Aspirante optimiste>20 ani (48)

Aspirante optimiste>20 ani (48) | Autor: bibyrox

Link direct la acest mesaj

Lista aspirantelor optimiste care vor deveni mamici:

Victoria(Veronica), Gabela(Gabriela), Pepsica(Antonia), Pia (Oprina), Tumpi(Ionela), Codri(Codruta), MirelaV(Mirela), Alinuche(Alina), Cornelia1172(Cornelia),(Valentina Georgeta), Mariaa(Maria), Gabid(Gabriela), Salmida(Adia Florentina), Ioana1971(Ioana), Speranta(Angelica), Robert(Robert si Alina), Ilie si Suzana(Ilie si Suzana), MadalinaM (Nina), Remy(Camela), OtiliaLia(Otilia), Lucia Munteanu(Manuela Lucia), Ilenya(Ileana), Camisv(Camelia), flory76(Florentina-Iuliana), irinacodrina(Irina Codrina), gogosar(Natalia Anca), giugiuca(Irina), steliana04(Steliana), deca(Carmen), dinah(Elena), Anca Wish(Ana-Maria), Chi(Cristina), claudia123(Claudia), asi(Stanca-Ioana), ardit(Afrodita), Alexa Ioana(Roxana), Felicia(Felicia), nounou(Florina), GeorgianaI(Georgiana), LindaG(Linda), danap( Daniela), heleny(Heleny-Elena), Gabriela Elena(Gabriela Elena), Floran(Florina), Ileana(Ileana), Lumit(Luminita-Violeta), nicol78(Elena-Nicoleta), pusichet(Ana Maria), Costi(Elena), Fanta(Stefana), elli(Manuela), andra10(Andra), Liana30 (Mariana), Salomea(Elena), Jonica(Ioana), Natalia26(Raluca Elena),dedi(Adela), ela2004(Ionela), GildaT(Eleonora), puiusu(Oana), Anku(Anca Cerasela), danangie(Daniela Angela), luli( Mirela), lauion(Laura), floarea de colt(Ana Maria), Carmen e( Carmen ), Pmihaela(Elena Mihaela), dionisiade(Florentina), iepurila(Irina), Anca(Anca Mioara), Avalon(Adriana), Roxee(Raluca), adya(Adina), biancaxl(Bianca), zamfir.mel(Mihaela), Lauricipani(Laura-Alexandra), Carmen.cita(Carmen), Elenya m(Mihaela), Crinuta 71(Ioana), Ioana-Cristina(Ioana-Crisitna), Pis(Mihaela-Felicia), barbye(Mirela), diciu(Anda Gabriela & Paul Tiberiu), Madada(Daniela Florentina), Mirga(Mirela & Gabriel), danuta_c(Dana), adi95 (Andreea), marrina(Monia), cristabb(Mihaela Cristina), Mihaela V(Mihaela), didi-anda(Anda Ioana), nanuk(Gabi), dyana(Diana), simonette(Sanda), lucia_1(Lucia Elena), georgiiana(Georgiiana Alina), Silvana Popovici(Iuliana Silvia), cami30(Camelia Veronica), camy062004(Camelia), Dyana(Diana), stefaniaro(Stefania), motanik(Andra), iepumic(Anca), cornelianeli (Cornelia), adela achim(Maria-Adela), adiutza(Adina), kriss79 (Cristina), mmc_nd(Malina-Mihaela), florentin156(Rodica), Aissa(Cristina), Danyalo(Elena-Daniela), ancuta_stan(Ancuta-Elena), Dana n (Daniela), danotino(Daniela Claudia), cherry22, antosit(Antoaneta), kla78(Claudia), Andrusha(Andra), Tabitha (Ioana), Bibyrox (Rozalia), bubuleana(Georgiana), Elise, Irinush4u, miki-miki (Mihaela), BiancaB(Bianca), Mirela_1(Mirela Carmen), nusy (Marinela), Daniela76(Daniela Gabriela), Ionara23 (Ioana), geo ionita(Georgiana), Corinuk, Mary14 (Geanina Maria), Sadaf, Mica-mica(Mihaela), zozela(Marilena), Adhnana (Caterina), LoredanaG, BIENCUTA(Bianca), Miramar(Cosmina), carmencyta(Carmen-Mihaela), sorceress(Florina), mormelvio(Mihaela-Magdalena), alibebe(Alina), mihaStroescu(Mihaela), Ioanatugs(Ioana Tugs), Carmen_Marieta, pupesita (Mihaela) ,ayna(Corina), Stelutza_36, helga, oanademunck(Oana), didi-edi, iuca(Viorica), Moira, cris.do, Olivia26, leo_71(LEONORA -OLTITIA), Sheritra(Adina), marryan, voicu_bebi, cicina, marianna, nucutza(Irina-Felicia), daciovi(Daciana), aurel_cris, turturica, ralu76, carmenpit, tumpidunki, Andrada.P, nushulica, mita.2000, Nadya, Alďż˝, Michellex, floriscris, brianna, MP_Julya, roxx, luy(Luiza), catty(catalina), iliuta, helicom, claui, iazminn, poki, rox dox, clarissa, geany bc, mi_a, Zenobia, Nikunikalai, ancadragoman (Anca), andriushca (Andreea), Anaoi (Ioana), Kory (Mary), Carla28, Oana_2006, Micky2007, Lucia28, nichi,noela_ carmen, Laura Ioana, stancutza (Diana), PamELLA(Gabriela), Diulet12, Gabitzu37 (Gabi), maria08, CristinaSon, aweya, Truth, ariana1005, Iulica81, fify, oana_r(oana), Dasha, Ramonella, Miki-ki, Gabitoni, Ileana2000, mcrissa(Cristina-Daniela), alexia28(Mihaela), AlinucaT, Alysh, zisaCami(Elena-Camelia), cosmina78, olim, iubisimo, alina.z, numeioana, Aylla, Smaddy, fecian, AleDutulescu, madutza_bra, vrmoana, -andreea-, nebunica-zapacica, winter, ysa26, printesa_roz, corivio, ache, bb_yasmi, irina_stef, iumosa, Moira, RGE, Monica11, andreutza23, teomaria, ade 7928, elena_mol(Elena), oana1177, geany25, Jovi, Adifle, Ami_79, BillyBilly


-dutze foste aspirante:
Cristinna(Cristina), iriss27(Irina), aventura, danni, mari-lu, karra 80, alionushca(Aliona), loina_ln, claubd, Alinatxa (Alina), tzontzonel, monica_b, katthy(Ana Catalina), Tanya, vas, Amely(Diana), gabiu(Gabriela), CHOWPERSA,Tanya(Elena Mihaela),Raza de Soare (Nicoleta), IULIABRAILA(Iulia), chiquitita, addinel, Tmihaela(Mihaela), doxinu, musete(Laura- Lucia), andicu(Andreea), eseea(Felicia), kitty_nic(Cristina Valentina), Petit Ange, alina.a ( Alina), lorinaoo1, amameda(Meda), AndraZ (Andra), Tzuca74(Ioana), oanabbb, Olguttza(Ioana Alexandra), danutza2, estecri (Sorina), claucia(Claudia-Ioana), Alinutzaa, simo_al_jaafari, Oana T(Oana), Anculici, Luna1, mychydutza, july_g(Iulia), lachione(Mihaela Laura), brabe, oanaonyx(Oana), Betty78, Aniast72(Andreea),valicutza(Valentina), selina-d , thea_m(Teodora), laviniaN(Lavinia), mirella76, blueeyes2003(Mirela), Sim_Stoian, NanaMotoc, toma_lly(Alina), Marunzika(Ana Maria), Irinabobe, cristina85ss, Lulu77(Alina Mariana), danielaradu, irlandeza(Marinela), Danielle02, emma76, moldoveanca, Laurici_27, adimercedes(Adriana), Sheherezada(Florentina),

foste aspirante:
mishi(Mihaela), dandana(Daniela), RO-ANA(Liliana), mexxa (Andreea), Madyn (Nicoleta - Magdalena), nastad(Doina), Karula (Raluca), romaniaau(Florina), dariana (Aurora Cristina), Alisia (Alina), Annaa(Ana Aurica), martha78 (Mihaela), Ionica, alina constantin(Alina Ioana), floricika (Florentina), anangel_lexi(Alexandra), osna(Svetlana), mamiFlori, Beatrix(Melania), Georox, Amy-@my, Mirona(Mirona), Lorym, Simo29(Simona), Dbunny, danita, Dacicica(Daciana), gheorlan (Simona), RUXMAX(Ruxandra), Bety(Beatrice), ingeras26a(Andreea), alydumy(Valentina), kateryna(Elena-Georgiana), marinar(Marina),TERBITZA(Florina),


Sfinte Antoane, mângâietorul sufletelor mâhnite, priveste cu îndurare si vezi cum traiesc în întristare, pentru ca Dumnezeu nu mi-a dat harul de a deveni si eu mama, sau daca devin, îmi curma bucuria, luându-mi copilul de la sân. Copiii sunt legatura de iubire dintre soti: mijloceste, deci pentru mine la Domnul, ca El sa ne mângâie cu un copil si sa ni-l tina în viata.

Eu fagaduiesc ca îl voi creste si educa în frica lui Dumnezeu. Sfinte Antoane, pentru dragostea pe care ai avut-o fata de Pruncul Isus, dobândeste-mi acest har. Iar daca Dumnezeu a hotarât altfel, usureaza-ne, mie si sotului meu traiul, cu haruri deosebite, ca sa fim pururi resemnati în vointa lui Dumnezeu si sa ne folosim de starea noastra pentru a spori faptele bune în folosul aproapelui. Amin.

Tatal nostru, Carele esti in ceruri, sfinteasca-se numele Tau, vie imparatia Ta,faca-se voia Ta precum in cer asa si pe pamant. Painea nostra cea de toate zilele da-ne-o noua astazi. Si ne iarta noua gresalele noastre, precum si noi iertam gresitilor nostri. Si nu ne duce pe noi in ispita, ci ne izbaveste de cel rau. Ca a Ta este imparatia si puterea si slava, a Tatalui si a Fiului si a Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin.

Bucura-te Maria, cea plina de har,
Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si Binecuvantat este rodul trupului tau, Iisus,
Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, Roaga-Te pt noi pacatosii,
Acum si-n ceasul mortii noastre,
Amin.
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor,
Amin


Link-uri utile:

Calculator de ovulatie
www.fertility.com/Images/BasalChart_celsius_tcm38-1839.pdf" target="_blank">Tabel monitorizare TB
www.fertilityfriend.com/HelpCenter/FFBook/ffhandbook.pdf" target="_blank">Urmarirea fertilitatii - carticica PDF

www.pinelandpress.com/faq/hpt.html" target="_blank">Despre testele de sarcinawww.fertilityfriend.com/" target="_blank">
www.fertilityfriend.com
http://lilypie.com/trying_to_conceive.php

Sa dea DD ca acest capitol sa aduca multeeee -ute!!!




In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

´multumim BIBY sa fie cu noroc ptr toate!.
care ma ajuta si pe mine cu parerea?

http://tt.lilypie.com/kpNAp1/.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Irina nu conteaza gramajul la acidul folic. Surplusul se elimina de la sine! Nu face nimic rau! Stai linistita!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

multumesc,chiar imi faceam griji,ca si asa mi-a zis cineva ca de la asta cica cresc tatelele,si cand am auzit,eu si asa le am chiar prea supradimensionale,sa mai si creasca

http://tt.lilypie.com/kpNAp1/.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns -andreea- spune:

Sper ca acest capitol sa fie cu mult...mult...noroc!!

Irina ia acid folic de 5 mg, eu tot de-ala iau si e ok!

Noapte buna fetelor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by AleDutulescu

bb_yasmi eu zic ca daca ai TB buna adik mare. si au trecut 14 zile de la ovulatie, sau 30-32 de la ultimul CM.. poti face test.

te duci si tu acu sa faci???

http://tt.lilypie.com/WxC5p2.png

Alexandra




am impresia(fara sa fiu rautacioasa)ca tu nu citesti nimic din tot ce se scrie aici dai doar raspunsuri asa de dragul de a le da!!!
mai fetelor haideti sa imbunatatim un pic calitatea subiectului sa redevina ce a fost acum cateva luni ....sa marim cantitatea de informatie nu cea de pupici si floricele...nu zic, este un subiect optimist si trebuie sa pastram nota aceasta dar totusi de aici pana la a umple pagini intregi,capitole noi zilnic deschise doar cu salutari si pupici...ma scuzati dar mi se pare aberant!!!
haideti sa ne ajutam intre noi sa ne pastram optimismul de care toate avem nevoie dar cu informatii corecte intai si pe urma cu o floricica!!!
si ca o ultima rugaminte : pentru cine nu stie daca ai scris un mesaj si peste cateva minute vrei sa scrii altul poti edita mesajul anterior nu sa scrii repede altul!!!
ganditi-va si la noi astea care nu avem timp sa intram decat seara dupa serviciu si vrem sa citim ce s-a mai scris ce vesti bune mai sunt si constatam ca s-au deschis 3 capitole noi din care nu avem nimic interesant de citit!!!

stiu ca imi voi sui tot forumul in cap dar asta este parerea mea si am zis-o pentru ca in ultimul timp nu mi-a mai facut placere prea mare sa intru la acest subiect la care inainte intram cu placere(si mai stiu macar 2 aspirante care tot din acelasi motiv nu mai intra)


INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

fara suparare dar cred ca esti irascibila.

daca e din cauza unui BB te iert
cat despre inimioare sau floricele... fiecare face ce vrea

si pe langa informatii,,,, mai avem nevoie si de sustinere morala care e si mai importanta.

NOAPTE BUNA eu voi iesi acum de tot, m-am desumflat

somn usor pentru fetele carora le plac floricelele


http://tt.lilypie.com/WxC5p2.png

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Fetelor, va pup si eu. Ma duc la somnic. Cind voi avea ceva interesant de spus am sa mai intru. Noapte buna Ale si tuturor optimistelor.
PS: Eu cred ca fiecare isi manifesta optimismul in felul eu, dar ma rog.....



Alt PS: Am descoperit si eu acum editul, ma intreb inca daca o sa mai fie o continuitate a postarilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

daca am suparat pe cineva cu optiminsmul meu.... am sa-l diminuez..

somn usor

http://tt.lilypie.com/WxC5p2.png

Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Nusha subscriu!
Cred ca s-a ajuns aici pentru ca si noi cand ne-am inscris la acest subiect acum ceva timp... se crease o gasca si nu prea eram bagate in seama. Apoi am ramas noi... rand pe rand cele vechi s-au mutat la Odisee, si ne-am promis ca noile venite sa fie egale noua! Sa le ajutam sa se integreze si sa se simta bine venite in grupul nostru.
Din pacate nu le-am spus de la inceput ca atunci cand constati ca ai omis sa scri ceva in mesajul anterior exista tasta "edit" si poti astfel edita acel mesaj, fara sa fie nevoie sa scri un alt mesaj!
Mai consider ca un singur mesaj de incurajare este suficient, indiferent daca contine , , sau !
Chiar ma intrebam ce e cu voi de nu mai intrati asa des... Sper sa se rezolve aceasta problema si sa ne continuam impreuna drumul spre Odisee!
Sper sa se inteleaga mesajul nostru!



In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

unde este EDIT?

http://tt.lilypie.com/WxC5p2.png

Alexandra

Mergi la inceput