FIV 100

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_80 spune:

Corect
Sunt din Pitesti, iar doctorita mea este din Cluj este un doctor minunat, dar nu se ocupa ea de fertilizari, mai mult ea m-a sfatuit sa fac FIV la unguri pentru ca spune ea "sansele de reusita sunt mai mari" si costul se pare, ceva mai mic.Stiu ca suna aiurea, dar dupa un an de tratamente la Bucuresti, o laparoscopie in urma careia am fost diagnosticata cu endometrioza, dar nu mi s-a dat nici un tratament, m-am hotarat sa schimb medicul si asa prin niste cunostinte am ajuns la Cluj. Atunci am inceput sa am foarte mari indoieli in ceea ce priveste diagnosticul pus de cei de la Bucuresti.Pe 2 voi afla daca este sau nu adevarat, pentru ca am facut o cerere la spitalul unde am fost operata dupa rezultatul laparoscopiei si o sa merg cu ea la doctorita sa-mi spuna adevarul.
Dar din punctul meu de vedere cred ca sunt ok.Iata ce scrie pe rezultat :
- uter cu aspect si dimensini normale
- anexa stanga normala cu corp galben vizibil
- anexa dreapta normala restul viscerelor cu aspect vizibil
- cromotubatie pozitiva (vcl : 76 )
- aspirarea cavitatii peritoneale
- controlul hemostazei la locul de introducere a trocarelor
Stie cineva ce inseamna ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

feteloracu ajunsei si eu acasa de la scarbici. Nu am nici o veste ca la servici nu am avut nici timp si nici loc de test. Acu as vrea sa il fac (am luat 2 teste diferite) da' nu am material de test, adica PP....Asa ca mai asteptati-ma putin ca m-am postat ca la cinema in fata monitorului cu o mare salata in fata si cu o ca sa se faca materialul...Acu va citesc din urma si astept sa se bage marfa...Cat despre pisic, azi stau bine cu el ca nu mi-au iesit prea multi copii in cale si cand venii de la servici era intuneric afara si nu mai era picior de copil ca altfel iar ma apuca plansul de una singura pe strada...(noroc ca circul numai cu masina si acolo nu ma vede nimeni, dar tot starda se cheama) ca acasa trebuie sa fiu fresh ca altfel ma ia sotul la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

LIANAAAAAAAAA
mey... ce ne facusi??? ne-ai bagat in ceata rau de tot!!
Oricum ar fi...SUUPER VESTE ne-ai dat!!
Sarcina usoara iubita!! Vezi ca DD dupa atata chinuiala...ani buni... a zis..: hai sa nu o mai chinuim pe femeia asta...si sa-i dam si ei acolo un pui!
Sa fii sanatoasa si sa ai grija de samburel!! Pup

Kittoo -pe unde umbli soro!! Hai...treci la raport!!
Madalinaaaa---superproductie!! Sa auzim de bb/bbi!!
Fetelor...lasati testele..pastrati-va fortele pentru mai incolo!!Luati aminte de ce zice Sherry- lectura, TV, muzik, da nu teste ca le faceti rau bebicilor cu plansul... da??
Mey...doar am spus ca am fumat pasiv...da??? ce atata galceava!!
Veniti voi cu muntii dupa voi...prefer sa fumati de-alea fine si bune decat mahoarce de-ale rele!!
Pup fetele
Mai..daca-i centenar...centenar sa fie... sa ploua cu burticoase...da!! Am zis am zis!! ( vb. cuiva!!)---emoticonul care face cu okiu'!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_80 spune:

BRAVO LIANA , FELICITARI SA AI SARCINA USOARA SI BEBE SANATOS
KITTA ASTEPTAM SA NE DAI VESTEA CEA MARE
VREM PETRECEREEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Lianaaaa felicitari mamicuto! Sa fiti sanatosi tu si cei unu/doi/trei bebici pe care-i ai la purtator! Meeey, da' chiar ca ne-ai fentat! Cum, pana mea, vine treaba: ieri ziceai ca ti-au venit rusii!!! Aaaaa, acum imi dau seama de ce erai cu zambetul pe buze cand anuntai treaba asta


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

LianofelicitarihAI CA IMI FACUSI UN CURAJ SI O POFTA DE UN TEST.....Poate, poate si la mine, ca doar avuseram aceeasi soarta! Nu ne lasa in ceata asa prea multa vreme ca stii ca oricum suntem cu nervii nostri intainsi la max. vrei sa fim si din cauza ta....
Doamne, daca azi mai este si ziua ta, cum asa credea cineva, inseamna ca exista Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Completare pt. LianaSunt asa de fericita pt. tine ca nici nu mai imi pasa de mine, da' uite acu ma duc sa imi fac testu......uuuuuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Kittadute, fa..PP cum vrei tu..dar fa ca eu nu mai pot, aseara..am stat in fata calc...acum iar..tot cu emotii asa e mai bine??

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Kitta ?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Liana Felictariiiiii! Cand imi dai apa?
Curioasa mica
Kitta asteptam pishul tau. Da.... mult dureaza. Vezi sa nu inneci testul ala din nou.

Miki

Mergi la inceput