Rahova sau apropiere..... (23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Monica, uite ce am gasit pe net, desi eu sper sa nu mai aveti probleme, e bine de stiut.

http://www.boli-medicina.com/medicina-naturista/Organele-de-simt/Gura-gustul/Afte-BM-COM.php

DORY & ALEXANDRA DENISA
http://photos.yahoo.com/dory232002

FILMULETE : http://www.dropshots.com/dory232002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna fetelor.
N-am avut net 2 zile la serviciu iar acasa n-am apucat sa intru pe net.
Eu sunt in continuare la dieta. Mi-e cam foame dar incerc sa nu ma gandesc Oricum se pare ca da rezultate.

de Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

La multi ani, sotul lui Monica! Sa aveti parte de o seara minunata!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

La multi ani sot de Monica!

Am emotii fetelor, ma si stresez ca nu stiu zona aia unde trebuie sa ajung si cu masina ma duc ca e ffff departe. SPer sa nimeresc bine si sa fie ok, sa nu ma fac de ras. Va dau raportul imediat ce pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
multumesc din suflet pentru urari sa va dea si voua Dumnezeu numai bine si multa sanatate si voua si copilashilor vostri
dory,am salvat pagina, vorba ta sper sa nu maia vem nevoie
lexi, ce-as vrea si eu sa am vointza ca tine...lasa ca foamea asta trece, se obisnuieste stomacul asa si in curand nu o sa mai simti...mai ales daca zici ca se vad rezultate, este pacat sa renunti....dar ai grija totusi sa nu fie o dieta drastica sa asiguri organismului tot ce are nevoie...sa nu faci foamea...ca te imbolnavesti si in perioada asta de iarna este periculos mai ales cu virozele astea daca org este slabit...se si instaleaza...
andre-eace mai face tudorica, nu ne mai pove nimic de el?
cristinamai ai cateva ore...ma gandesc la tine si tin pumnii.
violetatot nu mi-ai zis la ce gradi este baietelul tau acum?
mirece-ti mai face printesa?
eu am pregatit aproape tot pentru astazi, am facut si curat(sper sa tina pana atunci) ca de obicei rastoarna astia mici 2 cutii cu jucarii si zici ca e balamuc general la noi in casa
acum ma duc sa ma ocup de mine, ca necesit "reparatii"
va pup pe toate


monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

)spor la reparat Monica !!
baiatul meu este la gradinita.....iti spun eu ca la cat le-am criticate pe educatoare .....il lasa repetent
ca nu ma cum sa nu ma supar,ma gandeam chiar sa fac o sesizare la minister...dar ma abtin.....de data asta...desi au mai facut ele si altele si nu e un lucru de laudat pt niste oameni care educa oamnei...
zilele trecute au facut prostii,cum fac ei de obicei....al meu tipa...rade....nu asculta...stiu ca e imposibil...dar mai stiu ca daca are o preocupare sta si atent....cand e lasat sa faca ce vrea face ce vrea...
probabil ca mai are apucaturi si la ore...nu stiu...ca n-am stat...dar asta nu e un motiv sa le legi de gat o coala de hartie pe care sa scrii PROSTUL sau MAGARUL si sa-i plimbi prin gradinita ca ceilalti copii sa rada de ei....
ca nu a fost singur,au mai fost vreo 2-3....
asemenea metode feudale sunt antii-educatie...si ma mir ca suntem in secolul 21,dar mentalitatea e ....medievala....

in fine,nu vreau sa ma supar si mai rau.....
ideea e ca acesti copi au avut in 3 ani 8 educatoare si care mai de care mai "indragostita" de ei....
nu au avut timp sa se obisnuiasca anul asta cu o persoana ca la anul au mai venit doua,trei ,patru....
si e normal ca ei sunt derutati....
totusi despre un copil de 4-5 ani nu poti spune ca are carente educationale cand educatia in mare parte le-o faci si tu....
nu poti spune asta decat unor oameni care au ajuns la o anumita varsta si injura,scuipa,vorbeste urat,bate,loveste...eu stiu,bea sau se drogheaza....
despre un copil care e mai energic,dar e respectuar,multumeste,nu bate pe cei mici si nici fetitele(dar se apara totusi ) are memorie f. buna si e inteligent...nu poti spune asa ceva....ca asa mi s-a spus in urma cu 2 ani.....
de asta parerea mea despre unele persoane ramane proasta....
cred ca educatoarele ar mai trebui putin aduse la realitate....
si daca nu poti tine un copil in frau inseamna ca te depaseste problema si e cazul sa-ti cauti o meserie cu masini.....ca alea nu comneteaza,nu se revolta,nu tipa,nu au carente educationale....

si macar daca nu as fi facut psihologia copilului.....teoretic....dar cred ca ceva ma mai pricep si eu....

in fine,hai ca v-am zapacit....







Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

a, si sa nu uit....
gradinita pe ansamblu e buna,unele educatoare sunt bune....dar faptul ca le-a tot schimbat....nu e un lucru bun....
apoi nu are loc de joaca afara si sa tii un copil in casa pana la ora 5-6 e cam imposibil....si sa mai vrei si sa stea zmirna....
pana anul acesta clasa lor nu avea mai mult de 10 m patrati si acolo erau de cele mai multe ori 25 de copii....
om mare inebunesti, dar un copil....
in aceste conditii,chiar si cel mai cumninte copil o ia razna....

si al meu e un copil energic,nazdravan...asa e felul lui,asa a fost de cand s-a nascut.....
si nu l-am oprit sa alerge sa se manifeste....ca-mi amintesc ca atunci cand eram eu copil nu-mi ajungeau maidanele si muntii(unde mergeam in vacante)...plecam dimineata si veneam seara acasa....si de cele mai multe ori uitam sa mancam iar apa beam de la gara sau de la scoala...
deci,nu-i caut scuze,dar eu il stiu si stiu ca daca ai rabdare cu el se poate lucra in liniste....



Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Doamne violeta, faza aia cu hartia de gat trebuia sa le faca sa dispara din sistemul de invatzamant...
si eu cred ca daca reusesti sa-i "prinzi" pe cei mici in diverse activitati nu mai fac prostioare...dar chiar daca le fac...cum naiba sa faci asa ceva...este inadmisibil

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Mai faza asta cu foaia lipita copilului am vazut-o la Supernany romaneasca saptamana asta de am ramas si eu . Nu mai stiu exact ce scria, imi vine in minte "paraciosul" dar nu sunt sigura.
Cum o fi aia educatie prin umilire?



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Andreea si plimba copilul prin scoala cu foaia lipita?!
eu n-am vazut...o fi o metoda,dar ...totusi!!
si uite ca la el nu a avut efect,s-a simtit prost,dar cuminte tot nu e
celalalt copil nici asa nu s-a simtit...cica radea....


Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput