Clubul moldovencelor de peste Prut (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Salutare.
Hop si eu.
fetelor, sa imi fie cu iertare, dar Amelia mi-a facut curat pe masa de la calculator( a se citi" statea in picioare pe scaun, apasa pe tot ce putea si striga- " fac teaba, fac teaba" ") si am pierdut foita cu notite. Asa ca o sa ma refer la ce tin minte si ce am citit in cap nou ca nu mai recitesc in cel vechi de la inceput.
Cristina, sa inteleg ca azi nu o sa dai pe la pc, o sa savurezi libertatea.
Sa stii ca si antibioticul da dureri de burtica la bebe. Deci s-ar putea chiar daca e pe calea cea buna, sa fie si asta un motiv. Pupici multi si sa scapati rapid.
Veronica, am vazut si eu pozele cu dormitorul. Este superb. Eh, cat te "invidiez" eu pe tine, ca ai asa ocupatie placuta ca decorarea casutei voastre. Dar partea buna e ca, atunci cand va veni momentul la noi, voi avea de la cine sa cer sfaturi si informatii
Cat despre permisul de sedere, Elena a depus deja actele, iar pe mine ma.."freaca"( scuzati expresia, dar alta mai potrivita nu gasesc) astia de la CASMB, inca nu mi-au acceptat dosarul. Nu era suficient cate acte cereau inainte, au mai adaugat acuma altele in plus.
Cornelia, cum a mai dormit Mirela? Am vazut ca ai pus poze noi. O sa ma uit azi, mereu vreau sa ma uit si intervine ceva.Deja nu mai am rabdare sa vad bolfosica mica.
Elena, citesc in mesajele tale atata dragoste ptr Tigrut, ca mi se face si mie dor sa am o pisica
Tania, la voi ce se mai aude cu casa? Reusiti ceva? Mi-a zis cineva care cauta sa isi ia acuma, ca preturile cresc de la o zi la alta. Ca au gasit un apartament cu 3 camere la 95 mii euro( enorm, dupa parerea mea) si ca acuma e peste 100, ca asa a vrut proprietarul peste noapte.
Diana, sper ca totul e bine la tine. Stiu ca ai zis ca ai mult de lucru, dar da-ne un semn sa stim ca esti sanatoasa impreuna cu familia ta.

Amelia ieri m-a criticat. Dat fiind faptul ca nu am putut sa ii desenez un urs si un iepure mai aproape de realitate, s-a dus la tati si i-a spus" mama deseneaza foate au( rau), hai tu sa desenezi". Iaka asa.
Mancare: ieri am facut ciorba de perisoase. Azi... nu stiu .. voi ce mai faceti?

Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Fetelor eu stau rau cu timpu.
Da am intrat putin si repede sa va zic ca Liuda inca nu a nascut, ea tot are putin timp, da cind se duce cica ne anunta.
o zi buna.


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2, 3 si 4www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">
Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:

Salutare!
ce mai faceti
Veronica,sunteti fericiti ca aveti apart. si inca unul cu 3 camere,acum este f.f.f.dificil sa iti iei macar si cu 1 camera,dar bine ca l-ati luat si intr-o perioada buna,acum e asa cum zice si Lilia,se scumpesc intr-un ritm nebun.
Lilia noi inca nu am rezolvat nimic in legatura cu apartam.dar totusi am primit o veste buna,apartam.asta unde noi stam cu chirie,proprietarul l-a lasat la 200euro,nu 300 cum ne-a zis initial,urmand ca din luna mai sa platim 250eur,si a zis ca nu mai ridica.(tot e mai bine decat 300).Totusi noi nu ne lasam pe tanjeala si speram anul asta sa o punem de un credit si sa ne luam casa noastra(Doamne Ajuta).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Tanya, ma bucur ca a fost proprietarul mai intelegator cu voi. Oricum, multa bafta in cautari!

Of, fetelor, mi-e foame continuu! Maninc si peste o jumatate de ora am o durere in stomac, de zici ca am stat flaminda o zi intreaga! Si eu care credeam ca poate datorita greturilor sa-mi pastrez greutatea in prima perioada, de unde! Sper sa nu ma fac cit un balon pina la toamna.
Si inca o chestie curioasa, la prima sarcina in primul trimestru nu puteam sa vad/miros carnea, pe cind acum, numai carne as minca! Am intrat azi intr-un magazin de carne si mezeluri, ameteam deja de la mirosuri, m-am dus fuga si mi-am cumparat un pateu cu carne.

Ma duc sa fac o tarta (quiche) cu piept de pui si ciuperci...

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mushulica_p spune:

Buna fetelor!

Stiu, stiu ca o sa ma luati la 3 parale...
Nu, nu am nascut inca, si inafara de faptul ca BB e in bazinul mic - alte semne nu mai am.

Mai intii de a va descrie in ce stare sunt - vreau sa zic

Felicitari, Natalia! O sarcina usoara, un BBik sanatos si pe Vladut de mare ajutor sa-l ai!
Si chiar iti dai seama ca maninci mai mult? Ca mie la inceput mi se parea ca nu mai ajung sa maninc pe saturate de frica kg, insa sotul imi zicea ca dintr-o parte - maninc de citeva ori mai mult si mai cu pofta.
Acum ... stiu ca nu crezi in babisme (nici eu) dar cica e un flacau in burta daca poftesti tare la carne

De asemenea, felicitari pentru Amelia! Mult curaj si tot pasind inainte!:) Inca o sa ne arate ce dansatoare poate fi! Lilia, acu atine-te!!! Faza cu "fac treaba" la un nepotel de-al meu era "fac minuni" si cam tot in stilul asta le facea

Veronica, am vazut si eu dormitorul vostru! Mi-a placut mult! Dulapul e atit de incapator! Su toate par asa practice. Iar patul pare sa fie king-size:) La noi e pb ca nu avem unde baga o gramada de lucruri, voi deja numai sa aveti ce pune!

Cornelia, ce frumos e la voi! Parca imbie a sarbatoare cind privesti draperiile:)

Alina, se pare ca te simti minunat in piele de insarcinata iar, caci asa o dispozitie buna da din mesajele tale!

quote:
Alex se uita la niste desene pe Minimax, si este unul cu o printesa, si acum imi tot spune "Draga mea printesa, vreau sa te pup!".E tare scump cand il apuca dragostea....norocul meu ca se intampla foarte des!Vine si zice "mami hai sa ne iubim"!

Frumos va iubiti voi!

Cristina, pina aici a fost ziua ta libera azi, cum a trecut? Azi colici mai putine? Au fost toti complici si te-au lasat sa profiti de un pic de libertate? Chiar e tare bravo sotul tau ca iti face zile libere!

Acum despre noi ... - sunt mereu cu miinile, picioarele umflate, ma dor tare, am observat ca in momentele cind se mai desumfla - parca imi trece si durerea, da nu ma tin mult asa. Ma doare si capul, cred ca e cum zicea medicul - se acumuleaza si in cap lichid si tot doare (atunci inca nu aveam problema). Dimineata mi-e somn dar ma tem sa dorm ca numai ma intorc pe o parte - imi amortesc miinile, iar cu fata in sus - doare spatele. Noapte prin somn nu stiu ce se intimpla, pina se trezeste sotul - dorm ca un pruncusor, deci multumesc totusi de somn bun
Mi-a iesit si alergie la mini, ca m-am apucat de facut ordine in debara (era nereparata inca) si sa despachetez tot ce aveam depozitat in camera a treia. si cum lucrez fara manusi - imi crapa si singereaza miinile. Iaka asa belorucica.

Ei, dar din cite am inteles - asa e la sfirsitul sarcinii. Deci cred ca toate sunt bune si ne trebuie doar inca un pic de rabdare!

Acum cu lacrimi in ochi (de la monitor, nu e altceva ) va pup si cer scuze pentru suspans!

Ludmila 38+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ludmila_19/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Ludmila, ce bine ca ai reaparut! Tin minte cum e cu dormitul in ultimele saptamini, lasa ca nu mai ai mult de chinuit. Ai grija cu miinile, foloseste neaparat manusi de menaj! Nici un fel de belorucika, eu multe treburi din casa le fac cu manusi, inclusiv spalatul veselei, ca altfel am miini de baba.
Multumesc mult de urari. Cit despre babisme: n-ai vazut ce ziceam, ca la Vlad nu vroiam sa aud de carne? Acuma sincer, nu m-ar deranja sa am inca un baiat, ba chiar mai mult, am asa un feeling ca tot baiat e.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Vai Liudmila m-ai uns la suflet!!!!In sarcina asta nu suport carnea!Brrrr!Sa nu o vad....Chiar daca nu am greturi nasoale, tot sa nu bag in gura!Brrr!
Iar la Alex mancam de toate!

quote:
Originally posted by mushulica_p

Acum ... stiu ca nu crezi in babisme (nici eu) dar cica e un flacau in burta daca poftesti tare la carne




Alina9+ si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Fetelor va urez un we cat mai placut!!!
Noi maine de dimineata plecam la munte, in Predeal!!!

Va pup si mai vorbim la intoarcere!

Alina9+ si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Hihi, deci chestia cu carnea fiecare o interpreteaza cum ii convine!

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alegrutza spune:

Nu stiu cum voi,da' eu tare m-am horopsit azi, am alergat ca azi,
mai intai am scapat de teancu de facturi neachitate care s-o adunat inca de la sarbatori, si pe drum ma tot gandeam cate si mai cate as fi putut cumpara de banii astia, dar factura la gaz kiar a pus capac la toate, am avut trauma psihica din cauza ei,si asta inca intr-o iarna asa blanda s-o adunat atat, d'ap cand o sa vina gerurile???!!!
Dar am avut si keltuieli mult mai placute, am cumparat saltea de la DomusFlex,m-au pus un pic pe drumuri, ca nu o aveau in stoc pe aia care o vroiam,dar pana la urma am gasit-o in alt magazin de-a lor, si luni ne-o livreaza Sper ca am ales ceva bun si sa nu-mi para rau.
Maine cred ca ne ducem sa vedem de usi, dar din pacate numai cu vazutu',inca n-o inceput bine luna,dar la noi s-a dus bugetu'

Alina, distractie placuta la munte, sa sarbatoriti aniversarea cum se cuvine, iar cadoul cel mai de pret vi l-ati facut deja unul altuia
Continui imediat,ca si mie imi tre fitzuica:)

asa creste bebicul
poze

Mergi la inceput