cum reactioneaza sotul cand este gelos

cum reactioneaza sotul cand este gelos | Autor: valicalin

Link direct la acest mesaj

sotul meu este gelos!daca ne ducem la vreo nunta,petrecere,orice si e lume multa sigur am pus eu ochii pe cineva sau cineva a pus ochii pe mine.se supara nu mai vb cu mine si cate si mai cate.ai vostrii soti cum reactioneaza?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

oauuu chiar asa se manifesta???? poate deja e gelozie exagerata!!!
al meu, il observ daca e gelos (ca il cunosc deja) dar nu face tam-tam.....uneori un pic de gelozie prinde bine, cei mult intr-adevar strica......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

fara gelozie nu este iubire...cei drept in trebuie sa fie in limite....faptul ca se manifesta asa, sper ca nu face si scene de gelozie pe la nunti, pt mine ar insemna ca nu are incredere in mine...de ce sa face asa, m-am maritat cu el pt ca pe el am vrut, dak il vroiam pe x, y sau mai stiu eu care nu ma mai cositoream cu el....al meu nu e gelos, ca dak era nu mai eram acum impreuna

dak nu ar spune nimik, tu te-ai intreba dak te mai iubeste


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Si eu il simt pe al meu cand e gelos. dar nu zice nimic si nu se manifesta in nici un fel! Si oricum, nu ar recunoaste nici daca il pici cu ceara! Oricum, asta se intampla foarte rar, pentru ca eu niciodata nu ii dau motiv si sunt cat se poate in banca mea, din acest punct de vedere!
In schimb, daca ma apuca pe mine gelozia tot foarte rar pentru ca nu am motiv), ii spun imediat. Bineinteles ca ne amuzam impreuna!


www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

imi pare rau sa aud acest lucru f neplacut pt tine Valicalin. Chiar de curand vorbeam cu o prietena care are un sot gelos si era tare stresata de toate momentele in care ieseau undeva. Cum o dadea nu era bine nimic. Tocmai spunea ca a fost la o sedinta la munte unde a fost normal si o petrecere, si cand o suna el tr sa iasa afara pt a nu se auzi muzica tare. Motivul nu era ca el nu stia de petrecere(pt ca stia), dar cand auzea la celalalt capat al firului buna dispozitie se enerva ca ea se simtea bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annica spune:

Sotul meu este gelos dar se abtine dar citeodata exagereaza si atunci ajungem la cearta care dureaza si cite 2 zile pentru ca amindoi sintem incapatinati,in ultima vreme se pare ca certurile sint foarte rare dar la inceput ufffffff......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistral spune:

Si sotul meu era gelos la inceputul casatoriei.Fereasca D-zeu sa-mi fi adresat vreun barbat o intrebare ca era scandal. acum,dupa 9 ani,si-a dat seama ca nu avea nici un motiv .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

"cum reactioneaza sotul cand este gelos?"

Pur si simplu, nu stiu. Nu mi-a aratat niciodata. Chiar daca as fi vrut eu sa-l fac gelos nu am reusit. Sa-mi para rau ca nu se supara cand ma danseaza un alt barbat, ca ma distrez si fara el, ca apreciez compania si a altor barbati la petreceri? Sa consider ca "nu ma iubeste suficient"? Sau sa spun Amin ca nu a ajuns sa faca politie cu mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistral spune:

blackgirl0,sigur ultima varianta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza spune:

Eu chiar astazi am primit o "mostra" de gelozie,desi astfel de manifestari sunt cam rare la sotul meu.M-am dus sa ma tund si intre timp mi s-a descarcat si telefonul,si pt ca am vrut sa-i fac o surpriza i-am spus vag cum ca as fi fost prin oras cand a sunat-o pe bona acasa ,si eu nu ajunsesem.Asa ca "a facut botic"si pt prima oara m-a "amenintat"ca-l suna pe Ernest de la "tradati in dragoste"(asa radem noi de prietenii nostrii f.gelosi).Recunosc ca mi-a placut sa-l stiu putin gelos,de abicei nu prea se manifesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

La mine ma exaspera lipsa lui de gelozie. Pur si simplu era asa de sigur pe mine si avea atata incredere ca nu se stresa cu nimik. Dar cand mi-am schimbat locul de munca si am inceput sa am numai colegi tineri, necasatoriti, a aparut si gelozia, care chiar a ajuns exagerata!
Acum s-a mai obisnuit si s-a linistit, dar aveam destule zile cand ma suna sa ma streseze cu intrebari despre "baietzi".

15+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput