea ta e cea mai mare!) mai gandeste-te ca sunt copii orfani ramasi fara mame sau si mame si tati,mame cu copii bolnavi....incurabili,oameni prin spitale cu traumatizme grave...

ia drumul catre spitalui de urgenta sa vezi acolo cum stau mame langa pruncii lor in coma....

mergi la sectia de reanimare sa vezi oameni suferind....

si astia nu si le fac singuri....

tu pui suferinta pe un piedestal la rang de virtute....

NU suferinta asta e cea care merita ridicata in slavi.....
e ceva de care te poti debarasa ...doar sa vrei asta....sa nu te vezi numai pe tine victima vietii....cand de facpt esti victima ta si numai a ta...


si pt. cei/cele care or sa zica ca nu inteleg si ca ma iau de biata fata, as vrea sa ma ocolaesca pt ca nu vreau sa raspund(si evident sa intru in polemici) la nimic altceva, vreau decat sa incerc sa o destept din adormire pe fata asta....desi ma indoiesc ca o sa pot....dar incerc!!




Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput