Aspirante optimiste>20 ani (48)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns winter spune:

Didi multumesc pt. raspuns ! Cred ca o sa mai consult si alt medic ca nu vreau sa iau pastile !!! Mi-e frica de efectele secundare.Ai dreptate plantele sunt mai bune decat pastilele. Doamne ajuta sa ne implinim cat mai repede visul!

http://tt.lilypie.com/4klIp2.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Ma scuzati ca intervin printre voi, dar in urma discutiilor de pe aici , v-am urmarit putin si nu as putea sta asa fara sa zic nimic.
winter, diagnosticul de sterilitate primara ti-l pune atunci cand incerci de ceva timp(cazul tau -1 an) si nu ai nici o sarcina la activ.Faptul ca ti-a dat medicamente fara sa-ti faca nici o analiza in prealabil, asta nu e ok.
Cineva zicea de HSG, nu , nu se face anestezie, doar se dau analgezice, gen scobutil sau papaverina, pastile sau injectabil.Durerea e adevarat, difera de la pers la pers, in functie de pb care sunt cu trompele.Eu am facut 2, dureri diferite.

Va doresc sa ramaneti cat mai repede -dute.We placut

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Tumpi multumesc ptr raspuns.


anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winter spune:

Anca nu sunt din Bucuresti. Iar pastilele nu incep sa le iau pana nu fac analize!!! Si eu si sotul!!!Se pare ca nu toti sunt constienti de ceea ce fac!!!

http://tt.lilypie.com/4klIp2.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Ma declar oficial in Z 1, cu tot tacamul. M-am hotarat sa-mi monitorizez temperatura atent luna asta sa vad ce se intampla si sa fac si teste de ovulatie.

Anca, poate nu te mai apuci de investigatii si vine bebe pana atunci, eu asta iti doresc.

Winter si eu sunt de parere ca ar trebui sa schimbi doctorul sau eventual sa mai consulti un altul.

CLAU
astept surioara de Razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Clau au venit uratii????????

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winter spune:

clau imi pare rau pt. Z1 . Dar trebuie sa speram in continuare!!!

http://tt.lilypie.com/4klIp2.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Anca, Winter, nu sunt suparata, o iau de la capat, ce sa fac, raman optimista si va veni si bebele pana la urma!

CLAU
astept surioara de Razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

CLAU ma bucur ca esti optimista in continuare. asa trebuie sa fim toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by numeioana

Ma mai doare si pe mine spatele...mijlocul mai corect... dar nu e o durere de nesuportat si nu ma tine foarte mult... Nu stiu ce-o fi...poate e de la ciclu...

Pe mine ma inteapa burtica si sper sa se implanteze embrionul cat mai curand...


bebe?!



Ioana, cea mai optimista aspiranta

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.




ioana, asa ma doare si pe mine de o saptamana si mai e ink o sapt pana tre sa imi vina!! oare ce o fi???bebe???


vreau si eu un bebic!!

Mergi la inceput