Dr. Nayel - CF 2 (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

cosmogirl felicitari pt fetitza! va asteptam acasa!

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Mirela, n-am cuvinte sa-ti spun cat de rau imi pare Sper din suflet sa treci peste aceste momente grele si sa nu-ti pierzi speranta..

Cosmogirl, felicitari!! Sa va traiasca fetita si sa va bucurati de ea!!!

ma fac din ce in ce mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Mirela, imi pare atit de rau !!
Nu stiu ce sa iti spun ca sa fac tristetea sa dispara ... sper sa fii in continuare aceeasi optimista si sper din tot sufletul ca bebe pe care il doresti sa apara in viata ta cit de repede !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006 2007
www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristianamat spune:

Mirela mult curaj si incearca din nou. Eu zic sa mai vb si cu alti medici, nu strica sa ai si alte pareri...

Fetelor revin cu o intrebare...Ce se poate manca cat alaptam?

Pitica mea e lenesa...eu ma mulg 50-60 ml ca sa aiba in bibern si ea manaca 15-35 ml si mai dinvreme de 3 ore nu e chip sa o faci sa ia biberonul in gura...Mica, mica dar are presonalitate...scuipa tot daca nu vrea sa manace si eu insist...Oricum fata de sapt trecuta cand manca 10-25 ml acum stam mai bine...Seara manaca bine 40-45 ml...si are masa la 20 si la 23.30, apoi la 2-2.30 si 5.30...de la 8 pana la 20 mai slabut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandybel spune:

Fetelor, pentru arsuri mie mi-a zis dl.dr. sa iau Maalox-sirop, e foarte foarte bun(eficient) dar are un gust , bleah...........Inainte asteptam sa ma apuce arsurile si il luam , akum il iau direct inainte de culcare, si nu mai am treaba.
Deci care suntem cele care nastem in perioada asta?

Vreau sa multumesc pentru informatia cu garda de pe 8, dar aveti idee urmatoarea garda dupa 8 cand e?
Pe mine m-a chemat la ultimil control pe 9, dar cred ca ma duc mai devreme ca n-am rabdare si el ma linisteste tare de tot, urma sa nasc pe 14, dar chiar n-am idee cat de dese sunt garzile sale.

Azi am fost sa-mi iau sange pt analizele de cezariana, voi le-ati facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosioara spune:

Mirela, sa nu renunti nici in continuare!!Va fi si mai bine! Doamne ajuta!
Ayna, ma gandesc si la tine cu aceeasi dorinta de mai bine!
Cristiana, mie prima doctora mi-a facut o ditamai lista cu ce nu am voie astfel incat ramaneau foarte putine lucruri pe care le puteam consuma si majoritatea erau carne, oua si lactate; al doilea (caci vroiam sa mai aflu si alte pareri) mi-a explicat ca pot manca orice, inclusiv o cafea mica dimineata (ceea ce nu e cazul pentru ca nu prea obisnuiesc). A spus ca in afara de usturoi si ceapa (pentru ca mirosul este cel care i-ar putea deranja pe micuti dar nici asta n-ar fi obligatoriu) pot manca orice leguma sau fructa fara a face insa excese.
Asta e ceea ce stiu eu si ceea ce am si facut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Do spune:

Mirela, , imi pare tare rau! Nu iti pierde increderea si speranta ca vei avea in curand un bebe !

Cristiana, mie nu mi-a facut lista dar mi-a interzis fructele (cu exceptia bananelor) si legumele in stare cruda. TOATE ! Iar din cele gatite fasolea, mazarea, lintea, varza...cele care baloneaza in general. Fara bauturi acidulate (aici intra si apa minerala), fara sucuri de fructe naturale(se intelege), sau alea gen Teddy ..., cafea.
Imi este tare greu, de mai bine de trei luni eu n-am mancat nici un fruct, am mai gustat eu cate o feliuta de mar dar...
Stiu ca parerile sunt impartite aici, sunt unii medici care autorizeaza o alimentatie normala iar altii nu.
Ce pot sa-ti spun este ca Mihaita nu a avut niciodata colici. Nu stiu daca s-a intamplat sa fie asa ptr ca n-am mancat cruditati sau nu, auzisem eu ca nu toti copiii au.
In legatura cu cantitatea de lapte, nu te stresa, sunteti mititei si nu stiu daca bb (mai) are icter fiziologic sau nu.
Al meu a avut vreo trei saptamani, timp in care dormea zi si noapte neintors si manca foarte rar, la 4-5 ore ziua iar noaptea nu se trezea deloc sa manance. Ajunsese la 3.700 de la 4.250. Medicul mi-a zis ca e normal sa fie asa atata vreme cat are icter, chiar sa scada in greutate. Oricum ar trebui sa manance, asa spun doctorii. Medicul mi-a zis sa-l trezesc sa manance la 3 ore si ziua si noaptea iar daca nu vrea, sa ma mulg si sa-i dau cu seringa fortat. N-AM PUTUT, il nu vroia sa se trezeasca si pace, trageam de el, ii bagam sanul fortat in gurita si el sforaia. Cu seringa nu i-am dat ca imi era frica sa nu se inece. AM renuntat. Dupa ce i-a trecut icterul, a inceput sa manance din doua in doua ore si a recuperat rapid greutatea pierduta. N-a fost slabut decat vreo doua saptamani
Dureaza o vreme pana isi fixeaza singur orarul de masa si somn.
Trebuie rabdare !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MICKYN spune:

MIRELA , IMI PARE NESPUS DE RAU. sA-TI DEA DUMNEZEU FORTA SA TRECI PESTE ACEST NECAZ.NU DISPERA STIU PRIN CE TRECI CACI SI EU AM TRECUT PRIN ASA CEVA. IN FEBRUARIE AM PIERDUT O SARCINA, IAR IN IUNIE AM RAMAS DIN NOU GRAVIDA. mI-A SPUS GINECOLOGUL VA RISCUL DE A PIERDE O SARCINA IN PRIMELE 3 LUNI ESTE DE 50%.
iar cand am ramas a doua oara gravida, nu am stiut si am facut trat cu antibiotice ( nolicin si Medocef) era disperata si 3 ginecol mi-au spus ca tb sa avortez, pana cand unul mi-a spus ca nu afecteaza , ca sarcina era prea mica,ca s-a descoperit recent ca antibioticele pe care le luasem nu afecteaza sarcina
M-am incurajat singura, m-am rugat la Dumnezeu sa fie bine si am mers mai departe. Si pana acum totul este bine.Daca vrei cu adevarat si Dumnezeu vrea. Nu dispera, si nu te lasa batuta.Dovedeste ca pana la urma vei reusi. Te pup si iti tin pumnii in continuare. Stiu ca esti puternica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:

Mirela nu am cuvinte sa-ti spun ce am simtit cand am citit mesajul tau, oricum in asemenea cazuri cuvintele sunt de prisos. Ma pentru tine sa ai putere de a merge mai departe.

Rosioara multumesc si eu astept de la luna la luna sa se intample minunea. Tu ce faci, cum este ca mamica?

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor!
Mirela imi pare tare rau pt ce s-a intamplat. Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si putere sa mergi mai departe.

36+

Mergi la inceput