prima iubire la gradi. cum sa reactionez?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Si care e problema? Eu nu inteleg...
Fetita ta este FETITA. Adica un mic om. Are si ea sentimente, ca oricine.
Foarte bine ca are un prieten de suflet, ca la varsta asta mai mult nu este. Nu o inhiba, o sa vezi ca iti va multumi mai tarziu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELIZA MIRON spune:

Si baietelul nostru e "iubaret" de mic.Pe noi ne amuza, deocamdata, dragostili astea ale lui. A fost Elena, pe urma a fost Lorena, careia trebuia sa-i cumpar o rochita galbena, acum sunt doo, e Raluca, iubita oficiala, si pe langa ea o mai iubeste si pe Alexandra care are aproape 14 ani si e fruuuuumooooaaasaaa!! Dar tot Raluca e de baza, au grija unul de celalalt la gradi, se pupa, se tin de mana si in WE viitor o sa o luam pe Raluca la noi sa stea impreuna doua zile.In concluzie, noi il incurajam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYLLA spune:

Nu as fi scris la acest subiect ptr ca nu am inca copii dar asta seara am fost la niste prieteni care au o fetita de 4 ani.Ce credeti ca mi-a spus :ca o sa se casatoreasca cu vecinul ei gabriel cand o sa creasca mare,ca "il iubeste foc" si ca" ii vine sa-l tina numai in brate".cica stie ca vecin cu vecina nu se casatoresc dar totusi ea o sa se casatoreasca cu gabriel.ba mai mult decat atat mi-a spus si cum vrea sa fie rochia de mireasa:rochia alba si ea sa aiba parul rosu cu clame roz, si buchetul sa fie de trandafiri albi.
in cocluzie mi se pare un lucru firesc(daca atatea mamici vb despre asta)ptr varsta lor.probabil e varsta la care descopera prietenia si atasamentul fata de alta persoana decat cei din familie.nu cred ca este ingrijorator acest lucru.

dya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Mai flaviutza intr-un an sau 2 o sa devina subit rusinoasa si nu o sa mai pupe pe nimeni nu te mai stresa degeaba.

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi Poze noi cu o licurice mica mica

Dan Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Eu sunt casatorita de 11 ani cu iubitul me de la gradinita. Nu glumesc. La 4 ani i-am spus mamei ca o sa ma casatoresc cu Gelu sau cu Gabi. Gabi s-a mutat in alta localitate asa ca am ramas cu Gelu.


Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Si ati pastrat prietenia tot timpul asta? Adica si in scoala, liceu, facultate...?
Ce frumos, e prima data cand aud asa ceva!

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Ne-am despartit in clasa 1-a si ne-am regasit la liceu. De la mijlocului clasei a 10-a, adica aveam cam 15 ani, am devenit prieteni si suntem impreuna si acum, la 33 :)
Imi place sa ii zic ca am fost cu el mai mult decat cu mama :)

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana.ady spune:

Ina, frumoasa poveste.

Criss, eu zic ca nu are rost sa te stresezi. Daca te deranjeaza pupatul pe gurita poti sa-i spui, dar nu mai mult. O sa-i treca de la sine...N-ai ce sa-i explici. Si fetita mea cea mare a fost indragostita de un pusti de la gradi si spunea ca o sa re casatoreasca cu el, si toate desenele erau cu ei doi - mire si mireasa... Cind au intrat la scoala s-au despartit (la scoli diferite) iar acum cind il vede pe strada i se face rusine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissandrada spune:

Da, si Andrada viseaza la rochia de mireasa si ca se va casatori cu Matei . I-am spus ca ar fi mai bine sa il pupe pe obraz ca sunt micuti si copiii asa se pupa si asa a facut ca mi-a zis a doua zi .
Oare ce o fi in capul lor?

Crisssi Andrada (12.09.2002)
‘Fiecare om ce-mi iese in cale imi e superior intr-o anumita privinta. De aceea, invat de la fiecare trecator’ - Emerson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Ca si mamica bucura-te de inocenta puiului.In legatura cu pupatul pe gurita "tricoteaza " o explicatie cu virusi si alte alea,si lasa-i sa se bucure de varsta asta.Atata puritate nu vor mai intalni niciodata.
Nicoleta

Mergi la inceput