Aspirante opimiste>20 ani (51)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mav iti multumesc ptr informatii eu chiar am scos la imprimanta ce ai postat despre infertilitatea masculina.
Pupici


anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Mav nu te intrista ca si eu am citit inform. postate tine si sunt sigura ca si multe alte fete le-au citit.

asteptandu-l pe Bebica
http://tt.lilypie.com/NSWPp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winter spune:

May sorry! Am vazut materialul, am sa citesc in legatura cu sfaturile lui Arian!

http://tt.lilypie.com/DoU1p2.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Hello girls! Vad ca e ceva activitate pe aici...

Urez bun venit noilor aspirante si sa dea DD sa-si implineasca repede visul!

Eu, ca sa zic asa, z8 dpo, tb 36.8, simptome de cm si in plus m-am trezit dimineata cu o foarte abundenta secretie alba, vascoasa, care a tot aparut pana la pranz si care nush ce-ar putea sa fie deoarece nu am mai avut asa ceva pana acum. In rest, foame mare, somn nici vorba, nervi cat casa, e limpede ca progesteronu' asta-si cam face de cap...

Si ma mai face si Ancutz sa plang cu textul ei... Si-auzi la ea ca cica i-a scazut temperatura la 37,1... ha!



Gabi

"...sunt doar un om in cautarea unui strop de frumusete nepangarita..."

http://tt.lilypie.com/VIEZp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Gabitule si eu am avut acum cateva zile secretie asa cum spui tu,tot cam la 8 zile de la ovulatie.
Nu am vrut sa te fac sa plangi

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Oana, poate ajuta si tratamentul asta si vine bebe repede!
Mav, multumim pentru informatii. Cele legate de CM mi se par foarte interesante. N-am mai gasit pana acum asa amanunte despre scurgeri...
Gabi, te pupic! Poate o fi ceva


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Mav multumim de informatii.Cred ca toate suntem cu gandul la ziua in are amaratul ala de test va arata 2 liniute;eu mereu ma gandesc ca pe urma sper ca totul sa fie bine, ca citesc cate pb pot aparea si dupa aceea si ma ingrozesc.
Sa dea Dumnezeu sa avem 2 liniute pe teste si sa aducem pe lume copilasi sanatosi.
Numeioana tu in ce zi esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Cocolyso, acum esti in listuta? Eu sunt Z19 din 25-26... Astept deznodamantul, ca daca e sa vina ciclul, oricum vine mai devreme...


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Ancutza, , nu io plangeam, progesteronul din mine...

Mav, , multumim mult pentru informatii si eu am citit ce-ai scris iar link-urile sunt intr-adevar foarte utile. Doar ca, uneori, punand intrebari, mai repede si mai usor gasesti raspuns la framantarile tale... Alteori, ai nevoie doar de suport moral... Dar, bineinteles ca orice informatie legata de problema noastra este foarte bine-venita si apreciata!

Ioana, , vad ca numaram impreuna... Sa de DD sa fie cu !



Gabi

"...sunt doar un om in cautarea unui strop de frumusete nepangarita..."

http://tt.lilypie.com/VIEZp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Mav, crede-ma ca am citit cu atentie fiecare cuvant scris de tine. Ai adus informatii foarte interesante si utile.
Sper sa nu te superi pe mine, dar am gasit afirmatii cu care nu pot fi de acord. De ex."Vitamina E in doza optima de 200 - 800 miligrame pe zi". Pai daca iei cate 8 capsule de 100mg pe zi te 'vindeca' de tot...
Sau ca sub 60 mil. de e oligospermie, in cazul asta majoritatea barbatilor ar suferi de oligospermie. Parametrii astia au fost candva, cand nu mancau numai E-uri si nu inhalau numai fum de la toba de esapament...Intre timp s-a coborat la 20 mil.
Eu ma tot informez de cateva luni si dar nu pot concluziona decat "Stii, si la ce-ti ajuta ca stii..."
Multumim.






***************
Ce nu te omoara, te face mai puternic.
Asteptam barza

Mergi la inceput