FIV in Ungaria 8

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Pussi,Liana are laptop insa e virusat ca drakuNu se poate folosi..O sa-l duca Grasu la devirusaresi imbunatatziri si-apoi o sa ni se alature si ea..Dc totul merge bine() cred ca o sa mearga cam intr-o luna la eco...Cred,nu stiu sigur..dar am sa o intreb..

Nunta noastra de vis



Viata fara dragoste..isi pierde sensul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Pussi multumesc pentru PM dar nu eu ti-am cerut acele informatii . Oricum sunt super .
Te .

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZoRi spune:

Pussi pt mine e bine si weekendul viitor, deocamdata n-am nimic programat pt sapt. viitoare sau daca fetele nu pot ne putem intalni in timpul saptamanii.
Daniela76 din pacate la noi nu se gaseste progesteron injectabil, am inteles ca poate fi inlocuit cu gravibinon dar mai bine intreaba-l pe dr. Desi Andicu stiu ca a vrut sa ia gravibinon si dr Zadori a spus nu si parca i-a dat mai mult utrogestan.
Zozela multumim pt vesti . Transmitei Lianei multi si toate cele bune din partea mea. Doamne ajuta sa fie bine puiutul ei.
Cornelianeli nu se face inhibare cu AC. Acestea se dau pt odihna ovarelor si nu toata lumea primeste AC. Unele fete au inceput direct stimularea fara sa ia inainte AC. Dr. Zadori merge pe un tratament scurt dar eficient, nu face inhibare , suprefactul cred ca e mai mult pt o ovulatie controlata. Tu cand incepi FIV-ul?
E adevarat ca medicamentele sunt mai ieftine in Ungaria, cam cu 20-30% cel putin.
Ioana1971 ce faci? Nu ne spui si noua cum a decurs intalnirea cu dr. Zadori?
Va pe toate
ZoRi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

va multumesc la toate..sunt mai bine..
irlandezooo vazui ca iti transmisa zuza tot..asa ca io nu'ti mai zic decat capuu susu si inainteee..ai incredere in olteanca
acu fug ca daca ma prindeti e vai de meu
o sa mai intru sa va dau vesti...daca ma simt bine..daca nu o pun pe zuzaca si asa sta degeaba
va pupacesc pe toateeeee!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Daniela, vad ca ti-a raspuns ZoRi, la noi nu se mai
fabrica progesteron injectabil. O solutie ar fi sa iei din Ungaria si sa rogi pe cineva (cum ar fi Mirela cu parul rosu ) sa ti-l trimita cu posta rapida. Eu n-am avut pe cine sa rog atunci, cand ajungeau fetele era prea tarziu, asa ca mi-a zis Zadori sa maresc la 7 utrogestan/zi timp de 1 saptamana (cat trebuia sa mai fac progesteron) si e ok. Apoi am ramas cu 6 utrogestan/zi pana in sapt.14. Inca iau 1/zi inca 1 sapt. si gata!
Cornelia, inafara de Gonal F se mai da inainte Suprefact sau Decapeptyl, si in paralel cu Gonal si Merional. Dar depinde de persoana, schemele sunt destul de diferite. Despre AC ti-a povestit ZoRi.
Liana, pupici pe burtici!
ZoRi, Pussi, Auburn, MI-Ka,Crinuta, gasca mea de Timisoara si de pe drum , !



Andicu 17+
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

pussi multumesc pentru informatii
zoRi,andicu multumesc si voua
ma gandeam ,am vazut ca gonal f este pe lista medicamentelor compensate,presupunand ca le gasesti si ti le da medicul de familie nu am iesi mai ieftin asa? sau diferenta e mult prea mica ca sa merite efortul????


"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Buna fetelor,
Am zis azi, ca intru doar sa citesc ce mai faceti, nu si sa scriu....insa nu ma pot abtine sa va pup pe toate. Eu nu prea am noutati. Insa mi-a fost dor de voi.
Liana felicitari si sarcina usoara!
Andicu vad eu bine....un carucior albastru?
Pis, Pussi, ZoRi, Andicu, Auburn, Steliana, Chivutmonica, Cornelianeli, Ioana78, Ioanap76, Liana, Mi-Ka, Delia, Internet, Ioana1971, si TOATE celelalte fete (chiar daca nu v-am scris numele) va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Liana, , stai in patuc, ca sa poti sa-l ti pe bebe in brate peste 9 luni. Doamne ajuta-ti sa fie totul bine.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nmirela71 spune:

Gabitu ,merci.Eu sant bine ,copii,ancet dar se fac bine,numai ca cei 2 mici au asma, asa ca la noi e mai greu cu vindecatul.

Daniela,sant aici spunemi daca nu poti face rost de progesteron si ati trimit.Desi ,si eu stiu sigur ca an tara nu vei gasi,am mai patit-o si eu cu o fata.

Liana,teeeee maaaanaaancccc!!!!!!!!!!!!!!!
Mirelus cu parul roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mirelus cu par roz multumesc pt raspuns. Cand ai timp afla te rog cum se numeste dr care face biopsii testiculare, dc e nevoie de anestezie generala si dc tb internare . Si cat costa?
Multa sanatate copilasilor tai!
Irlandeza imi pare tare rau . Vad ca esti puternica si vrei sa o iei de la capat. Ma bucur.
Liano fii cumintica. Nu mai face exccese ca vin eu la tine cu .


Miki

Mergi la inceput