Rahova sau apropiere..... (23)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Monica , am avut o noapte pe jumatate linistita, pe la 3 am luat-o cu noi in pat si asa sa linistit, ca altfel nu se mai putea , si la noi tot de la maseluta ni se trage.Ne iese maseluta nr. 4, cate sunt in total?, ca habar am??, si cand ma gandesc si la canini care nu au iesit nici unul zau ca imi vine sa fac asa: .Ruxi cum a fost azi noapte? Ma bucur pt. Alex ca este bine si a scapat de chinuri .

DORY & ALEXANDRA DENISA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
dorybine macar ca de la 3 ai putut sa dormi...e bine si asa...ce sa facemdintzoasei
si ruxi s-a zmiertait de vreo doua ori dar una dintre ele a si vorbit in somn, zicea "catea, catea" adica cartea...de unde pana unde...nu stiu...
deci eu stiu asa cu dintii(dupa ce m-am uitat in tabelula cela dat de cristina) sunt 2 incisivi centrali(sus si jos)...deci 4
2 incisivi laterali(sus si jos)...alti 4
2 canini sus, 2 canini jos.........alti 4
2 premolari sus 2 jos(un fel de masele cu 2colturi)..........................................alti 4
2 masele jos 2 sus(cu 4 colturi)....alte 4
in total 20 de bucati
si mai sunt niste masele care ies pe la 6 ani si care vor ramane in guritza ca primii dinti definitivi...ceilalti amintiti mai sus vor cadea si apar altii in locul lor.
va pup pe toate, pe unde sunteti?

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Ziua buna, vecine!
Dat fiind faptul ca e vacanta, am avut si eu 2 zile libere! Dar cum au trecut ca prin vis, iata-ma din nou la munca.
Violeta, am vazut ca te intereseaza si pe tine inscrierea in clasa I. Eu vreau sa-l inscriu la sc. 139 de la Teius, ca e mai aproape de mine. Dar inca nu au inceput inscrierile la ei. Asa ca va tb. sa fac un drum si sa vb. personal. Din pacate, nu cunosc nici o invatatoare. Sper sa ma descurc cu directiunea.
Din pacate, nici la gradi nu-l pot duce, ca tot in renovare este, ne-am plimbat ieri pana acolo sa vedem care e miscarea. Slaba miscare...
Din fericire eu sunt acum la etapa de schimbare a dintisorilor de lapte, am uitat ce inseamna planset si nopti nedormite.
mamicile si piticii. Sanatate la copilasi!


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

vicky, dar oare mai dau drumul la gradinita asta anul asta?

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Eu sunt la munca, tot pe ghimpi (ah ce stare idioata am....) ca nu ma suna aia macar sa stiu o treaba si ma enervez ca nu pot sa imi dau comanda pe un site ca nu mi-au bagat inca astia de la banca banii pe card. Asa ca ramane pe maine. Si eu ca sa imi treaca timpul sa nu ma mai gandesc ma ocup de cumparaturi pe net . Nu-s normala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Vicky imi pare bine ca ne-am cunoscut....
te stiam asa din vedere,dar nu am avut ocazia sa ...in sensul bun ...cu tine!!!
nu stiu cum e la 139,n-am fost acolo....noi stam pe langa piata...de fapt inspre petre ispirescu....si am inteles ca scoala de care ar apartien strada e cea dinspre antiaeriana,acolo unde sunt casa si pe strada aceea are casa si o vrajitoare...
e cam departe acolo si peste mana ,mai ales ca daca-l ducem undeva dimineata ar tb sa fie cumva si-n drumul nostru...
la capitolul dinti stam relativ linistiti,au cazut cei de jos(si am observat ca ordinea de cazut e cea in care au si crescut,adica primul venit-primul cazut!)...iar ceilalti stau inca nemiscati....
poate-mi spui si mie cum e la scoala asta?! si cand incep insecrierile?!.....

aissanu mai cheltui banii la "stres"....si stai calma ca o sa fie bine!!
iti tin pumnii....

pup toate fetele si toti puiutzii lor

Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Buna fetele,

Hop si eu pe aici. De la sfarsitul lui decembrie ne-am mutat si noi in Rahova, mai exact pe Craisorului (asta e la intersectia dintre Petre Ispirescu si Margeanului) si daca tot am descoperit astazi grupul vostru am zis sa ma bag si eu in seama. Am vazut ca voi aveti deja copilasi, sa va traiasca. Noi inca nu, dar unul e pe drum. Sunt fericita posesoare a unei buburuze mici de 15 saptamani, care sta bine mersi in burta.

Spuneti-mi si mie va rog daca stiti vreun medic de familie bun prin zona. Ca io am o doctorita care e cam zuza nebuna si nu imi vine deloc sa ma mai duc pe la ea. Si mai are cabinetul si la mama zmeilor ca e departe si de casa si de serviciu. Asa ca vreau sa o schimb dar....nu stiu cu cine. Poate imi recomandati voi pe cineva.

Va pup si...ne auzim.

Alina


14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna fetelor
alina bine ai venit in grupul nostru
violeta eu stau pe una din stradutele unde este scoala
de care spui tu si mi se pare destul de buna si chiar curata
dory ce mai faci nu mai zici nimic,a inceput sa se incalzeasca
poate ne intilnimsi lui andy ii dau maselutele dar nu am mari probleme cu el
va pup intram mai tarziu


MIRE
http://new.photos.yahoo.com/mirela_s79

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Originally posted by Dory232002

Monica , am avut o noapte pe jumatate linistita, pe la 3 am luat-o cu noi in pat si asa sa linistit, ca altfel nu se mai putea , si la noi tot de la maseluta ni se trage.Ne iese maseluta nr. 4, cate sunt in total?, ca habar am??, si cand ma gandesc si la canini care nu au iesit nici unul zau ca imi vine sa fac asa: .Ruxi cum a fost azi noapte? Ma bucur pt. Alex ca este bine si a scapat de chinuri .

DORY & ALEXANDRA DENISA





Dory, sa stii ca Tudor a plans mai tare la masele ca la canini. Sau poate caninii au iesit in timpul zilei si era mai usor sa gaseasca ceva sa se linisteasca. La masele urla saracutul!
Pupam dintisorii!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Cristina, bafta!
Alinutaa, stai langa mine. Eu am mutat copilul de curand la un medic la Teius, unde are si Monica copiii. Cabinetul nu arata f. bine, dar dr. vine acasa. Daca vrei detalii spune-mi si iti trimit pe PM.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005

Mergi la inceput