Inseminare (8)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dia_dida spune:

Catty asteptam vesti de la tine, iti tin pumnii ca totul sa fie bine Azi am fost la medic,luni sau marti o sa ma duc pentru IA.Fetelor voi ati luat ceva inainte de inseminare ca mie nu mi-a prescris nimic (era si grabit o fi uitat)?Ce ma sfatuiti sa iau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetaeta spune:

Catty, si eu iti tin pumnii stransi de tot, sa dea DD sa fie totul bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Neata fetelor,
Am fost aseara la Bucuresti la dr. La eco nu s-a vazut decat corpul galben, semn clar de ovulatie, si li s-a parut ca este si un punct in uter, dar nu pot fi siguri pt ca este prea devreme. Am colul inchis, lung, rigid si indreptat posterior, uter usor marit ca volum, si diagnostic de amenintare de avort. Eu iau no-spa de la IA, dar zilele astea durerile nu au mai cedat la medicamente. Trebuie sa stau in pat 2 saptamani de acum inainte. Asa ca nu am decat sa astept luni rezultatul de la beta HCG si in functie de rezultatul asta imi iau sau nu concediu medical. Zilele astea stau oricum acasa in pat. Am mai facut dimineata un test de sarcina, care a iesit negativ, asa ca eu nu mai inteleg nimic si sunt f stresata. La eco se vad semne de sarcina, testele ies acum negative si eu turbez si imi fac numai ganduri negre. O sa vedem insa luni seara cum va iesi testul si ma voi linisti cumva
Pupici tuturor si succes.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

CATTY, iubita, stai linistita in pat si lasa-le incolo de teste!
Noi suntem aici si ne rugam cu toate pentru tine, sa fie totul in regula cu bebe al tau, sa treci cu bine de momentele astea grele!
Multi pupici!

toate fetele!




Vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

catty, degeaba vei avea tu rezultatul bhcg de acum nu stiu cate zile care poate care iti va arata o valoare de 13 sa zicem, da? si stai 2 saptamani in pat in baza acestei analize
pt tine, am mai spus, nu stiu dr. de ce n-au punctat ca trebuie acum cel tarziu repetata aceasta analiza ca sa stii daca a crescut sau scazut bhcg = aici este cheia, altfel pierzi timp si nu stii dc stai degeaba sau nu in pat;
acest test negativ poate sa spuna totusi ceva asociat cu diagnosticul de iminenta de avort;
si nici macar daca vei pierde sange, Doamne-fereste, nu inseamna ca gata, avortezi; uite ca Liana si ea s-a confruntat cu ceva probleme dar bhcg-ul ii creste si asta arata ca evolueaza;
ma intelegi???
bea mult ceai de cretisoara ca ajuta LA FIXARE
utrogestan iei? ca no-spa ai zis ca tot iei de la IA
SI FII VESELA CHIAR DC TE DOARE IN F... CA BATALIA NU E PIERDUTA

EU ZIC CA VA FI BINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Fetelor, multumesc cde sustinere. Stiu ca rezultatul meu de la Beta HCG o sa fie acum intaziat, dar nu am ce face. Macar sa vad ca e valoare de sarcina si vinerea viitoare sunt iar la Bucuresti. Eu iau utrogestan 4/zi, acid folic, fier si vitamina e plus o data pe saptamana fac o foila de gravibinon. Acum numai DD stie ce va fi cu mine si cum se va termina toata povestea asta. Eu zic insa ca e de bine colul lung, rigid si inchis, plus uterul usor marit ca volum.
Pupici tuturor si succes.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuk spune:

PUPICEI LA TOATE FETELE!Iata-ma inapoi pe forum!Sunt o veche aspiranta optimista care mai nou am ajuns la IA!Sa va spun povestea mea:asteptam sa facem un bb de 2 ani si ceva....am avut un medic,care timp de un an si ceva m-a tinut ca sunt ok!Pana mi-am dat eu seama ca nu este in regula si ca este timpul sa merg si la alti doctori!Zis is facut,am facut si eu toate analizele....trompe partial permeabile,perfuzii utero-tubare...tot nu am ramas!Solutia acum era laparoscopia..nu am vrut sa ma operez asa ca am schimbat medicul!Dr.Puia ultimul mi-a zis ca sunt bine nu am nevoi de lapaoscopie,m-a monitorizat si am ovulat foarte bine cu stimulare!Dar tot nu s-a intamplat nimik!Asa mi-am luat inima-n dinti si am vbit cu Catty sa fac IA!Nu mai am puterea sa astept!Sunt iar disperata!Azi dimineata am fost la Giulesti sa o caut pe dr.Cocei si am aflat ca ete in concediu pana pe 16 feb!Am nimerit la dr.Moisa care contrar asteptarilor mele nu m-a repezit deocamdata!m-a chemat la monitorizare in z 13 si apoi facem IA!Acum va cer si voua detalii si pareri despre dansa...nu stiu cum va fii procedura in sine tocmai de aceea am venit intre voi sa ma lamuriti si pe mine!Va pup dulce

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corinuk_dent/my photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Corinuk chiar ma intrebam ce este cu tine de nu ai mai intrat ...imi pare rau ca treci prin asta si sunt alaturi de tine.Te astept la "Aspirante" sa ne mai povestim una alta.
Pup fata

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuk spune:

Anca te pup si eu!Mi-a fost tare dor de voi!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corinuk_dent/my photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pmihaela spune:


Am revenit si eu, desi n-am mai scris cam demult dar va citesc zilnic, nu pierd nimic.
Eu am facut acum cateva zile inseminare cu Moisica si acum astept, stau acasa, mai mult in pat, poate, poate...
De cateva zile am citit ca multe fete au ramas insarcinate, IA sau FIV ce mai conteaza. Sper ca in curand sa fim si noi printre ele.

Mergi la inceput