Laparoscopie - 7

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

mai, eu nu pot sa inteleg o chestie. poate am pb cu compilatia!!!
dc este obligatoriu laparo daca nu are ce rezolva. sau ca s-a facut laparo si totul era ok.
nu exista metoda mai neinvaziva? mai simpla etc?
sau astia sunt pasii? obligatoriu de parcurs?
Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katja spune:

Moniland, daca ma poti ajuta cu unele informatii legate de vreme sau ceva de genul - nr de telefon taxi care n-are preturi exagerate etc. please da-mi de stire cu un mesaj pe PM. Accept astfel de mesaje aici pe forum. Te pot suna eu. Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Bombonique, laparoscopia este o metoda de diagnostic. deci dr. poate sa gaseasca ceva acolo, si in acest caz, repara sau...poate sa nu gaseasa NIMIC (cu atat mai bine). Eu stiu fete (tot de pe forum) care au facut laparo si nu aveau nimic. medicul la care merg eu are ca si metoda: monitorizare si apoi laparo (in caz ca spermograma este OK).
Succes!


iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Draga iyoana
din pacate sau din fericire la noi s-a ajuns la concluzia ca e pb de . La mine e ok (sau nu?). Ma trec fiori cand ma gandesc ca mai trebuie sa trec si prin asta. Nu sunt o sclifosita chiar de loc dar eu stiu dupa o operatie de apendicita cu laparo cat am suferit dupa . 5 zile am stat cu oxigen pe gura si perfuzii,in spital, fara sa pot manca nimic, iar altii cu operatie clasica dupa 3 zile au fost externati.
Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katja spune:

buna bobo si nu fi panicata. nu este obligatoriu ca experienta sa se repete. totul depinde de organismul tau. poate ca la operatia de apendicita nu erai suficient de "intremata" si din acest motiv ai stat atat in spital. orcum, bine ca nu ai tu nimic in neregula si poate ca in fortificati pe aia mici si se rezolva "buba"! ne vedem in cluj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Katja, e frigut afara, cu toate ca zapada s-a topit. este innorat.
Taxi in Cj cam toate au acelasi tarif, dar sa fie cu sigla de firma. (Diesel taxi, terra fan, Nova, Focus) din gara si aeroport sa ai grija pt ca sunt "rechini" la fel ca in Buc. Venus taxi e rechin, sau TAXI simplu la fel. Si sa aiba ceas si chitantier, poti sa ceri de la inceput, cand te urci, sa-ti elibereze chitanta la coborare.
Din gara la clinica, pe str. Clinicilor, poate fi max 6-7 Ron
Aeroport- centru, cam 13 ron-15 rom
sa nu uit nr de tel:
Diesel :953
terra 944
nova 949 si 0745.15100
focus 940
rapid 946
pro rapid 948
Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Draga Katja, la apendicita eram cu 12 ani mai tanara. Acum arat chiar mai bine ca atunci, pe dinafara. Dar pe dinauntru?
Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katja spune:

Draga Bombo, iti multumesc mult pentru informatii. De taximetristii rechini ma temeam si mai ales acum ca mi-ai zis ca sunt si unii "de firma" din aceasta categorie, temerile mele au fost justificate. Multumesc mult si pentru tarifele orientative!

Ei, timpul isi pune amprenta peste toti dar nu trebui sa te temi. Si eu am facut o laparo (dar la genunchi) acum 2 ani si a fost super ok. Nu cred ca acum as fi mai "slabuta"!!!

Oricum, mai bine sa nu ajungi aici mai ales ca stii cam unde-i "buba"!


Hai ca totul va fi OK!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Katja draga,
ploua de rupe...
si mai e si frig...

Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adypuiut spune:

Text
Buna KATJA si scuza-ma ca iti raspund mai tarziu.Eu m-am operat la o clinica particulara din Cluj(ARTIS-3 se numeste)L-am avut doctor pe dr.Micu si a fost ok.Iti trebuie la intoarcere niste pantaloni mai largi la buric ca sa nu te jeneze.In rest o sa vezi ca o sa fie bine.Iti tin pumnii si SUCCES!Va pup fetelor si multi bebici sanatosi si frumosi.

Mergi la inceput