Parinti de copii cu SD (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Cristina, sa-ti traiasca printesa si sa-i mai faci si un fratior.
Eu am avut multa traba. Am avut de alergat cu dosarul Alexei, sunt ambi foarte bolnavi si nu i-am mai scos din casa, am ami avut si altele.
Am fost la SO sambata si duminica la teatru cu Alexa(ea este mai putin dar are altele) Nu am mai fost la gradi si nu cred ca mai mergem decat dupa vacanta.



Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

De bani, nu se primesc inafara de ce primeam decat cei 800.000 lei in loc de tel si curent. In rest nu s-a modificat cu nimic bugetul.

Cine vrea sa merga la cursuri de ABA? Sunt gratuite si se tin smabata.






Paula & Alexa(13.12.2003) & Paul(03.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

CRISTINA, ma bucur pt tine si fetita ta!sa fiti sanatoasea amandoua si sa auzim de bine.cum te mai simti?noi suntem bine,facem progrese la logopedie,cristi nu mai plange..e bine.PAULA,doresc multa sanatate puiutilor tai si toate cele bune.la cursuri vreau sa merg si eu.poate ne spui mai multe cand ai timp..este un adevarat ajutor din partea ta faptul ca intotdeauna ne-ai spus si ne-ai anuntat despre astfel de lucruri.eu iti multumesc sincer

http://good-times.webshots.com/album/556797738mcJoLA http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebd177f9d364356611936&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dali73 spune:

Corina ma bucur mult sa aud ca faceti progrese.
Paula ce s-a intamplat ,de ce spui ca Alexa are alte probleme?
Cristina ma bucur mult pt tine ca o sa ai o fetita .Sa-i dea DD multa sanatate si mamicii ei la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annica spune:

Cristina da-mi voie sa te felicit inca o data!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda-maria18 spune:

doamnelor,am si eu o problema...am mai postat dar nu am primit totusi raspunsul dorit.am un nepotel cu SD.este tare scump si tin la el enorm.are 7luni.a fost diagnosticat cu stridor laringian.din cauza asta raceste foarte repede(rosu in gat)iar medicii ii tot dau antibiotice peste antibiotice...inteleg ca il ajuta la rosu in gat,insa nu sunt atat de bune...dauneaza organismului,mai ales ca a inceput de pe la vreo 2 luni sa i se administreze.ce se poate face in cazul asta?exista vreun tratament profilactic celor care sufera de SD si stridor laringian?ceva sa previna infectiile acestea in gat???va rog...ajutati-ma!este un copil extraorinar si toata familia este alaturi de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by cristina26

Eu am aflat azi ca o sa am o fetita.
Ce mai fac copilasii? Va pup pe toate si pe micuti




CRISTINA....... felicitari Ma bucur mult... Sa dea Dumnezeu sa ai o fata sanatoasa... si o nastere usoara...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ian 2006,fev 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06,"sept-06", oct-06, dec 06-ian 07
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by Marina

Felis, e un scump Mihaita...ce mai... ai ficior mare!



Marina



MARINA... multumim mult pt aprecieri...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ian 2006,fev 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06,"sept-06", oct-06, dec 06-ian 07
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by anda-maria18

doamnelor,am si eu o problema...am mai postat dar nu am primit totusi raspunsul dorit.am un nepotel cu SD.este tare scump si tin la el enorm.are 7luni.a fost diagnosticat cu stridor laringian.din cauza asta raceste foarte repede(rosu in gat)iar medicii ii tot dau antibiotice peste antibiotice...inteleg ca il ajuta la rosu in gat,insa nu sunt atat de bune...dauneaza organismului,mai ales ca a inceput de pe la vreo 2 luni sa i se administreze.ce se poate face in cazul asta?exista vreun tratament profilactic celor care sufera de SD si stridor laringian?ceva sa previna infectiile acestea in gat???va rog...ajutati-ma!este un copil extraorinar si toata familia este alaturi de el.



ANDA-MARIA imi pare tare rau... dar nu stiu... initial nu am vrut sa raspund atata timp cat nu stiu ce sa iti zic, dar nu voiam sa crezi ca daca nu ti se raspunde inseamna ca te ignoram...
Maa bucur ca e un copil iubit si ma rog sa fie sanatos, sa gasiti cat mai repede un tratament adecvat...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ian 2006,fev 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06,"sept-06", oct-06, dec 06-ian 07
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dali73 spune:

Anda si David are stridor laringian de la nastere ,cel putin asa mi s-a spus .Singura problema a fost faptul ca este mai ragusit si are o tuse mai latratoare ca sa ma exprim babeste. Cand am fost cu el la Tg. Mures prima oara si l-a auzit dr .a crezut ca e racit ,dar i-am spus ,l-a ascultat si controlat in gat si a vazut ca aveam dreptate.
Deci spune-mi care sunt manifestarile ,chiar de fiecare data are nevoie de antibiotic?
IAR PT CRESTEREA IMUNITATII ,MIE DR DE FAM MI-A SPUS CA MAI NOU SE DA BROMHOVAXOM DE LA VARSTA DE 6 LUNI Dar te rog sa ceri parerea unui pediatru competent ca sa nu ai dubii.
Si bine ai venit printre noi.

Mergi la inceput