Iasule, mandra cetate (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexz spune:

quote:
Un dentist bun nu stiti? Care sa aiba tehnician bun... si sa fie si nu prea scump daca se poate [/b]


Ti-l recomand pe frate-miu. Ca dentist e excelent si nici nu e scump. Cu tehnicianul ar fi o problema, ca astia sunt ab definitio scumpi. Dar ar putea sa-ti recomande el pe unul mai rezonabil...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by alexz

quote:
Un dentist bun nu stiti? Care sa aiba tehnician bun... si sa fie si nu prea scump daca se poate [/b]


Ti-l recomand pe frate-miu. Ca dentist e excelent si nici nu e scump. Cu tehnicianul ar fi o problema, ca astia sunt ab definitio scumpi. Dar ar putea sa-ti recomande el pe unul mai rezonabil...

alexz & Codrut
Ridente dicere verum






Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

buna seara!

am luat si eu azi septilin - din prima farmacie in care am intrat, adica semis; 200 ml cu 15 ron.

oricum, mie nu mi s-a intamplat niciodata sa nu gasesc; de obicei luam imediat cum ieseam de la dr, este o farmacie chiar langa cabinet; doar ca ultima oara aveau de 100 de ml.



Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein
Cristina si Vlad



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Alexz, multumesc de pontul cu carnavalul...daca nu ploua sau ninge, poate ajung cu Octavian prin zona...
Eu cu Matei vad ca am inceput sa fim mai putin tusitori, dupa o cura cu Bronchicum (si multumesc pe acesta cale, Carmen, pt pont ), acum suntem pe Stodal amandoi si speram sa terminam cu bine si de tot tusea...
La gradinita la Matei ne-au intrebat daca e sanatos, caci le-a pus in vedere SANEPIDUL sa nu primesca copii bolnavi...asa ca, e posibil sa bantuie ceva si sa nu se spuna...ca sa nu fie panica, nu stiu ce sa mai cred.
Sanatate multe si un Wk-end placut,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

quote:
Originally posted by GabrielaG


La gradinita la Matei ne-au intrebat daca e sanatos, caci le-a pus in vedere SANEPIDUL sa nu primesca copii bolnavi...asa ca, e posibil sa bantuie ceva si sa nu se spuna...ca sa nu fie panica, nu stiu ce sa mai cred.




aha...
eu nu mai comentez

Imi pare bine ca ti-a folosit branhicum.

Azi l-am dus pe Alex la dr.Iordache, pt ca de 2 zile schioapata. Bineinteles ca nu are nimic la piciorus, a calcat cumva gresit... in fine. Si acest dr. ne-a spus sa tinem copilul 2-3 saptamani acasa. De asemenea ne-a recomandat sa vaccinam copilul - si pe noi - si ca timp de 10 zile sa tinem copilul apoi departe de colectivitate, cica asa ar fi virusii astia... au nevoie de 2 saptamani - 10 zile - pt ca vaccinul sa fie eficace. Eu nu prea inteleg de ce, poate cine s-o pricepe ne-o explica si noua.

Mihaela multumesc mult am sa ajung maine dimineata. Mihaela, noi megem la dr. Bahrim e super insa nu mai stiu ce tehnician are, ca noi avem niste lucrari puse de cativa ani si nu avem inca alte probleme, doar pt controale periodice o mai vizitam deocamdata. Il duc si pe Alexul meu la ea.

Multumesc Paula, te sun.

Nicoleta, noi avem rezidenta si nu numai. Am fost in Canada si ne-am intors. Acasa. Aveam scarbiciu, si eu si sotul meu. Bine ca nu am lichidat nimic aici. De ce ne-am intors? Pt ca era sa imi moara copilul la ei. Pt ca sfanta mita functioneaza perfect si acolo. Si gata. Si nu ne mai intoarcem acolo.
De ce? Pt ca au atat de putin creier incat sa isi lase copiii sa faca febra 40 inainte de a le da un tratament antibiotic, inainte de a le da antitermice, inainte de a se uita la ei pe salile spitalului... Pt ca am vazut copii intrati in convulsii si la care se uitau cu indiferenta.
Eu am tupeu si nu ma las data la o parte mai ales cand e vorba de o ruda sau de un prieten, asa ca am dat cu tupeu unui dr niste bani si copilul meu a primit antibiotice. A venit si acasa sa il vada tot pt bani.
De aia ai lor au creier cat au si au nevoie de ai nostri! Ca le prajesc creierii inca din copilarie!

Stii ce e aia ca am lasat TOT si am venit acasa? NO COMMENTS.

Parerea mea sincera este sa urmaresti mai repede Europa decat Canada sau USA. Sincer.

Gabriela venim si noi la patinoar daca e caldut afara. Intai trecem pe la serviciu pe la tine, nu? Glumesc. Te sun daca ne urnim si noi.
Oricum, am gasit vaccinurile antigripale si maine le si facem. Sa vedem cat de matzait va fi Alex si mai ales daca va putea merge, ca totusi inca schioapata.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

quote:
Originally posted by carmenp

ralucami, felicitari!

Carmen, Ilinca, Ionut




Spune-ne... vrem sa o felicitam si noi...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Ralucami e mamica de iunie 2007!
Felicitari!



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Incercari bebik

Cristina

De fapt am gasit mai multe iesence viitoare mamici:
gabiarama , mamica de iunie 2007 cu baietel
ghinetz, mamica de iulie 2007
Felicitari si pentru ele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

OOOAU! ce veste! Felicitari Ralucami!
Ce veste buna!

Nora, noi am luat vaxigrip - facut de aventis pasteor. am inteles ca fluorix e facut de glaxo, asadar tot bun este. Noi am luat din PoduRosu de la farmacia dintre e-on si ing si a costat 30 lei/bc. am faacut comanda la ora 11 a si la ora 16 l-am ridicat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belnicol spune:

Salutare. Felicitari viitoarelor mamici. Tare mi s-a facut si mie dor sa tin un puisor la piept.
Gabriela, s-ar putea sa ai dreptate cu chestiile care bintuie. Noua ne-au spus vineri sa ne luam copiii mai devreme de la cresa pentru ca trebuiau sa stropeasca cu ceva, probabil sa dezinfecteze. Si cresa lui Matei nu a fost singura la care s-a facut lucrul asta. Of, tare imi mai este teama.
Carmen, ma cam sperie ce spui despre Canada. Adevarul este ca si eu suport multe, dar pina la copil. Noi abia am inceput demersurile si am bagat deja niste bani. Stiu ca nu este usor odata ajuns acolo dar inca nu auzisem de probleme de genul asta. Sa renunt acum imi e cam greu. Sper totusi sa reusesc si sa nu descopar si acolo lucrurile din cauza carora am ales sa plec de aici.
Astazi trebuie sa merg cu Matei la dr. pentru ca iar are pb. in git. Cind se vor termina oare ?
V-am lasat. Multa sanatate si sa fiti ocoliti de virusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Aduc vesti, aduc vesti...mai stiti desenul acela animat, "povestiri din padurea verde"...parca asa se numea...
Deci carnavalul pe gheata incepe la 15,30 astazi...am cautat in ziarele iesene.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput