Aspirante optimiste>20 ani (47)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreutza23 spune:

Salutare fetitelor!
S-ar parea ca desi a inceput un capitol nou e plin de vesti proaste.
eu zic ca sa nu va pierdeti speranta nici voi fetele carora le-a venit CM, pentru ca si maine e o zi si nici voi, cele carora nu le-a venit pt ca testele se pozitiveaza mai greu, dupa cum ati spus si voi si pana nu va duceti la medic nu stiti nimic sigur.
Eu nu sunt nici suparata nici optimista, sunt intre. Mie trebuie sa-mi vina pe 30 si nu prea cred ca nu se va intampla asta.De semne nu stiu ce sa zic,pe mine incepe sa ma doara burta cu o zi doua inainte sa-mi vina, asa ca pot sta linistita in privinta.Mie niciodata nu mi-a intarziat mai mult de o zi asa ca eu teste de sarcina nu prea mi-am facut.De fapt mi-am facut unul singur acum cateva saptamani cand mi-era greata si ameteam, v-am mai zis.
intre timp nu am mai ametit, in afara de azi dim cand a inceput sa-mi curga nasul si sa ma doara in gat.
cred ca pe masura ce trec lunile imi scad sperantele
azi ma duc sa-mi fac de papa, ca nu mai am nimic.
va pup si sper sa aud de lucruri mai bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Olim cu riscul de a te supara pe mine.. trebuie sa-ti spun ca doctorita ta e o PROASTA! Nu se poate sa-ti puna un diagnostic prin telefon! Asa ceva nu se face! adica.. un profesionist nu ar face asa ceva fara sa te consulte mai intai! Cum Dzeu sa-ti spuna ca ai extrauterina??? Doar pentru ca ai sangerare?? Mie mi-a spus idioata aia ca e extrauterina dupa consult si transvaginala si tot n-a fost! Dar prin telefon.. Si cum adica nu e normal sa vina ciclu acum? Mai ales ca stie ca ai fost racita! Hai ca m-am enervat acum! Ma enerveaza pentru ca in loc sa te calmeze spune prostii. Nu exclud ca nu poate fi... desi ma indoiesc, dar nici sa puna atat de simplu si usor un diagnostic!
Nu vreau decat sa te linistesti! Cum e sangerarea? E ciclu normal sau cum?




In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Subscriu intru totul la ce spune Biby. Olim nu te mai impacienta atata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

nu vreau sa o apar, dar nu mi-a spus ca e extrauterina, mi-a spus ca ar fii o pobilitate.De aceea mi-a zis sa ma duc sa imi fac o ecografie sa o sun sa vad ce a iesit.Mi-a spus ca poate fii o sarcina, sau o dereglare hormonala din cauza racelii si a febrei foarte mari de 5 zile.Deci nu a pus diagnostic de extrauterina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

de altfel, mi-a spus clar la telefon, ca ea nu poate sa imi psuna ce am fara sa ma vad, dar ca ar fii aceste posibilitati, ca nu e normal sa imi vina ciclu mai repede, si mai ales sa am durerile pe care le am, si ea stie ca eu nu ma plang des de dureri de burta, de aceea isi facea probleme si ea.M-a trimis la urgenta si apoi sa o sun sa vad ce imi spun medicii de acolo, si cu probele de sange si cu ecografia, ar putea sa imi spuna ce as putea avea.
Doctorita e o dulce si jumate, si ea saraca tot incerca sa ma convinga ca o sa fie bine, iar eu o zapaceam cu intrebarile.Am multa incredere in ea, mai ales ca ne tutuim, si imi permit sa ii spun multe intimitati, pe care nu i le-as spune decat mamei mele,dar pe ea nu o mai am
mi-a zis sa iau un antiiflamator, si sa vedem daca mai curge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Olim, vezi ce exagerezi cand esti super stresata?? Te rog sa te calmezi ca nu ai absolut nimic. Si mie mi-a venit ciclul luna asta cu 3 zile mai devreme... Am avut tot asa, pete maronii si apoi a venit... Nu te mai gandi la asa ceva. Si, asa cum zice Biby, doctorita asta a ta, nu stiu cat de buna e ca medic, dar e cam penibila! Ti-a spus deja prin telefon ca mai mult ca sigur esti gravida la cateva zile de la ovulatie, pt ca te-ai vaitat ca ai greturi sau dureri de burta... Mai, cum poate sa spuna asa ceva prin telefon??!! Scuza-ma, dar cred ca medicii din Spania sunt oricum mai buni ca ea!




Ioana, cea mai optimista aspiranta

http://t2.lilypie.com/kHjWp2.png

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Doamne, Doamne, nu sunt medic, dar eu nu te-as sfatui sa iei antiinflamator... Cum ai zis si tu, daca e sa ai ciclu peste sarcina?? Antiinflamatoare nu se iau in sarcina... Baga-te in pat si trage un pui de somn si te mai lasa durerea. Si eu am avut dureri luna asta si nu am luat absolut nimic. Am rabdat si asa am de gand sa fac pana cand o sa vina bebe pe lume. Nu mai iau nici un medicament care nu e permis in sarcina.
Cat despre OB vin iara cu sfaturi. Pentru cele care folosesc tampoane (si eu ma includ aici) nu le bagati seara si nu dormiti peste noapte cu tampoane interne!!! Acestea se folosesc doar ziua!!! Aveti foarte mare grija!!




Ioana, cea mai optimista aspiranta

http://t2.lilypie.com/kHjWp2.png

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Ioana, pe unde te ascunzi?
Ai terminat de framantat aluatul pentru bebe?
De-acum, asteptare . Trebuie sa iasa un bebik dragalas ca mami si tati.



***************
There's no certainty, only opportunity.
Asteptam barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Olim, ia un No-spa si iti mai trece durerea.



***************
There's no certainty, only opportunity.
Asteptam barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

dar de ce sa nu folosim OB noapte.Eu de 9 ani folosesc si nu am patit nimic.oData am inpins pre tare ob inauntru la o partida de , si domnul meu sot, l-a tras afara cu penseta, nimic mai mult.Astaacum 7-8 ani, cand nu imi ajungea de 2 ori pe zi

Mergi la inceput