FIV 100

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

ei s-o creada profu ca astept eu pana la 21 de saptamani! o sa-i spun eu mai devreme ce am pentru ca o sa aflu de la Iosup.

Cris eu dupa ET nu am avut nici un simptom: nici dureri, nici stari de rau, nimic. Doar in ultimele zile inainte de test am inceput sa ma simt foarte obosita, dormeam in timpul zilei 2-3 ore obligatoriu si nu mai aveam chef sa fac nimic in casa, nici macar sa-mi spal vasele de la micul dejun! Nu mai aveam chef sa gatesc...dar pana la urma asta a trebuit s-o fac pentru ca vroiam sa mananc mancare gatita zilnic.

Fetelor, va marturrisesc ca desi am nevoie de proteine multe si acum, in sarcina, nu mai pot sa vad curcanul si nici ananasul! Cred ca am bagat prea mult dupa ET...

lachi 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_80 spune:

Bombonique, tu esti din Cluj ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

galuscuta, lista cu preturi e afisata la ei la clinica. O va vedea si Bia maine. Iar nr. de tel. nu-mi permit sa-l postez fara acceptul lui ca e prea personal.
Bombonique, eu toate vizitele le-am facut la clinica. Nu am platit nici o consultatie. Cele 3 analize - LH, estradiol si prolactina - de la inceputul stimularii le-am facut la Synevo, iar estradiolul din 2 in 2 zile la Centrul de Diagnostic si Tratament pentru ca imi da rezultatul cel mai repede si e si foarte aproape de clinica.
Nu am dat nimic decat la asistenta care-mi facea puregonul. A, si la anestezis si la asistenta lui. Atat.



Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Pai, Lachi, ti-o fi de ajuns cat curcan si cati ananasi ai mancat pana acum, treci pe alte fructe.
Moniland, o sa trec si centrul de fertilizare Cluj pe lista, dar poate ar fi bine si un numar de telefon fix pentru programari.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

galuscuta, si la mine tot sotul e cel cu problema. Si am 3 incercari de FIV. Sper sa fie ultima.

bombonique, biolog e Stela Lerintiu.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Chris - la mine e problema cu distanta ca stau la Milano , anul trecut am lipsit 3 luni de la servici si eu si sotzul pt. asta vreau s-o fac in Austria ca stau doar cca .10 zile.
as vrea sa incercam acolo iar daca Doamne fereste nu iese sa incerc in august undeva langa Satu Mare (ca de acolo sunt)sa nu mai stau in deplasare....
Moniland- pai o sa-i zic la Bia sa intrebe daca sunt acolo in August sa trag o vizita (sper sa nu mai fie nevoie).Da timpul de asteptare pana i-ti vine randul sunt lungi?Cu asigurare? ca eu am asigurare italiana...

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Moniland, doar 600e costa la Cluj FIV?

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Dragelor,
preturile sunt afisate pe usa (comuna) de la cabinetul unde se fac procedurile si laborator embriolog/biolog.
Incepe cam asa:
Clinica va ofera urmatoarele servicii:
-FIV- 600 EURO
-fiv+ICSI-750 EURO
-spermograma-200.000-sau 250.000 lei (vechi) nu mai tin minte
-IUI- 2800.000 lei
-conservare prin criogenare- nu mai retin
-etc
Cum am zis eu nu am pb. Doar pb de .
Pt monitorizare (foliculometrie) am fost la cab parti.
Dr. e f amabil, la fel si dna biolog.
Analize am mai facut si la Itersevisan dar nu am fost multumiti. (rezultatele nu au fost nici pe departe cele facute la clinica -Gine 1) de ex la spermograma facuta la Interservisan am avut rezultat de normospermie cu 70 mil/ml, iar aici cand am facut a fost dezastru...eroare de 70%. Inadmisibil.
Revenind tot la preturi.
De ex la IUI tot tratamentul (inainte si dupa) a fost aprox 5 mil.
-900.000 lei foliculometrie (de 2 sau 3 ori)
-2.800.000 lei IUI procedura in clinica
-pregnyl 5000-aprox 300.000 lei
-duphaston-pt 16 zile aprox 600.000 lei.
dar nu am dat nimic in plus.
Totul pe chitanta.
La clinica iti da si posibilitatea de decontare pe firma.(ca sponsorizare-daca te ajuta).
Totul a decurs f bine de fiecare data. Dar am prins : congrese, delegatii la Buc, sarbatori legale, concedii. (ale )care au lungit timpul si nervii nostri.
De aceea am decis sa facem FIV.
Pt a scurta timpul. pt ca vine iar vara, iar concedii,etc... si a mai trecut un an.
Bq.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

dana, am sa intreb maine de un telefon pentru programari.
galuscuta, la Cj nu se fac pe loturi. Se incepe in functie de pacient, cand doreste acesta dupa ce are dosarul complet.
Eu aveam nevoie de adeverinta de la locul de munca atunci cand mergeam la punctie si la ET. Era pentru internare. In rest nu ii intereseaza, dar Bia sa-l intrebe maine.
Da Cris 600 euro e manopera de FIV la Cj.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Ma scuzati ca intervin din nou.
Nu mai retin.si nu am timp sa caut la arhiva. Dar ziceati careva ca nu sunteti multumite de CJ si vreti in Ungaria, sau ca Dr a recomandat Ungaria?
Ce pb ati avut?
Bq

Mergi la inceput