Prietenia si interesul

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

nume foarte frumos ai judecat.




Never say NEVER.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

In acelasi context putem discuta si "dragostea" si daca tot am facut paralela asta....banuiesc ca ati vazut cu toatele filmul anilor '70 - "Love Story" - fata saraca se indragosteste de baiatul bogat si la un moment dat ii spune - citez din memorie: " m-am indragostit de tine asa cum esti tu frumos, destept, bogat, daca nu era una dintre toate astea poate nu ma indragosteam de tine, acum insa daca ti-ai pierde averea sau ai suferi un accident care te-ar urati tot te-as iubi poate chiar mai mult"

Asa vad eu si prietenia si dragostea - bineinteles ca anumite "interese" ne aduc impreuna, dar o data relatia formata interesele dispar, sunt inlocuite de sentimente mai profunde care se transforma in ...prietenie/iubire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_al_jaafari spune:

si cand eram copii ne faceam prietenii din "interes"...ca avea o papusa frumoasa, ca avea o bicilcelta care ne-o dadea si noua "o tura"...si nu poti acuza copiii de ...(na ca nu-mi vine cuvantul)!
idea ar fi ca poate la inceput ne atrag unele calitati sau "interese" la oamenii din jur, dar cate prietenii frumoase s-au inchegat asa...
sincer m-as simti jignita daca prietena mea nu ar apela la mine pentru anumite treburi cu care stie ca o pot ajuta! ne-am imprietenit ca sa avem un sprijin una in cealalta, sa avem cu cine bea o cafea, cu cine iesi la o plimbare, cu cine sa injuram sefii sau colegii...si lista poate continua! dar nu, nu consider ca suntem prietene din interes si uite ca avem aproape 18 ani de prietenie.

PRIVILEGE 13+ Mara/Matei
poze

Mergi la inceput