Ce banca ia in calcul indemnizatia pt un credit?

Ce banca ia in calcul indemnizatia pt un credit? | Autor: ralucis

Link direct la acest mesaj

Salut! Vrem sa facem un credit de nevoi personale si as vrea sa stiu daca sunt si banci care iau in calcul si indemnizatia pentru crestrea copilului. Mi-a zis cineva ca ar fi si banci care tin cont de ea, dar n-a stiut sa-mi spuna exact care sunt acestea. Multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

BCR-ul, eu am luat de la ei si au luat-o in calcul. Mai sunt si altele.

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Noi am facut la Alpha bank si indemnizatia mea a intrat si ea in calcul, dar ca venit in cadrul familiei cumva. In sensul ca daca ceream pe numele meu in baza indemnizatiei nu ma luau in seama. Dar cerand sotul care are un salariu mare, au cerut si de la mine dovada ca sunt in cic, ca sa faca un total al venitului pe familie.

Andreea mamica lui Filip Stefan
bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

multumesc frumos!
androix, pai si noi tot asa vrem sa facem credit, impreuna, adica vroiam sa stiu daca imi cumuleaza si indemnizatia, ca sa fie venitul familiei mai mare asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Aaa...inca ceva, la noi au luat-o in calcul doar in proportie de 75% daca nu ma insel. Si cam asa faceau si restul bancilor (adica luau doar un procent din ea), plus ca asa cum spunea si Androix, cumulau indemnizatia cu alte venituri.

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Si la BRD da credit, dar sa nu fi tu aplicantul principal, doar "ajutator". Se iau in calcul ultimele 2 luni, inainte sa intri in concediul de maternitate. Si trebuie sa duci fluturas de indemnizatie si contract de munca sau carte de munca.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi

Mergi la inceput