FIV 99

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Kora, cam cate fumezi pz zi? ca eu incerc sa ma las da e tare greu

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Cris, felicitari pentru cei trei prichindei din burtica ta.

In mod normal ar trebui pe 1 februarie sa incep stimularea. Dar inca nu mi-a venit CM . Si stiu ca daca imi intarzie 3 zile nu e deloc de bine. La prima incercare de FIV am avut 3 chisturi care si-au facut de cap si trebuiau punctionate ca sa imi vina CM si sa incep stimularea. Nu mai vreau sa trec inca odata prin asa ceva. Vreau sa mearga totul ca la carte.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Cris86 1 pachet/zi - light daca are vreo importata...si sotul meu la fel , dar el nu light , de orice ma pot lasa usor, dar de tigari mi-e greu pt ca sunt f stresata....si in casa sotul fumeaza si soacra la fel si imi fac pofta...offf

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Monilland tin pumnii sa fie totul bine.A fost dureros sa iti faca punctie pt chisturi?Nu te-a anesteziat???Si mie mi-e frica de asa ceva...Va fi bine, bea un vin rosi si sfatul Shericai : o partida focoasa de
Mey Cris da' tu cu 3 in burtica fumezi???Asta chiar ca nu e bine, eu tot zic ca o sa le las cand o sa fiu gravida,da' stiu ca mai bine le las de pe acum....Eu iti tin pumnii...doamne cat de minunat poate fi sa te stii gravi cu 3 micuti...????

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Moniland,sa vezi ca de data asta o sa fie bine asa simt.tin pumnii stransi
Kora, si eu tot cam atat da acum fumez cam 7-8

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Kora, punctia s-a facut sub anestezie generala, ca al punctia de ovocite, numai ca erau doar 3 foliculi pe care i-au golit.
Iar in ceea ce priveste inca sunt rezervata pana nu-si face sotul spermograma. Pentru psihicul meu , chiar daca dr. i-a zis ca a terminat tratamentul.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Influenta progesteron - Maca chiar ca nu am auzit-o, dar daca vrei sa stai linistita, ia Maca dupa ziua 21.
Citeste si despre seleniu+zinc (de la Harmony Line sau sub forma BIO) si vezi ca e excelenta pentru sanatate, dar si pentru problemele noastre (femei+barbati). Acesta e medicamentul cel mai recomandat de medicii pe la care am fost, iar la mine a mers excelent.
Cat despre farmacii nu ma intreba, ca am prin portofel 7 carduri, de pe la toate farmaciile, iar eu intru in prima pe care o vad si de acolo cumpar......

Crisule cu numar de casa 86 si Moni o zi de vis sa aveti......

Si lasati,ma, fata sa fumeze, ca am eu o cunostinta pe care o stie toata lumea si care cu gemeni in burtica le pufaie toata ziua, fara stirea nimanui, desigur....
Fiecare cum simte si cum se simte bine, principiul meu........
Daca e sa se prinda, se prinde cu toate belele din lume, iar de nu, Fecioara Maria poti sa fii si e-n zadar..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Kora, stiu ca nu e bine, da acum cu atatea pe cap e cam greu cel putin acum fumez Kent White fff slab.

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Mey Monilland rezervat-o ,pune-i o "caciulita" si nu va privati de momentele "zbuciumate" in sensul frumos si util al cuvantului, ca abstinenta duce la irascibilitate si umai de asta nu mai e nevoie...pupici !!!

Cris te inteleg da' la fiecare tigara pe care o aprinzi gandeste-te la cei 3 din burtik, uita-te ce scrie pe pachet ( cat gudron, nicotina si in chenarul negru...asta le dai exact lor...)wow ce buna sunt sa dau sfaturi,tocmai eu, nu-i asa?

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Fata mosului am inteles, sa traiti, am trecut pe listuta si se+zn!

Moni eu am avut un chist format dintr-un folicul nespart si mi l-a scos la laparo...sper sa nu fac chisturi, nici nu vreau sa ma ghandesc si la asa ceva!!!
Cris de cand vorbim despre tigari nu am mai aprins nici una...

P.S. De teorii suntem bune, numa' practica ne omoara....



Kora

Mergi la inceput