Aspirante optimiste>20 ani (49)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

tumpi ma voi duce peste 2-3 zile daca nu imi trec!! mersi frumos de raspunsuri!!
kory, tu cand faci test??

oare e vreo diferenta intre temperatura luata de "jos" sau temperatura orala???

ca eu de 2 zile de cand am doare in partea dreapta de fiecare data cand imi iau temperatura si o ora dupa ma doare simt niste intepaturi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by mav

quote:
Originally posted by clauclau

Fetelor, ce stiti de MACA? Credeti ca produce dereglari daca e luat asa dupa ureche? Eu am auzit ca e bun pentru fertilitate mai ales pentru endometru, il face mai mare. Dar nu stiu daca se ia oricum!

CLAU
astept surioara de Razvanel
http://tt.lilypie.com/pA1lp2.png




Am citit ca www.innovatics.ro/ro/index.php?page=maca&PHPSESSID=" target="_blank">MACA ajuta sistemul endocrin si favorizeaza producerea naturala de catre ovare si alte glande endocrine (suprarenale, pancreasul, tiroida) a hormonilor necesari, contribuind la obtinerea unui echilibru functional al organismului. In plus, MACA ajuta la promovarea functiei sexuale la femei prin intensificarea apetitului sexual si a lubrifierii vaginale.
MACA contribuie si la sporirea fertilitatii prin stimularea spermatogenezei (creste numarul de spermatozoizi) si a ovulatiei prin actiunea unui numar de patru alcaloizi numiti glucozilonati.
Mai multe amanunte, gasesti la subiectul referitor la tratamentele naturiste si homeopate!



FERTILITATEA FEMININA

Determinarea perioadei de fecunditate si a perioadelor de sterilitate fiziologica in decursul unui ciclu menstrual (in ultima zi a perioadei fertile a fost inclusa si o zi= durata de supravietuire a ovulului):

Durata ciclului-prima zi fertila-ultima zi fertila:
23-5-13
24-6-14
25-7-15
26-8-16
27-9-17
28-10-18
29-11-19
30-12-20
31-13-21
32-14-22
33-15-23
34-16-24
35-17-25
36-18-26
37-19-27
38-20-28
39-21-29
40-22-30
41-23-31
42-24-32

Sper sa va fie de ajutor!!!!!!!!

Vic & Sebi (04.02.2004)



Scumpo, nu intotdeauna ceea ce se scrie , potriveste in fapt.
De ex. eu aveam un ciclu regulat de 27-28 zile, dar s-a intamplat ca sa ovulez in Z 19, iar in tabelul de mai sus apare ca in Z 18, s-a terminat perioada fertila.
Depide de la femeie la femeie, si chiar la aceeasi femeie difera luna de luna. Eu ma stiu pe mine cum eram.

P.S. OLIVIA , LA MULTI ANI.

5+

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kory spune:


kory, tu cand faci test??

eu numai fac nici un test, daca nu imi vine cm ma duc direct la dr.Este prea mare dezamagirea cand vad o liniuta, asa la dr este altceva, zic eu.

Mary
In asteptarea puiutului nostru
http://tt.lilypie.com/mSSBp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

kory si eu ziceam la fel ca nu o sa fac si deja parca ma gandesc ca daca nu vine sapt viitoare joi fac un test!!! atunci ar fi Z34

desi parca nu prea cred ca sa prins asa din prima incercare......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kory spune:

bb_yasmi - din cate tin minte , danielle a ramas asa din prima gravida, nu?sau daniela? Asa ca mai sunt cazuri.
Eu va pup ca ma retrag la somnic! Mai vb maine!Multa bafta la tb si la testari!
Noapte buna!

Mary
In asteptarea puiutului nostru
http://tt.lilypie.com/mSSBp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

si eu am retrag la nani!!
ne auzim maine sper cu vesti bune!!
noapte buna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Fetele mele scumpe, imi pare rau ca nu am reusit sa intru ieri sa va multumesc pentru urari, dar o fac acum.
M-ati emotionat foarte tare ca va ganditi la mine. Va multumesc mult! Eu am petrecut foarte frumos vineri seara si ieri toata ziua. Am sa incerc sa pun cateva poze. Va si va doresc sa vina ct mai repede .



***************
Ce nu te omoara, te face mai puternic.
Asteptam barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winter spune:

Neata fetele!!! Aseara am adormit devreme asa ca n-am putut sta cu voi! YASMI eu cred ca temperatura luata "jos" este ceva mai mare decat cea luata oral. Si eu am vrut sa-mi iau azi temp. dar am uitat si m-am ridicat din pat. KORY tin pumnii sa fie ! Poate ar trebui sa-ti faci curaj pt. un test.Temp. cum e? OLIVIAam citit undeva ca sunt mai mari sanse sa ramai in jurul zilei de nastere. Doamne ajuta si sa ne dai vesti bune!!!

http://tt.lilypie.com/4klIp2.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Dragele mele se pare ca DD si-a adus aminte de mine. Sunt z2 de intarziere si am 2 teste proaste slab pozivite si un clear blue tot slab pozitiv, dar liniutele prezente. Asa ca NU VA PIERDETI SPERANTA CA MINUNILE SE INTAMPLA CAND NE INAGINAM MAI PUTIN. Nu credeam ca voi apuca sa spun asta, dar se pare ca e regula de aur.
Pupici tuturor.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:




Neata fetele. Ce faci Olivia?
Uite ca a aparut o graviduta. Felicitari Catalina!

oana
http://tt.lilypie.com/uORkp2.png

Mergi la inceput