Povestea RAI-ului din viata noastra

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alba spune:

Bravo mami,sa va traiasca comorile voastre dragi si sa va aduca multe bucurii si multe nazdravanii

Alba,mami de Darian (7 ani) & Cassian (1 anisor)

http://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Cassian



"Intreaga suferinta din lume apare din dorinta egoista de fericire doar pentru sine.
Intreaga fericire din lume apare din dorinta de a-i face fericiti si pe ceilalti."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

Alina pe la ce ora credeti ca iesiti azi? Sau mai bine zis iesiti pe vremea asta?

Daria, noi ramanem inca multa vreme in Oradea, nu stiu cat.., dar in week-endul asta eu dau o fuga la Tm ... ramane eventual pe sapt viitoare, daca e vreme buna?

Laura si Cristina v-am trimis adresa in PM, multumesc inca o data pentru super gestul vostru.

Mioara eu am acum un carucior de gemeni de la Baby Care dar s-a cam distrus... chiar ar fi o idee buna sa-l inlocuiesc... al tau de care e ? Si scaunele pt masa sunt binevenite ca am doar 1. Am sa ma gandesc cum facem cu toate astea si am sa te anunt. Poate ai tu o idee...



Mari iti tin pumnii si sa stii ca ma gandesc zilnic la voi... spune-mi daca te pot ahuta cu ceva
Va pup pe toti si pe toate, DRAGI BURTICI, DRAGI MAMICI, DRAGI COPILASI

iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

Oana, Marc doarme momentan, tre sa se trezeasca , la 12 jumate papam, iar pe la 1 -1 jumate iesim neaparat! am fost si ieri pe vantul ala, dar el a dormit de cum l-am scos afara, a iesit si Nadia cu Georgi si a fost ok. ca l-am infofolit bine. noi facem ce facem si nu scapam nici o zi! altfel tampim in casa.
sper sa ne intalnim afara. vorbim.
va pup.
sa stii ca nici eu nu i-am vazut pe ai tai copilasi pana acuma, decat dormind in carucior. ce dragalasi sunt!


Alina si bb Marc Alexandru (28.03.2006)

PRIMUL CRACIUN

poze

varsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Oana, tu o sa fii o sursa pretioasa de informatii pentru mine! Sper sa nu te superi pe mine cand o sa te inebunesc cu intrebarile!


Apropo, pana la cate saptamani ai reusit sa duci sarcina? Si ai stat in pat ultimele luni? Dar in spital ai fost nevoita sa stai si inainte de nastere, sau numai dupa accea? Pe mine ma cam sperie perspectiva de a sta foarte mult in spital si incerc sa aman cat pot de mult momentul asta!

Pupici pentru mamica de trei ori norocoasa!

Mari 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

eu am nascut la 36 sapt si vreo 3 zile
as fi putut duce sarcina mai mult cred, dar cu 10 zile inainte am fost la control si drumul dus intors + asteptatul la rand m-au solicitat prea mult
cam de la 5 luni am stat acasa si de pe la 6 si ceva mai mult in pat
am luat cu regularitate ginypral chiar daca imi dadea palpitatii uneori la inima si nu am fost deloc in spital... doar la nastere
intr-adevar burta mi se intarea unori ca piatra si imi era tare frica dar satateam aproape numai in pat si a fost ok

fii cat mai relaxata... nu sta mult in fund, in picioare... odihneste-te si ia-ti medicatia
totul va fi ok vei vedea

pupicei


iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Multumesc mult pentru sfaturi, Oana. Sper sa reusesc si eu performanta ta! Deocamdata nu am nici un fel de tratament pentriu contractii, doar No-spa la nevoie si cate un utrogestan pe zi. Sa vedem ce ne mai spune la ecografia din 5 feb.

Pupici si sa ne mai trimiti poze cu minunile tale!

Mari 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

oanna te felicit pt puterea ta.sa te bucuri de bebei si sa fiti sanatosi.asta conteaza cel mai mult.crede-ma.va sarut cu drag...

http://good-times.webshots.com/album/556797738mcJoLA http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebd177f9d364356611936&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aishahijal spune:

Oana, sunt incantata ca v-am descoperit. Sunt o mamica de tripleti, nascuti in martie 2006, doua fetite si un baietel. Eu nu stiu sa povestesc atat de frumos si romantic, dar traiesc asta. Sunt fericita ca mi-ai amintit cat suntem de fericiti. Si fericirea e din ce in ce mai mare. Cred ca suntem alesi de dumnezeu si meritam sa primim trei suflete in dar, pentru ca suntem niste parinti desavarsiti. Nu crezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana29s spune:

Trimite o poza pentru concurs .

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi Poze noi cu o licurice mica mica

Dan Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanna3 spune:

Laura multumesc inca o data. Noi am incercat o gramada de cerale dar cel mai bine au fost acceptate orezul simplu de la nestle,si milubreiul cu mar si morcov de la milupa. Oricum voi continuua sa experimentez caci gusturile se tot schimba si nu as vrea sa se plictiseasca...

Aishahijal ma bucur sa va cunosc. Copii tai sunt destul de mari; au maine poimaine un an... povesteste-ne mai multe despre ei..
Cum a fost sarcina? nasterea? cine va ajuta? au inceput sa umble?
Sunt o gramada de intrebari pe care nici nu le mai pun caci astept sa pove tu si poate aflam raspunsurile.


Mari multa bafta maine la eco... asteptam sa ne povestesti.

,Miercuri am avut un soc.. Rares a cazut din pat. Dormea in dormitor imprejmuit de perne dar se pare ca a reusit sa iasa si de sub plapuma cu care era acoperit si a cazut. L-am gasit pe burtica... Eram inspaimantata, el plangea intr-una si s-a potolit , chiar l-a pufnit rasul cand l-am dus la oglinda. L-am controlat la toate articulatiile, la capusor , nu are nici o vanataie, se comporta la fel, nu s-a modificat nimic, dar tot sunt nelinistita.
Voi ati patit ceva asemanator? Pove si incurajati-ma, pls.

Am mai pus ceva poze... dar grosu vin maine, daca ma lasa piscoteii..
http://www.dropshots.com/oanna3
http://family.webshots.com/album/557362593mQzzHJ

pupicei si celorlalte fete pe care nu le-am pomenit acum


iubesc si sunt iubita

Mergi la inceput