Povestea RAI-ului din viata noastra

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanaoti spune:

OANA te rog sa imi trimiti si mie adresa ta.
Incerc sa triez si eu hainutele noastre si vreau sa iti trimit. SI noi am primit multe hainute de la alte mamici. Acum avem un adevarat circuit de hainute. Le-am mai luat si noi, dar sunt f scumpe (mai ales cele de firma).
Acum cele trei minuni ale tale au cam 7 -8 luni si am vazut ca arata f bine. Si eu le-am dat lapte Topfer si stiu cat de scump este. Nu ma credea nimeni ca abia ne ajungeau cele 8 milioane pentru lapte si pampers. Darmite la trei...
A trebuit sa ma intorc la serviciu pentru ca nu ne ajungeau resursele. Acum nu mi se mai pare atat de costisitor pentru ca mananca ce mancam si noi si beau lapte de vaca. o sa vezi ca va fi mult mai usor.
Crestere usoara!!!
Msemcu La ce doctor mergi? Mergi la Cuza Voda?
cum te simti?
Multa rabdare si incredere!

O zi cu multe bucurii,
Otilia

Oti & gemenii bucovineni
http://www.ringo.com/photos/albums.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildikodrujit spune:

Ceau Oana
Merci mult pentru vizita pe care mi-ai facut-o. M-am bucurat mult sa te vad, chiar daca era balamuc la noi. Azi plecam la Resita, asa ca nu stiu cand ne mai intalnim.
Sa-i pupi dulce dulce pe puiuti, si sa-i dai un pusi lui Ingrid din partea lui Alex. Astept sa-mi trimiti poze cu ei, ca sa-i vad cat au mai crescut. Mai vorbim la telefon.
Te-am pupat si sa aveti grija de voi
Ildi, Marius si bebe Alex


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

Ildiko, m-am bucurat ca am apucat sa va vad, chiar daca pe fuga; Alex m-a surprins in mod placut cu facutul la olita asa ca m-am apucat si eu sa ii pun pe ai mei... dar nu vor sa stea pe ea... baietii se ridica in picioare, doar Ingrid mai sta dar nu stie ce sa faca acolo asa ca se joaca; oricum repetam exercitul ca poate poate...
La intoarcere acasa Andrei mi-a facut o surpriza sta in 4 labe si da din fundulet... cred ca in 2 saptamani merge de-a busilea

www.dropshots.com/oanna3
http://community.webshots.com/user/oanna3


iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

Buna tuturor,

am o rugaminte
vreau sa ii invat pe tripleti sa adoarma singuri, cum as putea?
va rog ajutati-ma cu sfaturi, sugestii, experientele voastre

Mulumesc

iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aishahijal spune:

Buna, dragilor,
Noi suntem trei copilasi tare ascultatori. Adormim cu biberonul in gura, de pe la 8 luni. Desi suntem foarte obositi dupa baie si dupa turele pe covor in busi, sugem adormiti si terminam tot laptele din biberon.
Am fost mai nazdravani pana la 7 luni, dar acum dormim singuri si nu ne mai trezim noaptea. la fel sa faceti si voi, sa mai respire si parintii nostrii, saracii.
Pupici,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Oana cand erau de varsta puilor tai, ai mei adormeau leganati . Mai adormeau si mancand, adica la san sau cu biberonul in gura. Abia dupa 1 an am reusit sa-i fac sa adoarma oarecum singuri, dar tot cu bibe. Ziua ii pun in patut, cu sticla de apa sau ceai si adorm singurei, seara trebuie sa stam langa ei pana ajung in lumea viselor. La "parintii intreaba..." au fost mai multe subiecte pe aceasta tema. Poate gasesti acolo ceva care sa te ajute.

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

Laura, in primul rand iti multumesc pt pachet. Am sa am in continuuare multa rabdare dar speram sa gasesc o solutie sa-i invat sa adoarma in alt mod... se mai trezesc si noaptea si ii adorm nu numai cu lapte, ceai sau apa ci si leganat. Am sa citesc si din experientele altor parinti poate functioneaza ceva...

Aishahijal multumesc mult pt pove.... si ca tot veni vorba cand ne povestesti mai multe despre piscoteii tai?



iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aishahijal spune:

Buna,
Eu deschid mai rar (noaptea) calculatorul, am f. putin timp, am grija singura de bebei. Ieri am inceput sa povestesc o multime si am sters din greseala totul la sfarsit.
Nu stiu de unde gasiti timp pt. asta. Cand eram insarcinata si aveam timp de calculator, nu prea erau pe DC mamici de tripleti. As fi vrut sa aflu despre experiente asemanatoare si daca ar fi fost din Egipt. Acum ma amuz cand vad ce inflatie de tripletei se petrece.
Pt cele ce nu stiu inca, e un documentar interesant pe National Geografic despre viata intrauterina a fetilor multipli, gemeni, tripleti si cvadrupleti. Am aflat ca e posibil, ceea ce mi-a si trecut prin cap, ca e posibil ca copiii sa fi fost conceputi la date diferite, cateva zile diferenta, era chiar cazul tripletilor din film.
Ca si Oana, si eu nascut prin cezariana dupa 36 saptamani, greutatea totala a copiilor fiind de 7 kg. Eu aveam 53 kg inainte de sarcina si 54 kg acum. Sarcina a fost ok, fara nici cea mai mica problema.
Ceea ce n-am invatat pana acum e sa pun in text bulinutele miscatoare, ca sa pot povesti mai bine, si nici poze nu stiu sa pun. Poate ma ajuta cineva.
Ceao

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Oana, sa iti traiasca frumosii! sunt niste copilasi superbi!
Ingrid cred ca e o mica rasfatata asa este?
am pus rugamintea ta la subiectul coordonat de mine la umanitare.
sper sa primesc raspuns repede!
de ce anume mai ai nevoie?

te pupam,
Dani si Diana




Suferinta unui copil de 4 anisori, Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildikodrujit spune:

Ceau Oana
Alex mai nou adoarme singur.Dupa ce mananca il pun in patut cu jucaria in mana si adoarme jucandu-se. Incearca si tu, poate merge.
Azi noapte s-a trezit la 3 si a ras doua ore si s-a jucat intr-una. Mai nou se intoarce singur de pe spate pe burtica si de pe burtica pe spate. A zis kinetoterapeutul ca mai avem cateva luni de tras, dar se va recupera pana la 1 an.
Va pupam pe toti si sa aveti grija de voi.



Mergi la inceput