Aspirante optimiste>20 ani (49)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

in primul rand tb sa sti exact cand ovulezi si asta o poti afla monitorizandu-te.Luanduti TB te poti insela si daca nu ma insel, aceste stimulari neluate cum tb pot duce la chisturi,dar nu stiu sigur,nu vreau sa va induc in eroare.

quote:
Originally posted by winter

Mai intreb ceva: totusi daca ovulez(eu cred ca da pt ca am albus si temp bazala creste dupa ov) si mai iau si Clostibegyt pt stimulare ce se poate intampla?

http://tt.lilypie.com/4klIp2.png"



"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PamELLA spune:

Buna,fetelor!!

vad ca sunteti tare active !tin pumnii tuturor !!

eu ziua 29,scurgere apoasa,temperatura dimineata 36,7 iar pe la amiaza 37(stiu ca nu e relevanta)teste nu am mai facut!

Va pup!!


"Cand taci,lumea are bunatatea de a crede ca gandesti,si ca gandesti cu minte!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

quote:
Originally posted by clauclau

Fetelor, ce stiti de MACA? Credeti ca produce dereglari daca e luat asa dupa ureche? Eu am auzit ca e bun pentru fertilitate mai ales pentru endometru, il face mai mare. Dar nu stiu daca se ia oricum!

CLAU
astept surioara de Razvanel
http://tt.lilypie.com/pA1lp2.png




Am citit ca www.innovatics.ro/ro/index.php?page=maca&PHPSESSID=" target="_blank">MACA ajuta sistemul endocrin si favorizeaza producerea naturala de catre ovare si alte glande endocrine (suprarenale, pancreasul, tiroida) a hormonilor necesari, contribuind la obtinerea unui echilibru functional al organismului. In plus, MACA ajuta la promovarea functiei sexuale la femei prin intensificarea apetitului sexual si a lubrifierii vaginale.
MACA contribuie si la sporirea fertilitatii prin stimularea spermatogenezei (creste numarul de spermatozoizi) si a ovulatiei prin actiunea unui numar de patru alcaloizi numiti glucozilonati.
Mai multe amanunte, gasesti la subiectul referitor la tratamentele naturiste si homeopate!



FERTILITATEA FEMININA

Determinarea perioadei de fecunditate si a perioadelor de sterilitate fiziologica in decursul unui ciclu menstrual (in ultima zi a perioadei fertile a fost inclusa si o zi= durata de supravietuire a ovulului):

Durata ciclului-prima zi fertila-ultima zi fertila:
23-5-13
24-6-14
25-7-15
26-8-16
27-9-17
28-10-18
29-11-19
30-12-20
31-13-21
32-14-22
33-15-23
34-16-24
35-17-25
36-18-26
37-19-27
38-20-28
39-21-29
40-22-30
41-23-31
42-24-32

Sper sa va fie de ajutor!!!!!!!!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

mav,datele care le-ai scris tu despre determinarea perioadei fertile e cu dute-vino.Difera de la femeie-la femeie, de la organism la organism.Eu nu ma incadrez in nici una din datele scriese acolo.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hello gagici!!
am intarziat la intalnire???
ale, winter, clau sunteti prezente???

pe mine ink am doare burtik, iar azi toata ziua ma durut (durere ciudata, surda) doar in partea dreapta jos!! imi este frica sa nu fie apendicita!!


haideti fetelor, nu am vb ca ne "vedem" dupa 22???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Salutare

Sincer va spun ma gandeam ieri la un moment dat ca nu voi mai intra deloc pe forum. Dar nu pot sta departe de voi fetelor.

Biby, Clau, olim, anca dragoman, Ale, bb_yasmi, Olivia26, printzesa_roz, numeioana, nushulica, fetelor mi-e dor de voi.
Sper macar ca una dintre voi sa aiba ceva vesti bune.

Eu nu am nimic de raportat..

Sa aveti grija de voisi la cat mai multe pe aici(cu sau fara mine).Eu va tin de maini si ma luati si pe mine.


viitoare de

Felicia

http://tt.lilypie.com/oN9Ap1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

feli si mie mie dor de voi si de discutiile noastre!! si eu am gandeam sa nu mai intru, dar sincer nu merita sacrificiu!!!
sunt sigura ca intr-o zi vom fi toate mamicutze!! trebuie doar sa avem rabdare si mult optimist!!
pup fata!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Si eu sunt aici....chiar daca nimanui nu-i e dor de mine.....glumeam.

http://tt.lilypie.com/zDTIp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

maduutza, cum nu-i e nimenui dor de tine, dragutza??? uite mie mie, dar nu am insirat toate fetele!!!! pup fata dragutza!!

zi-mi si mie acuma, te-a durut vreodata in partea dreapta jos... (stiu ca nu e relevant dar macar mai aud pareri).....nu e durere ca la CM.

Ale, unde esti????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kory spune:

Ce fac fetele?
Eu am emotii ptr. maine cand o sa-mi iau tb, sper sa fie tot mare.
Mai fetelor, o sa spuneti ca sunt incuiata rau, dar vreau sa va intreb daca endometrul este peretele uterului cumva?

Mary
In asteptarea puiutului nostru
http://tt.lilypie.com/mSSBp2.png

Mergi la inceput