vecina, draga vecina...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

Adusca Dramatizezi. Nu ti-ai batut "gura de pomana". Si, da, pot sa respir. Am putut intotdeuna sa respir. Insa nu as merge la film cu o vecina doar ptr ca avea un bilet in plus. Hai, ca nu e prezentat cazul meu aici. Dar probabil ca mi s-ar parea dubios ca vecinul, fara sa avem o relatie amicala, sa o invite pe "partenera" mea la film, chiar daca "as lasa-o" sa respire.



Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Mag, Alex si restul (afara de Adusca) : e vorba de un film ! Voi ce faceti la film ?

Si ca sa raspund la obiect : eu l-as fi intrebat pe sot daca vrea sa mearga. Mai ales daca era o timpenie pe care eu o vad numa ca sa-i fac placere. Si sigur nu mi s-ar fi parut dubios.




Cele mai teribile : Tzuni, Dordia, Anca, Mik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Si mie mi se pare ca a fost draguta. Apoi, esti sigura ca n-a zis "sau sotul" doar pentru ca era si el pe-acolo? Dintr-un fel de politete?

Iar termenul de "imprumut", in aceasta situatie, ma face sa zambesc si-mi aminteste de subiectul despre a "imprumuta" sau nu sotul sa faca un copil cu alta.

Daca nu ar fi fost motivele serioase pe care i le-ai prezentat si ei, l-as fi intrebat senina pe sot daca doreste sa mearga. Si ar fi fost hotararea lui, evident.

Era vorba de doar 2 bilete, nu voia sa mearga singura, iar varianta in care tu, practic, i-ai fi spus "dar nu mai bine stai tu cu copilul nostru si mergem noi doi?" mi se pare ridicola, de aceea am sa presupun ca glumea persoana cu ideea asta .

Pe scurt: doar daca tu nu ai indrazni sa suni la vecina, asta nu inseamna ca e o ciudatenie daca vecina suna la tine. Gandeste-te la motivele pentru care tu nu ai indrazni sa suni la ea si imagineaza-ti ca ea provine din alt mediu, are o alta educatie, alte principii, si nici macar nu s-a gandit ca tu ai putea considera nepotrivita situatia.


Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. - Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni.
Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA-DATA spune:

Ion o invita pe Marie la cinematograf.Cand intra in sala,Ion ii zice:
-Marie,daca tot ii intuneric acilea,hai sa ne ...!
-Nu pot,in primul rand sunt virgina,Ioane!
-Nu-i bai, hai atunci in ultimul rand !



eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

quote:
Originally posted by EVA-DATA

Ion o invita pe Marie la cinematograf.Cand intra in sala,Ion ii zice:
-Marie,daca tot ii intuneric acilea,hai sa ne ...!
-Nu pot,in primul rand sunt virgina,Ioane!
-Nu-i bai, hai atunci in ultimul rand !



eva



Si vecina in ce rand avea biletele?

Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Hehe, nici macar in bancuri nu se intampla ca Maria sa il invite pe Ion la cinema. Pacat.


Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. - Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni.
Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

clayhanger persoana cu ideea respectiva chiar glumea....nu toti privim asa de rigid realitatea...mai facem si glume pe seama ei...

Nu-i pasa nimanui cat de mult stii decat dupa ce afla cat de mult iti pasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

quote:
Originally posted by oana_n

clayhanger persoana cu ideea respectiva chiar glumea....nu toti privim asa de rigid realitatea...mai facem si glume pe seama ei...

Nu-i pasa nimanui cat de mult stii decat dupa ce afla cat de mult iti pasa



A, tu erai . Am un ecran miiic si ar fi trebuit sa scrollez mult ca sa apuc sa vad si sa zic exact numele "persoanei", sper ca n-a fost cu suparare.

Eh, am vrut sa ma asigur si eu ca se excludea varianta aia ...


Fashion is a form of ugliness so intolerable that we have to alter it every six months. - Moda este o forma de uratenie atat de greu de tolerat incat trebuie schimbata la fiecare sase luni.
Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meg67 spune:

adusca, nu ti-ai batut gura degeaba
ma asteptam ca parerile sa fie impartite, nu suntem o gasca de clone
eu le-am zis p'ale mele, ceilalti pe ale lor - asa ca intr-un forum si nu o iau personal daca altcineva are alte pareri...si sper ca nici tu

si chiar e sanatos sa avem pareri diferite
deci mersi ca ai raspuns la subiect

clayhanger, omul meu era acolo si vecina l-a intrebat direct si pe el, deci nu avea rost sa repet eu intrebarea, eu am raspuns pt. mine..s-a lasat o pauza in care se astepta raspunsul lui...el n-a zis nica si s-a trecut la alt subiect
motivele pt care eu nu as fi indraznit sa sun la usa ei ar fi de genul ca pur si simplu suntem 2 straine una fata de cealalta, chiar in timp ce scriam ma gandeam ca nici nu ii stiu numele de familie (ne-am mutat aici in august anul trecut) si sper ca rezonez in limitele normalului cand ma gandesc ca un sot poate prefera sa vada un film in putinul timp liber cu sotia decat cu o straina

deci practic (si teoretic) e vb de o persoana relativ straina care iti suna la usa ta si te invita la film
ca sa subliniez cat de straina imi e pot doar sa spun ca nici macar nu stiu la ce apartament sta, stiu doar ca undeva deasupra noastra

nu stiu, mie doar mi s-a parut freakin' strange ...






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

quote:
Originally posted by oana_n

Doua bilete, trei persoane......cate posibilitati?
Eu as fi rugat-o sa fie la fel se draguta si simpatica in continuare si sa stea acasa cu copii, iar cu biletele alea sa mergeti tu si sotul tau la film. Mi se pare cea mai buna varianta

Nu-i pasa nimanui cat de mult stii decat dupa ce afla cat de mult iti pasa


mi se pare cea mai buna idee...


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza Fulgushor

Mergi la inceput