Rahova sau apropiere..... (23)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

aha, deci is schimbatori...e cameleoanca...si eu tot cu ochii verzi o stiu, ca o vedeam mai mult afara la lumina naturala...de-aia m-am minunat acum ca-i vad caprui.
violeta, cam asa era si la noi pana sa fie destul de responsabili baietii vecinului de dedesubtla orice ora puneau muzica de se auzea 3 blocuri mai incolo...pana cand intr-o zi m-am dus la ei la usa si i-am luat asa mai la misto...mai baieti dar voi considerati asta muzica buna???si vreti sa o asculte chiar toata lumea??? ei parerea mea si cred ca a multor oameni este ca e o muzica proasta si va faceti de ras daca o ascultatisi mai ales asa de tare...asta-i "scula" ce aveti voi aici se aud numai paraituri...ma rog le-am mai zis ca muzica se asculta pe ceva klumea si nu trebuie dat tare...se pare ca de atunci au lasat-o mai "moale" si de atunci chiar daca au petrecere(o data la nu stiu cat timp) vin si anunta ca o sa fie muzica data tare ca deh...e petrecere...am apreciat ca s-au schimbat...dar intre timp au mai si crescut...
am mancat de simt ca ma sparg acumnici pe scaun nu mai pot sa stau

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Alexuta mistocuta, e tare sic tunsoarea ei.Eu incerc sa-i las Alexei parul sa creasca(nu am tuns-o niciodata), dar sa vedem dara o pot convinge sa si stea cu parul prins , asta pana vine caldura, bretonul i la-m taiat eu o data ca ii intra in ochi .

Monica, sfatul lui nenea, la nevoie o sa leg si eu ata de piciorul mesei, dar sper sa nu fie cazul.
Eu am intrat in mare graba ca am la cuptor un blat pt prajitura Musuroi de cartita si vrem sa si plecam pe la niste prieteni.

Va pup si vb mai tarziu, probabil cand se culca Alexa.

DORY & ALEXANDRA DENISA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Dory sa stii ca si eu am avut intentia, sa i-l las lung. Si se si obisnuise cu el prins. Dar din pacate la spate s-a tocit rau de tot, ziceai ca l-a avut permanent asa ars era. Si desi aveam de gand doar sa i-l indrept, sa ii dau o forma, vazand ca s-a tocit asa tare (nici asa tunsa nu s-a dus de tot toceala aia) am zis ca mai bine il are scurt si sanatos decat lung si incurcat. Dar depinde mult de firul de par, poate Alexuta ta are un fi mai bun, al lui Ale e din ala moale de pisica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna seara fetelor
sper ca am reusit ca altfel
dory distractie placuta
aissa multumesc
violeta asa sunt copii din ziua de azi mai ciudati
va pup ca am musafiri intru mai tarziu
verificati si spuneti-mi si mie daca merg pozele

MIRE
http://new.photos.yahoo.com/mirela_s79

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

daaaaa...se vad...super poze, super copilashi.frumuhseii

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Mire acu' se vad!
am vazut ingerasii si daca am zis ingerasi se intelege totul,nu? sa-ti traiasca ...
vad ca numai copii super sunt in biata rahova asta a noastra ](incluziv al meu!)
mai dar copii astia ciudati imi fac mie zile fripte...ca dimineata ma duc la serviciu si nu stau degeaba acolo...mai gadesc si yo na, sa ma dau )....si copilu' o avea el 6 ani,dar tot copil e(asta o sa vedeti si voi mai tarziu!)si el doarme dupa-amiaza,ca sa nu mai zic ca doarme si nopatea.... in plus un bloc nu e jungla,fiecare facem ce vrea nostrii....
nu stiu,am fost si eu adolescenta(oare?!) si cand faceam petreceri pe la ora 1-2 nopatea dadeam muzica mai incet...nu de alta dar mai stateam si de vorba....
eu nu stiu dupa 12 ore de nu ramai putin?! ...
intrebam si yo
in fine,m-am linsitit...ca am trecut dintr-o stare in alta...
am pt mama mea ca m-a uitat....
asa mi-a venit mie sa zic,sa nu radeti de mine...
tatl meu a fost bolnav vreo 10 ani,imobilizat si saracul ne zicea ca el cand o sa mora nu o sa ne mai deranjeze nici macar in vis ca ne-a chinuit destul pe pamant...
si,ca sa zic asa pe el l-am inteles,dar pe ea nu.....
pt ca-mi povestea cand eram copil ca mama ei vorbea cu ea in vis si ea ii spunea tot ce face,prin tot ce trece...
si ma gandeam ca asa o sa faca si ea cu mine,dar nu a facut...

hai,ca nu sunt ...eram putin deprimata...ceea ce e normal la un astfel de "eveniment"...
si cand iti e dor de persoana cea mai draga...

voi sa aveti o seara frumoasa,ca mie imi trece...deja mi-a trecut!!!

uite



Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Cristina, Alexa are parul ondulat la spate desi pare moale, sa vedem cum ne descurcam la vara, ca ea transpira ft. tare si mai ales in cap , noaptea e fleasca pe timpul verii.Lui Ale de la ce se tocise parul?, de la caciula sau pur si simplu?

Mirela, acum da, ai reusit, pup frumuselul e simpatic tare.

Monica, multumim pt. .
Fug sa tai musuroiul de cartita sa vad ce deliciu e acolo ca nu am mai facut pana acum.


DORY & ALEXANDRA DENISA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Originally posted by violeta69

Andreea si plimba copilul prin scoala cu foaia lipita?!
eu n-am vazut...o fi o metoda,dar ...totusi!!
si uite ca la el nu a avut efect,s-a simtit prost,dar cuminte tot nu e
celalalt copil nici asa nu s-a simtit...cica radea....


Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"





Nu, la Supernany i-a pus eticheta in casa, doar cei din casa il vedeau. Oricum copilul s-a simtit umilit.
Si eu nu cred ca asta este o metoda. Pe multi copii ii poate marca pe viata.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

quote:
Originally posted by aissa

Am luat testul! Luni am interviu!



Felicitari!!!



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Monica, ma bucur ca ati gasit medalionul.
Cris, sa-i fie de bine lui Ale!
Mire, eu din pacate nu vad pozele, dar cred ca e de la mine. Am mai patit asa cu cineva. Vad ca sunt 29 de poze si denumirile lor, dar nu vad pozele :(.
Dory, Monica, mai usor cu vorbitul de mancaruri bune si mai ales de prajituri ca m-am apucat si eu de dieta.

A, sa va dau si voua o dieta:

Dieta cu lamaie si musetel

Reteta de slabit:
Se pregateste de seara pentru dimineata o jumatate de lamaie si un pliculet de ceai musetel, se pun intr-o cana si se opareste cu 200 ml apa. Se acopera si se lasa pana dimineata.
Dimineata prepari aceeasi cantitate pentru seara.

Timp de o luna slabesti 6 kg si poti manca orice in tot acest timp, este o dieta si pentru schimbarea metabolismului.


Nu stiu cat de adevarat e, mai ales daca mananci mult si dulciuri multe, dar merita incercat. Si nici nu depui mare efort.
Succes! Si sa-mi ziceti daca va apucati de baut.




Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005

Mergi la inceput