Aspirante optimiste>20 ani (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Alexandra nu trebuie sa te superi!
Ai deasupra mesajului tau o hartiuta cu un pix - "Editeaza raspunsul"!
Trebuie sa ne intelegem fara sa ne enervam sau suparam!
Nu se facea referire doar la tine ci in general! Pentru ca recunosc: si eu am sarit calul de multe ori!




In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

biby din suflet sper si eu sa se inteleaga mesajul nostru pentru ca,chiar nu vreau sa plece nimeni acum sau sa mi se intoarca raspunsuri de genul celor de mai sus...ma rog...
deci repet nu vreau sa supar pe nimeni si promit ca daca toate veti considera ca sunt eu deplasata nu va mai deranjez , dar v-ati pus totusi intrebarea de ce nu mai intra aici fetele cele pe care le stiti de mult???

si pt aledutulescu am o singura remarca:daca ai fi citit regulamentul cand te-ai inscris pe acest forum ai fi vazut ca la pct.7 zice clar: NU DEVIATI DE LA SUBIECT iar la pct.10 : NU ABUZATI DE MAJUSCULE, CULORI (si as completa eu emoticoane)!!!

noapte buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

intr-adevar este un loc unde ar trebui sa fie cat mai multe informatii dar sunt sigura ca cele mai multe deja s-au zis si parerea mea este ca acesta este si un loc unde fiecare dintre noi intra sa se destinda putin in compania celorlalte fete in situatie similara si oricum atata sobrietate nu cred ca ar face acest forum chiar foarte placut nici de vizitat si nici de intrat si opinat in legatura cu ceva.cu astea fiind zise va doresc o noapte buna si o (ptr cele care vor sa o primeasca)

http://tt.lilypie.com/kpNAp1/.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

quote:
Originally posted by bibyrox

Alexandra nu trebuie sa te superi!
Ai deasupra mesajului tau o hartiuta cu un pix - "Editeaza raspunsul"!
Trebuie sa ne intelegem fara sa ne enervam sau suparam!
Nu se facea referire doar la tine ci in general! Pentru ca recunosc: si eu am sarit calul de multe ori!




In asteptarea...fetitzei mele

Biby







Nu m-am suparat insa doar m-am mahnit. eu consider ca un lucru trebuie spus frumos, fara sa acuzi. eu m-am simtit cu musca pe caciula pt ca am boala iconurilor. in plus, cred ca e important sa ne sustinem reciproc, indiferent de mod. cu reply sau fara, cu iconite, cu vorbe,,, nu conteaza decat sa fim una pt ailalta. de asta consider ca e acest forum si de ai am intrat si eu.





http://tt.lilypie.com/WxC5p2.png

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

quote:
Originally posted by nushulica

biby din suflet sper si eu sa se inteleaga mesajul nostru pentru ca,chiar nu vreau sa plece nimeni acum sau sa mi se intoarca raspunsuri de genul celor de mai sus...ma rog...
deci repet nu vreau sa supar pe nimeni si promit ca daca toate veti considera ca sunt eu deplasata nu va mai deranjez , dar v-ati pus totusi intrebarea de ce nu mai intra aici fetele cele pe care le stiti de mult???

si pt aledutulescu am o singura remarca:daca ai fi citit regulamentul cand te-ai inscris pe acest forum ai fi vazut ca la pct.7 zice clar: NU DEVIATI DE LA SUBIECT iar la pct.10 : NU ABUZATI DE MAJUSCULE, CULORI (si as completa eu emoticoane)!!!

noapte buna tuturor!




sorry daca te-ai suparat
nu asta am urmarit. eu vreau aici sa ma simt bine si sa ne sustinem, atat. as fi vrut doar sa primesc, sa primim observatia prieteneste, ca pe un sfat. asa sunt eu. mai sensibila la vorbe,,,scuze daca am exagerat.



http://tt.lilypie.com/WxC5p2.png

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

OK. Acum ca ne-am inteles sper ca ne putem continua drumul linistite spre Odisee!
Si nu continuam cu discutia asta acum inca 5 pagini! Oricum eu ma duc la culcare.
Noapte buna!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by AleDutulescu

quote:
Originally posted by bibyrox

Alexandra nu trebuie sa te superi!
Ai deasupra mesajului tau o hartiuta cu un pix - "Editeaza raspunsul"!
Trebuie sa ne intelegem fara sa ne enervam sau suparam!
Nu se facea referire doar la tine ci in general! Pentru ca recunosc: si eu am sarit calul de multe ori!




In asteptarea...fetitzei mele

Biby







Nu m-am suparat insa doar m-am mahnit. eu consider ca un lucru trebuie spus frumos, fara sa acuzi. eu m-am simtit cu musca pe caciula pt ca am boala iconurilor. in plus, cred ca e important sa ne sustinem reciproc, indiferent de mod. cu reply sau fara, cu iconite, cu vorbe,,, nu conteaza decat sa fim una pt ailalta. de asta consider ca e acest forum si de ai am intrat si eu.





http://tt.lilypie.com/WxC5p2.png

Alexandra




alexandra nu trebuie sa te simti cu musca pe caciula ca folosesti iconurile ca doar de astea is puse sa le folosim sa expimam ce simtim mai bine eu doar am venit cu rugamintea sa nu mai "diluam "atat de mult subiectul acesta si sa venim cu raspunsuri folositoare pentru cele ce au nevoie,cu incurajari dar nu intinse pe 7 pagini(pot fi cuprinse intr-un singur mesaj fara problema)etc...
daca m-ai inteles gresit este problema ta

INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moira spune:

Salutare optimistelor,

Am intrat sa va salut si sa vad daca a mai aparut vreo graviduta, ca tare ma mai bucur cand aud o veste buna, asa cum sufar pentru fiecare test negativ sau problema.
Nushulica, ce mai faci? Anul asta e cu bebe, la amandoua, sunt sigura. Eu nu prea mai intru pentru ca deocamdata sotul nu e cu mine, asa ca bebe nu poate aparea la distanta, dar tin sa spun ca sunt o aspiranta in continuare!
Asa ca fetele, hai cu bebeii, ca sa ma bucur si eu cu voi!

Acidul folic se poate lua si fara prescriptie, aveti idee? CRed ca e cazul ca iau si eu.

Moira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Nushulica, mi-ai stricat toata seara. Forumul si subiectul Apirante optimiste este al tuturor celor care doresc sa intre si sa participe la discutii. A-ti exprima bucuria, aprecierea sau sustinerea pentru cineva nu este o "deviere" de la subiect. Iar daca unor fete "mai vechi" nu le mai place aici este alegerea lor.
Pentru mine discutiile de la Aspirante optimiste sunt o sustinere permanenta. Daca tie nu iti plac poti sa nu intri sau sa deschizi alte subiecte. Nu este nici corect si nici frumos modul tau de abordare.

Iar in legatura cu "tasta edit" eu una daca am citit pana la pagina 10 nu ma mai intorc la pagina 4 sa vad daca nu cumva cineva si-a editat raspunsul.

http://tt.lilypie.com/zDTIp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Fetelor, am zis ca nu mai postez decit daca am ceva interesant de spus, dar totusi trebuie sa imi spun si eu parerea. Eu cred ca daca nu reusim sa ajungem la un consens si sa continuam subiectul fara certuri, exista cel putin 2 posibilitati:
1. Aspirantele optimiste noi sa deschida un alt subiect "In asteptarea bebelushului mult dorit" in care sa vb despre teste de sarcina, TB si nu numai, caci daca vom astepta citiva ani venirea bebelushului ne-am dori sa vb si despre altceva, nu doar despre TB, caci atunci vom sta stresate tot timpul si cu atit mai greu va veni
2. Aspirantele optimiste vechi daca nu se simt bine in compania noastra, pot intra la subiectul "Vechile optimiste " si rezolva problema, ca doar nu le tine nimeni legate aici.

Trebuie sa recunoasteti totusi ca acest subiect unde postam acum exista in primul rind datorita postarilor noilor aspirante. Chiar nu inteleg: exista capitol pentru vechile aspirante, de ce nu posteaza doar acolo cine se plinge ca nu mai este subiectul interesant in ultimile citeva luni?

Asta este parerea mea. Oricum nu inteleg reactia voastra Nushulica si Biby....uitati-va si la alte subiecte si in general la tot forumul DC daca e asa cum credeti voi ca ar trebui sa fie......eu va citesc de 2 ani si stiu sigur ca nu aveti dreptate, cred doar ca nemultumirea voastra e mai mult izvorita din frustrari...voi stiti mai bine.....

Mergi la inceput