Dr. Nayel - CF 2 (13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ayna spune:

Mirela ma pentru tine sa fie totul in regula cu si bafta multa astazi la dr. Te asteptam cu vesti bune.

Fetelor as vrea sa stiu si eu cand este dl. dr. de garda saptamana viitoare. Trebuie sa fac histerosalpincografie (HSG) pentru verificarea trompelor.

Sanatate multa si nasteri usoare celor care se apropie de momentul fericit.

Va dulce.

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Eu sunt o mamica de martie aprilie si aseara fiind la ecograf am tras cu ochiu la programarea garzilor,special ptr voi ,doctor Nayel este de garda pe data de 8 februarie.
la burtici.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 32+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dimalexia spune:

Buna fetelor!
Multumim Raluca, deci pe 8 febr. este de garda. Da, de obicei asa este miercurea sau joia.
Sandybell: Ziceai ca ai arsuri, si eu sunt la fel, aseara chiar a fost parca cel mai rau... Daca ar fi sa fie adevarata, vorba din popor ca ii creste parul, bebele meu ar trebui sa aibe "codite" cand il nasc la cate arsuri am avut.
Ce mai faceti, celelate mamici?
Eu sunt la servici, si am intrat sa vad care sunteti active...
Tocmai am sunat si pe o dna. doctora pediatru recomandata de Pisoi3, si gata m-am linistit, o sa vina sa ne vada cand iesim din spital.
Am fost prin Careffour si i-am luat lui bebe cadita anatomica. E super frumoasa.
A cam terminat si cu lista cu bagajul de spital, ma tot uit pe ea si tai...

Dimalexia 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shine spune:

mirela iti tin pumnii si sa ii zici lu' Iosup ca pe tine te astepta mute gravide cu vesti bune, nu cumva sa nu ne asculte!
Ralualexandrei, am devenit o adevarata retea!! Multumim de info.
Dimalexia , ma enervezi! Ia mai stai si pe acasa. Vrei sa nasti la serviciu? Pe mine nu ma lasa sor-mea sa ma duc pana in cora singura (stau in dr. taberei), ca ce, vreau sa nasc pe-acolo?
Cred ca Noaptea trecuta a fost noaptea arsurilor. Ma inscriu si eu.REcunosc ca am mancat friptura cu muraturi la 12 noaptea
Ayna, de curiozitate ce-i aia hist..... Si pentru ce o faci?


Shine 38

http://www.rodino.ro/Photos/tabid/54/path/BeBeL+01/currentstrip/3/Default.aspx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Corina multumesc mult!Si eu ma rog pentru tine sa fie bine,sa faci HSG si sa ramai repede -dutza!
Shine mersi,asa am sa-i zic!
Foarte bine ca nu te lasa sora ta sa mai pleci de acasa,nu se stie cand vine momentul si tu te plimbi prin Cora.Mai am auzit de o -dutza care se simtea bine si a plecat in Carrfour si in parcare i s-a rupt apa si dat fuga la spital,asa ca stai linistita!
HSG este o investigatie prin care se verifica permeabilitatea trompelor uterine.
Andra multumim pentru informatie,esti foarte draguta dar tocmai pe 8 februarie are,adica saptamana aceasta nu este de garda?
Va !



Mirela8+
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dimalexia spune:

Shine: Ce sa fac, nu-mi face nimeni treaba daca lipsesc! Si nu-mi este foarte greu, stau pe scaun si lucrez, azi a fost mai greu ca a trebuit sa ma duc la ITM Giulesti, cu decizii de majorare a salariilor si era o nebunie acolo, lume multa si imbulzeala.Dar am reusit pana la urma, si de acum o sa fiu mai linistita...
De abia astept sa ma duc pe 6 febr. la doctor sa aflu data si pe urma sa astept data operatiei.
Nu mai am rabdare, parca sta timpul pe loc...
Va pup, si sa auzim de bine...
Mirela, te asteptam cu vesti, ne gandim la tine si la bebe!

Dimalexia 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Mirela, te pup cu drag ! Eu am mare incredere in Iosup, ca am ajusn la el tot asa, de urgenta, ca doctorul care ma urmarea (inainte sa ma preia Nayel) imi spusese ca trebuie sa fac cezariana de urgenta (aveam 7 luni pe atunci), ca bebe nu se simte bine si m-a trimis la Herghelegiu ! La asta nu am putut intra ca era super ocupat si asa mi-am facut eco la Iosup, care s-a uitat bine de tot pe toate partile (e mult mai comunicativ decit Herghelegiu) si mi-a transmis glumet " De ce sufera copilul tau ? De plictiseala ? Ca e Ok in rest" ...
Tinem pumnii si te asteptam cu vesti bune !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006 2007
www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Do spune:

Super replica lui Iosup.
Am fost si eu la el pentru eco morfologica, eram prin luna a patra. Mi-a confirmat ca voi avea baietel si m-a intrebat cand ma duc la el si cu fetita .
Ai incredere in el, Mirela! Te asteptam cu vesti bune!

Voi, burticoaselor, odihniti-va si paziti-va de virozele astea pacatoase !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Fetelor, si mie imi place Iosup mult.
Am fost de 2 ori la el si de fiecare data am ras tot timpul. E foarte glumet si vorbaret, cel putin la mine asa a fost.

Crinuta si Rayan



Fara Dumnezeu nimic nu e.
http://www.jnsr.be/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:

ralualexandrei multumesc pentru informatie.

Shine vad ca a raspuns Mirela inaintea mea. Eu nu pot ramane insarcinata fac tratament de 5 ani cu operatie laparo, HSG, dus si la Sovata ptr. tratament plus 3 IA fara reusita si am hotarat impreuna cu dl. dr. sa mai facem inca o investigatie a trompelor sa vedem daca sunt permeabile. Dar asta este sper in continuare ca o sa fiu si eu candva fericita cum sunteti voi in aceste momente.

Va urez toate cele bune.

Corina

Mergi la inceput