*Aspirante optimiste > 20 ani (52)*

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns PamELLA spune:

bibyrox,sa vezi ce ochi am facut cand am vazut "ESTI FIERBINTE" !am uitat ca am pus intrebarea in legatura cu temperatura si ma uitam,nu stiam de unde si pana unde si cum erai ziua 7 si insarcinata? au venit peste sarcina? distractie placuta pentru diseara!
didi-anda,bb yasmi,ne asemanam in ceea ce priveste lucrurile pentru viitorul bebelus!o sa cumparam in curand si pentru al nostru,nu doar pentru altii,sunt sigura!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinette spune:


Raluk,

Instilatiile reprezinta o procedura prin care se incearca desfundarea (permeabilizarea) trompelor. Nu este dureroasa, cu ajutorul unui instrument (seringa) care nu stiu cum se numeste iti introduc antibiotic - amplicilina, in general - cu hidrocortizon, in uter. Ideea buna e ca acest amestec sa patrunda prin trompe lejer si sa ajunga in afara. Daca trompele sunt infundate atunci solutia are rolul de a desfunda, a curata ce se afla acolo. Nu vreau sa dezamagesc pe nimeni dar pe mine nu m-au ajutat. Se fac in z6,z8,z10, cu pauza de o zi intre ele, iar dupa fiecare instilatie e bine sa stai cu picioarele in sus, pentru ca solutia sa-si faca mai bine efectul.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PamELLA spune:

Fetelor,acum 2 minute temperatura era 37,2 !si sunt ziua 6!care e motivul?temperatura maxima pe care am avut-o pana acum chiar si la ovulatie a fost 37,1!!si inca ceva:mainile imi sunt reci si nici nu simt cum ca mi-ar fi cald !

Va pup!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Pam da. Am avut ciclu peste sarcina.. din pacate am pierdut-o, avort spontan. Fa-ti test!! temperatura se ia doar dimineata inainte sa te dai jos din pat. Acum nu este cocludenta.



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Pam , cum zice si byby, tB luata akuma nu este concludenta. Tb tre luata dimineatza, cand te-ai trezit inainte de a te ridica din pat.deci pune termometrul langa pat di dimi inainte de a te ridica ia TB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PamELLA spune:

biby,imi pare rau,stiu cum e si intr-adevar nu exista cuvinte de alinare! ciudat cu ciclul asta peste sarcina!tu ai observat vreo schimbare sau era la fel?scuza-ma ca pun atatea intrebari,daca nu vrei sa vorbesti despre asta,te inteleg!nu e neaparat nevoie sa imi raspunzi!in legatura cu temperatura stiu ca nu e relevanta acum,dar totusi,in ziua a6-a ar fi trebuit sa fie mai scazuta chiar si la ora asta!de obicei prin ziua 10,11,o mai luam dupa amiaza si era maxim 36,5 36,6!visez aiurea dar se stie,speranta moare ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Pam iubita nu este nici o problema. Stai linistita ca pot vorbi despre asta.. sunt foarte ok! Ciclul meu a fost normal.. n-am observat absolut nimic diferit fata de alte dati.. M-a tinut 3 zile... si in a 8-a zi am inceput sa sangerez.. la inceput s-a banuit ca e SEU.. in fine. Habar n-aveam ca sunt gravida pt ca inainte cu o zi sau doua sa-mi vina facusem un test care a iesit negativ. In ziua 8 testul a iesit pozitiv imediat, facut seara.
Deci eu iti spun sa faci un test, astfel te linistesti. Orice test.. nu conteaza marca.




In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PamELLA spune:

biby,am sa fac maine cred un test,dar intai sa vad dimineata temperatura cum e.multumesc mult pentru raspuns!!sunt sigura ca in cel mai scurt timp o sa iti poti tine fetita in brate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Multumesc si eu Pam! iti tin pumnii poate... cine stie!! Doamne ajuta!

V-am pregatit un CAPITOL NOU!!!




In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PamELLA spune:

biby,Doamne ajuta pentru toate,sa dea Dumnezeu sa ne intalnim intr-o buna zi toate cu bebeii in brate sau de mana,sa nu mai existe nicio aspiranta,sa fie doar gravidute care sa ramana insarcinate din prima luna de incercari! ar fi frumos!


Mergi la inceput