FIV 100

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

fetelor, eu am burtica f tare in dreptul uterului.


cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Fetelor eu am fumat cam 11 ani, de cand am inceput tratamentul pt FIV nu am mai cumparat nici un pachet mai fumam ocazional,de la unul de la altul,iar de cand am inceput stimularea deloc.
Cred ca merita sa ne lasam de ele nu merita sa riscam dupa cate induram si psihic si fizic pt a avea bebele nostru.
Pt toate fivoasele

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

De-abia v-ajunsei din urma! Unde va grabiti asa fara mine? Ia uite ia, io am fost la coifor sa imi fac un coif in cap (a iesit mai mult un cucui in varful capului) sa fiu maine mumoasa la petrecere macar cu asta sa se laude si el ca cu altceva cu ce...Si unde mai pui ca mergem si la ziua unui copilas de 2 ani (la restaurant, dar nu la MCDonald's!). Asa ca dupa cum va spusei, sa nu ma asteptati cu vesti in zori de zi ca nu vreau sa imi tai venele pe la petrecere din greseala cu cutitu' de transat carnea din bucatarie...ca de unii sarbatoresc 2 ani ai copilului si altii vreo 3 de cand se chinuie. Pe scurt povestea fericitei mamici de maine, endometrioza tratata cu Difereline si ramas gravida la 1 an de la eveniment cu un sot de juma de secol care refuza sa isi faca spermograma. I-a multumit lui DD ca a ramas asa ca el nici in ruptul capului n-ar fi mers sa presteze la maturi pt. BB prin IAS sau FIV. Zicea ca sa-i multumesc lu' al meu ca e asa donor cuminte.....Ete, ca ma pot fi si probleme de genul asat!
Fetelorm-ati mai incurajat cu MACA asta ca eu bag la greu de fo 2 saptamani, da' acu avand in vedere ca cine stie cand m-oi apuca de urmatorul FIV ca depinde de hormonalele mele si pana atunci le indop cu de toate, cat timp sa iau MACA - 3 luni o fi de ajuns? Dac a e si cu BU impreuna cred ca nu s-or certa? Si ziceti ca si deotx in acelasi timp e OK, nu face nici o branza stricata?
Cat despre fumat sa va spui eu ce va trebui ca sa va lasati: o operatie la incisiv, de granulom la baza dintelui cum am avut eu. Va umflati o saptamana (botu' de negrii era mic copil pe langa buzele mele care credeam ca explodeaza in orice moment si dr. imi zice dupa prima zi: o sa va mai umflati 2 zile dupa crede da inapoi, dar eu credeam ca nu mai imi revin la fizicul meu cel chipes in veci), nici un pai sa beau supa nu putea sa tin in gura, mi se turna cu lingurita mai mult pe langa decat intre buzele animalice, asa ca numai tigare nu mai puteam eu sa tin in gura. Dupa vreo saptamana dr. tot interzis mi-a dat si mai mult fiindca era rana ce trebuia sa se vindece, asa ca totul a durat vreo luna cand dupa atata timp nu mai imi trebuia mie. Am incercat un Kent light 2 fumuri, dar la al treilea am aruncat tigara si aia a fost, de 2 ani nimic, nici pofta nu mai am, intrebati-o pe Sheritace le-am mai certat la intalnea cu fumatul lor. Numai eu si MOanace nu fumam!
Si acum, ca sa nu fiu offtopic prea mult: sa presupunem prin absurdul nedorit ca maine sau luni va fi Z1, unde imi recomadati sa imi fac un FSH meserias si sa iasa si bun ca valoare pe deasupra pt. Z2-3 ca eu nu am timp sa stau pe la cozi la dr. de familie etc. doar pe la Giuly ce mai suportam cozile ca poate-poate intram una si ieseam 2....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Kora sunt la LD si vreau ca biopsia sa o faca Damian. Tb sa faca o biopsie investigatorie mai intai sa vedem dc sunt ceva si abia poi vedem in ce directie ne orientam .
Moniland e bine ca s-a lasat de fumat sotul tau. Pe cand noul FIV?
Cris nu te mai pipai! Lasa burtica in pace! Nu stiu ce sa-ti spun sa iei dar parca fetele spuneau ca e bine sa iei de no spa .

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

quote:
Originally posted by cris86

fetelor, eu am burtica f tare in dreptul uterului.
cristina

ma! tu faci copil ! ; pacat ca nu mai intra mamicile des pe aici ca stiu ca a mai zis asa una, Andicu sau nu stiu care ... si a luat no-spa ca sa nu dea in contractii
pussi, ai zis:
Eu o sa incep stimularea cred 27.02-05.03 in functie de CM si inhibare nu fac(adica 5 zile dar impreuna cu stimularea), decat cu AC si asta ramanae de discutat la urmatoarea intalnire cu dr.

ce spui tu acolo? una ca asta n-am mai auzit, inhibare cu stimulare in acelasi timp
ti-o fi spus pe ungureste si asta ai inteles tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

kittishor mama--pe mini ma uitasi!! Ca nici io nu fumez si nu am fumat!!Poate doar pasiv caci fetele au avut grija sa dea si spre noi! Si daca ma gandesc nici Ioana nu fumeaza...deci eram 4 mey!!!Adica sigur pasiv!!.
Poate nu mai e nevoie de Fsh si alte cele..si punem de-o intalneala ad-hoc sa bem dupa tine putin ceai!!! Aaaa... de asta ce zici??? Stai cuminte maine....sa nu faci miscari bruste, sa nu te dantuiesti prea mult pe la party !!
dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

dj_mamala unguri e alt protocol. Am facut inhibare cu Suprefact din Z2 de CM si din Z3, pe acelasi CM am inceput si stimularea cu Gonal F. Suprefactul l-am intrerupt in Z5..sunt fete care au continuat cu el pana au facut Ovitrelul(Pregnilul). la urmatorul nu-mi da nici AC.

Monilandabia am inteles cum sta treaba cu broscutele, inca nu am facut nimic...poate rog pe careva sa-mi fac cadou niste broscute

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Buna dimineata fetelorIo, ieri si azi ma sculai la niste ore de nici cand ma duc la servici nu ma trezesc asa....Da' acu' aveam o treaba importanta, se vad sau nu se vad pete rosio-maronii la orizont. Si uite ca nici azi dis de dimineata nu se vazura in zare....Da' test inca nu sunt pregatita pisic sa fac, mai bine mai stau asa in satrea asta de asteptare sado-masochisto si cum vreti sa ii mai spuneti, ca e mai misto....Deci, va tin si pe voi in suspans pana mai pe seara cand cine stie in ce ape ma mai scald......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Neata fetelor!
Nici eu nu am somn ...iarasi am vizat hormonale, hormoni, maca si tot felul de acest gen....offf
Kitta cred ca numai noi bantuim pe aici dumineca dimineata da' uite ca ai o sustinatoare care iti tine pumnii sa nu vezi rosu si nici maro si sa ai o dumineca superba!!!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

MultumescKora! Pai, eu bantui pana se trezeste sotul, ca dupa aceea nu mai am loc.Aici e frumos si soare cu dinti probabil...

Mergi la inceput