Aspirante optimiste>20 ani (49)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kory spune:

Va multumesc fetelor ca ma sustineti, sincera sa fiu am emotii, dar ma pregatesc sufleteste ptr. o dezamagire in caz de.......
Tin pumnii ptr. cele care isi fac teste astazi!
Madutza asa trebuie sa fii, le vii tu de hac luna viitoare!

Mary
In asteptarea puiutului nostru
http://tt.lilypie.com/mSSBp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Anca, sa il iau atunci oral ? Pe prospect scrie ca se poate lua oral sau vaginal, utrogestan de 100mg.

5+

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Olivia imi pare rau,dar cred ca si la tine vin urati...
Madutza imi pare rau de Z1.
Lasati fetelor,ca mergem inainte!!!Chiar daca e greu...

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor
http://tt.lilypie.com/yWG8p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Madutza
Kory ce smechera esti tu....sa faca altele teste ca tu....
Curaj si fa un test ca iese sigur.

EDIt:Irlandeza eu asa zic ,dar mai asteptam pareri de la fete.

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Irlandeza incearca sa stai linistita. Am vazut ca unele fete care fac tratament cu utrogestan iau 2 dimineata si 2 seara. Si eu zic ca e buna valoarea Bhcg-ului, stai lnistita sa nu agiti cupilu Iti tin pumnii si ma rog pt voi

Oanaaaa sanse mari de bebe Maine ai zis ca faci test, nu uiti, nu?

Kory si la tine e bebic, sigur! Asteptam sa vedem cum va descurcati la test

Multumesc pt raspunsuri, gagici. Iau in continuare utrogestan, ca am luat si pt mentinerea sarcinii, deci nu-mi dauneaza


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna!
Irlandeza: pentru tine si bb al tau!!! Sa nu iei oral( sunt ceva riscuri).....eu stiu ca se pun intravaginal, 2 dimineata si 2 seara; se pot pune si mai mult in caz de imimenta de avort.E ceea ce stiu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Multumesc fetelor din suflet. Am asa o stare de neliniste, parca simt ca pierd si sarcina asta.

5+

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidevladut spune:

Neata fetele,
E prima oara cand scriu la subiectul vostru, desi va citesc constant, si imi place optimismul vostru. Am intrat sa ii spun irlandezei ca o sustin si sunt alaturi de ea.Utrogestan poti lua si 6/zi(eu cu Vladut luam 8/zi), nu se intampla nimic, e progesteron natural si nu face altceva decat fixeaza sarcina, si intr-adevar, daca ai sangerari ia-le oral chiar daca iti dau ameteli. Si ce e f f f important NU TE RIDICA DIN PAT. Beta hcg e bun pentru 4 saptamani, iti tin pumnii sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Irlandeza eu cand am fost atunci la urgenta.. sangeram destul de mult.., cam ca la sfarsitul ciclului asa. Mi-a dat sa iau Utrogestan - vaginal, 1/8 ore. Asta inseamna 4 pe zi! Eu stiu ca la femeile insarcinate de pune doar vaginal iar pt reglarea ciclului si celelalte probleme se ia oral. Nu prea e bine sa stai in fund...
Si repeta Beta HCG!!! Oricum sunt sigura ca esti bine!
Olivia imi pare rau ca vin uratzii! Mama lor! Las' ca le venim noi de hac luna viitoare! Eu sunt bine, calma, increzatoare... si fara uratzi!
Ramo capul sus ca treci la colt! Ia lectii de la Madutza! Trebuie sa fim optimiste! Cand mergi la dr.?



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor
irlandeza, ma rog si eu pentru tine , las ca o sa fie bine, nu te mai stresa atata ca nu ajuta la nimic
Catty,FELICITARI PENTRU
VA PUP PE TOATE

Mergi la inceput