oare sunt pregatita sa fiu mama???

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Eu la 11 luni mi-am angajat bona care sa stea patru ore /zi cu el.
Venea tanti la 3 si pleca la 7 seara si mi-a fost super-bine! In timpul asta il scotea afara cu carutu, se plimbau sau ii citea povesti. Ideea era ca eu eram libera!
E foarte adevarat ca am cautat mult pana am gasit una care sa-mi convina, dar am gasit-o!
In timpul asta, ieseam pe la prietene sau le invitam pe la mine sau imi petreceam timpul avand grija de mine (un coafor, un epilat, o masca). Orice, dar trebuia sa imi revin.
Vreau sa spun ca la mine a fost un pic altfel, caci Calinu nu a dormit pana la 1.5 ani!
Se trezea din jumate in jumate de ora si nervii mei erau prastie.
Asa ca bona a fost ca o binecuvantare, desi am stat cu bebe pana la un an si sapte luni!
Iti doresc bafta si o bona cool!

mami de Calin rasfatzat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florentza spune:

Este normal si ce face el dar si ce faci tu.Sigur... sunt dragalasi cand sunt mici si neajutorati , cand depind de tine si rasfatul vine din prea muuulta iubire....si puiutul meu este un rasfatat,stie ca-l iubesc si cand se intampla sa-l cert se uita f. mirat la mine ;probabil isi zice " mama care ma iubeste , ma cearta ?"-nu-i vine sa creada . Si copilul meu ( de 1,8 luni )a inceput sa tipe de cca. o sapt.(ii dau molarii si este mai agitat)si chiar sa dea in mine,ma loveste si se uita la mine ,se uita apoi la sot sa vada ce reactie avem (asa cum spunea si ALEX2 ,sunt smecheri si ne testeaza, "ia sa vad daca tzip obtin ce-mi doresc ?" -cred ca asa gandesc ei acum ).Acum se formeaza cei 7 ani de acasa si trebuie sa avem grija sa nu-i lasam sa ne loveasca chiar si in joaca :eu ii spun de fiecare data : "NUUU , nu e frumos sa dai in mama...pe mama trebuie sa o iubesti ".Si sa-l vezi cum ma mangaie pe picior ....a priceput mesajul cat este el de mic...SUNT SCUMPI...

Florentza

Mergi la inceput