All about Constanta (85)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Jo, sunt de facut torturi??? O sa ma uit...dar sa imi aduci aminte mai tarziu, prin iunie vreau sa ajung in Ro...cand incep sa fac bagajul...

Primul lucru pe care tre sa il cumpar vor fi geamantanele...

Eu am emotii pt party-ul lui David...sper sa iasa cum trebuie ca nu am mai organizat niciodata petrecere...mai ales in aer liber!!! In Ro era simplu ca trebuia sa aduc doar sarbatoritul si invitatii...si precis o sa uit eu ceva!!!!

Mav, si noi avem cate ceva de la brio (aici nu e asa raspandit, mai e ceva asemanator se numeste imaginarium)...De fapt si cei de la Thomas&Friends au sine de lemn cu toate accesoriile si locomotivele....dar sunt ff scumpe...Eu cumpar sinele de la imaginarium ca sunt mai ieftine si locomotivele de la Thomas (ca cei de la imaginarium le au simple - nu au "gura" cum spune David)...
Dar parca de ziua lui i-as lua si altceva...nu numai trenuri!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ah...am pictat cu vopsea acrilic...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Liris multumesc mult de tot.

Gabi eu am intrebat unde e Academia milit. Si cand ma gandesc ca in spate la Academie fac masterul, iar cand merg la soacra-mea trec prin fata Academiei. Ehei ce tie si cu neuronii astia tociti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Jone am facut rost de tot ce imitrebuia. Mi le-a trimis prima data lulu77 dar lipseau 4 pe care mi le-a trimisapoi liris.
Sunt super incantata ca am facut rost de ele. Acum o sa pun osul la treaba mai bine ca mi-am propus sa slabesc 13 kile pana la Paste ca sa ma suport si eu pe mine. Am inceput treaba din 13 ianuarie(adica regimul WW si callanetics si de vreo sapt. aproape si bicicleta juma de ora pe zi). Pana vinerea trecuta slabisem 2,5kg dar 0,5kg le-am pus la loc in 3 zile de excese(din motiv de stres de examen ca n-am cu cine lasa copii ca sa potinvata). Urmatoarea cantarire e luni cand se fac 7 zile de cand am reinceput regimul.

Sanzi e super pictura.

Va doresc un sfarsit de sapt. superb, nu inainte de a ura si eu La multi ani lui Andrei(Mav) si David(Sanzi) ca nu stiu daca mai reusesc sa intru in wk pe aici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Am primit rezultatul de la exsudat: un nenorocit de streptococ. Cred ca acum ar trebui sa ne facem si noi analize, nu? (Mai ales ca pe mine m-a mai durut in gat zilele astea...)
Se pare ca tot nu scapam de antibiotic.




Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

si noi suntem bine.mergem la cresa.el papa foarte bine aproape tot, insa ciorba nu o refuza niciodata.ii mai impinge pe copii pe acolo, dar.. asta e.in rest eu multa munca si alerghatura, avem 3 licitatii saptamana care vine si am scos la hartii de mi-a iesit pe nas.
va pup pe toate si toti si un we minunat.

albumul meu
adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Sunt in sesiune Nu mi-am imaginat ca o sa-mi fie asa greu! Dar se pare ca neuronii au cam obosit...sau o fi de vina faptul ca primul examen l-am avut dupa tura de noapte? important e ca l-am luat...
Jone, multumesc inca o data pt referate, abia acum le-am citit si eu
Mai fetelor ce-i cu Callenetics ala, ajuta la slabit? vreau si eu!
julyp spor la slabit!

Oare vine si la noi zapada?
Andrada vrea sa facem un om de zapada; poate doar din "gelatina" (asa denumeste ea plastilina)
Miki, tu te plictisesti? Vreau si eu concediu...asa lung. Daca vrei informatii despre botez, te astept pe la mine, pt ca sunt nasa profesionista Am 7 finutzi botezati!
Sanzi, super pictura! Cred ca David e tare incantat.
Ege, la fel cum a zis si Mav, ar trebui sa raresti alaptatul pe timpul zilei, sa-i oferi biberonul sau canita, in functie de ce prefera ea, astfel, sanii vor produce mai putin lapte. Eu asa am facut si mi-a fost tare usor desi am alaptat ambii copii destul de mult adica 10 si 11 luni. Dupa ce ajungi sa scoti suptul pe timpul zilei, procedezi la fel si noaptea! Aici va fi un pic mai greu, va trebui sa fii ferma pe pozitie pt ca cei mici speculeaza slabiciunea noastra in fata plansetului lor si iti va transforma noaptea in zi! Bafta multa iti doresc!
July, condoleante! Desi nu ne place, bine a zis cineva, ca moartea face parte din viata
Mav, da amanunte despre noua achizitie..ca e bine de stiut! Pupici omuletului sforaitor si intreaba-ti medicul homeopat de streptococcinum, poate nu mai luati antibiotice...
Cornelia, sanatate multa la puiuti!
Narcisa, mama ta ce mai face, se simte mai bine?
Tatiana, ma bucur ca Bia se intelege cu bona!
Roxana, vreau si eu reteta de cozonac...please, daca nu ti-e prea greu sa-mi scrii si mie!
Oana, mie mi-a placut mult de Soescu, chiar vreau sa-i mai fac o vizita, la noi au avut efect "bilutele". Sa ne scrii parerea ta

Va pupam

www.adina.as.ro/" target="_blank">noi
tot noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

gabi, sa stii ca nu te uit cu detaliile despre locul de veci. o sa-ti trimit pm cat pot de curand.

adinutza, felicitari ca ai luat primul examen! despre jucarii, nu vreau sa mai dau detalii "pe post". daca ai putina rabdare, o sa fac poze duminica (atunci cand vom desface cadourile) si-ti trimit pe mail sau pe pm amanunte. pupici si voua! spor la invatat si multa bafta la examene!!!! am uitat sa-ti spun: sa stii ca i-am facut lui bodo dvd-urile cu scooby inca de anul trecut, da' n-am reusit sa mai iau legatura cu voi... din motivele triste deja cunoscute....

EDIT: streptococul este betahemolitic grup C, sensibil la majoritatea antibioticelor, incepand cu ampicilina, nu este periculos. era rau daca era de grup A. deci, ne facem noi bine, cat de repede!
toate celelalte analize bune, doar IgE-ul este foooarte mare.

noapte buna!



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

ultumesc pt sfaturile pt intarcare
as vrea sa va intreb daca voi ati facut in sarcina,la 7,5 luni ,vaccin antitetanos? cumnata mea e nsarcinata si i-a zis dr ca tr sa faca acest vaccin si ma intreba daca l-am facut,dar eu nu am facut si nici nu am auzit.ce parere avetzi
ege tuseste ingrozitor,suntem tot pe tratamentul cu antibiotice si rofodex.daca nu se face mai repede bine,cred ca o sa merg si eu la un medic homeopat
pup,noapte buna,constantza!

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AILUI spune:

Salve fetelor ,
Sunt tot o mamica de Constanta, dar pana acum am intrat mai rar pe forum , sper sa ma primiti si pe mine in grupul vostru, vad ca sunteti fff active !
Ege, referitor la intrebarea vizavi de vaccinul antitetanos in sarcina, DA, eu l-am facut! Dupa ce am intrat in 7 luni m-a sunat medicul de fam si m-a chemat sa-l fac, ba chiar mi-a precizat atunci ca, in mod normal ar trebui sa il repet dupa un an ,nu mai stiu exact ce explicatii mi-a dat ....

Pupici,
ailuI , mami de nazdravan Roby

Mergi la inceput