Copii din 1996 (9)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Salutari - de la soare si caldura... Zi de tras chiulul si de stat pe afara....
Eu sant mai bine, cu mai putini muci, dar sant congestionata numa pe jumatate de fatza, dar numa dimineata. Am incercat sa dorm cu capul mai sus, si m-am trezit cu gatul stramb. Asa ca sant OK. Elliot nici el nu mai are semne de raceala. Are in schimb o julitura in cot care si-o "linge" in fiecare seara - cu apa oxigenata si crema de galbenele.

Dana, va tin pumnii sa intre copilul la gimnaziu. Stres mare, si ai dreptate, cam devreme sa se faca decizia acuma. Mai toti baietii sant cu capul in nori, si neatenti.

Mqqm - ai dreptate cu incalzirea - cardio si pe urma streches. Baiatul tau de ce nu mai merge la innot? Si eu il am pe Matei la innot - de 2 ori pe saptamana, si visez sa vrea sa faca de performanta.

Mikki, si noi mergem la munte in 2 saptamani cand intra si baietii mei in vacanta. Ai mei vor snowbording, sa vedem... si cat costa, ca e prima oara cand servesc sportul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Saluti si de la noi!

fetelor, nu cred ca profa a fost intentionata, e profa Dianei de la clasa, chiar voia sa-i ajute pe copiii ei. Ea i-am supravegheat, m-a mirat si pe mine treaba asta, dar Diana mi-a spus ca doar trebuie sa fie profa de engleza supraveghetoare, daca au copiii de intrebat ceva sa aibe pe cine. Ma rog, mie nu mi se pare normal, doar e concurs si sunt copii din mai multe clase, asa ca ea clar e partinitoare. In fine, sper si eu ca a invatat Diana ceva din asta. Cum spuneam, a mai ajutat-o la alte 2 intrebari, care au fost corecte, acolo Diana nu stia, asa ca tot nu ar fi luat punctajul maxim.

Sanca, sanatate multa!

Va pup pe toate, o seara placuta!

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Mihaela, felicitari pentru Diana, e o fata desteapta, data viitore face de 10.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca(2001)
Baietii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

quote:
Originally posted by mikimihaescu

Mihaela, felicitari pentru Diana, e o fata desteapta, data viitore face de 10.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca(2001)
Baietii mei



Multumesc mult. Ma bucur ca Luca nu mai e febril, va doresc un we prelungit plin de zapada si veselie!

Mihaela si fetele mele
www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Mihaela, chiar ai o fata desteapta! Doua intrebari pe care nu le stia, inseamna putin. I-am calculat si eu punctajul Dianei, mi se pare ciudat daca a raspuns gresit la o intrebare sa se scada un sfert din valoarea problemei din rezultatul total, iar daca nu bifeaza nici un raspuns, nu se scade nimic. Pana la urma inseamna ca nu a stiut, nu?
Intrebarea cu dalmatienii cred ca a facut-o bine, puii de dalmatian si eu stiu ca n-au pete.

Olimpiada n-a avut, am inteles eu gresit, e abia pe 17 februarie. Vad ca n-are nici un chef de lucrat, ea nici nu voia sa se duca, dar trage diriginta de ei. Nu stiu cate emotii are, ea nu e prea emotiva, stie... bine, nu... asta e! Nu o oblig cu nimic, ea alege unde si ce vrea sa faca, daca stiam ca se consuma, n-o mai lasam la matematica, dar asa, ii prinde bine, ii va fi necesara mai tarziu.

Sanca, insanatosire grabnica!

Miki, felicitari pentru Luca, doar a scapat de febra! Distractie placuta la munte, mai ales ca e un weekend mai prelungit!

MqqM, mie mi-ar placea sa existe si la noi posibilitatea alegerii cursurilor de catre copii, si-ar alege materiile spre care au inclinatii. Cred eu ca pana la 12-13 ani au acumulat destul din celelalte si s-ar duce cu mai mare drag la scoala. Fata este mai mare decat baiatul? In felul ei are dreptate, primeaza calitatea, iar ea cred ca e mai meticuloasa. Dar la scoala o sa aiba si de pierdut, ca ramane in urma cu lucrarile, desi e un punct bun ca vrea sa-si faca treaba bine.

Ana, le cam cresc cornitele daca lasam un pic garda jos, asta e, speculeaza si ei! Eu am luat ieri doua carti de la biblioteca, le-a rasfoit un pic si zice:"tu chiar vrei sa le citesc pe-amandoua?" I-am zis macar de una sa se apuce si mai vedem noi.

Vreau si eu la munte, la zapada!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

nu v-am mai scris demult insa la ciotit nu am ramas in urma.
Sanca eu sunt gravida si trebuie sa nasc pe 22-23 martie.Asa ca mai am ,inca n-am nascut bebe e destul de mare asa ca am optat ptr nastere cu epidurala,macar de la ultima nastere sa am si eu amintiri frumoase.
Felicitari tuturor copilasilor ptr rezultatele bune si multi .
Robert a terminat cu bine insa a trebuit sa traga tare fiind ca tot semestrul a cam tras matza de coada,asa ca l-am chemat la ordine si vad ca a functionat,bineinteles si eforturile noastre au fost mai mari insa important este ca a inteles ca este supravegheat.
Maria vad ca s-a mai cumintit (sa nu zic intr-un ceas rau) a lasat-o mai moale cu prostiile ca era ziua si prostia.Trebuie sa-mi fac vant si sa merg intr-o zi la gradinitza sa o inscriu ca duminica face deja 3 ani.
Va pup pe toate!

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 33+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Salutare mamicute!

Andrei e bine sanatos acum,ceea ce doresc si copilutilor vostri!
Dar se pare ca au intrat mamicile la rind ca si eu ca si SANCA,nu ma simt bine,iau antibiotice care imi dau o stare de nu va zic!

Felicitari tuturor copilasilor pentru rezultatele obtinute in primul semestru,de asemeni pentru participari la Cangur si olimpiade!
Dupa cum v-am mai spus aici nu exista asa ceva!

Da SANCA,asa este cu sistemul aici si nu numai as putea spune spune!Este si destul de ...partinitor as putea spune cel putin in cazul nostru care suntem de asa scurt timp aici si totusi Andrei a dat dovada ca chiar este un copil cu mari capacitati!(nu credeti cumva ca il laud,dar dupa 2 ani si jumatate de Germania sa obtii asa rezultate este totusi o realizare,asta pe linga faptul ca a schimbat tara ,prietenii ,am intemeiat o noua familie.Iar sistemul asta de notare aici fratilor e nemtesc rau de tat te arde pentru orice,deci este foarte greu sa obtii nota 1).
Sper sa se termine stresul asta mai repede ca momentan nu mai pot,vad ca a inceput din nou sa ma supere si tiroida!

ANDRA,hai ca nu mai asa mult si ai sa te simti mai "usoara"!
MIKI,distractie placuta la munte!
MIHAELA,care weekend draga mea ca abia e miercuri!Si sa nu uitam ca unii se duc la scoala!
mQQm,a plecat mamica ta sau inca mai ai companie!
ANA,pe unde esti ca nu te-am vazut!Esti in vacanta?

Ma retrag in patul "domnesc" nu inainte de a va ura multa sanatate si vacanta placuta!
dar cit tine vacanta in tara?

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Vacanta placuta in continuare copilasilor din Ro!

La noi tot frig, tot zapada (da' nu ma-ntrebati prea multe amanunte ca n-am iesit din casa de 3 zile, brrr, ce ti-e si cu muncitul asta de-acasa! Am uitat sa va spun data trecuta ca groundhogu a iesit, nu si-a vazut umbra, asa ca in cateva saptamani cica primim primavara sigur

Copila vine mai nou in fiecare zi cu altceva: ba vrea pensat, ba epilat, ba tuns, ba sa-i intind parul, n-am crezut ca apuc zilele astea! Oh si necazul zilei a fost ca Jake nu fuge dupa ea prin curte cat fuge dupa Connie si Karen.

Dana, eu cred ca este inuman sistemul ala nemtesc asa cum il vad eu de-aici. Ii tin pumnii lui Andrei si inteleg prin ce treci. Fii tare si lupta-te pt el ca o leoaica!
(da, mama e tot aici, inca 2 luni. tati tau a plecat?)

Andra multa sanatate!

Alma, ti-ar place teoretic, sa-si aleaga cursurile, ca practic te doare mintea ce cursuri isi "aleg" ei. Si cand incerci sa le explici te transformi in inamicul public #1. Fiu-meu e a 10-a, 15 ani. Asa cum am zis, ei abia intr-a 11 incep fizica, chimia, biologia. Si daca nu iei intr-a 11-a nu mai poti lua intr-a 12-a. Al meu se plange ca e prea mult 3 stiinte plus mate (la anul are 7 materii, din care una e sport, nu-i moarte de om). Iar eu nu pot accepta sa zic, "ok, nu lua fizica". E de la creierul personal, probabil, inca nu stiu daca reusesc sa ma impac cu ideea... Cu toate ca si-a luat engleza f. avansata.

Sanca nu mai face inot de performanta ca l-a pocnit lenea. Pe la 11/12 ani era al 6-lea in Canada si 19-lea in lume la breaststroke, mergea la campionate provinciale, se clasa bine, dar l-au pocnit hormonii si a lasat-o mai moale, dup-aia si-a rupt clavicula si a intrerupt. Acum e in echipa liceului, macar atat ca se trezeste la 6 si merge sa inoate.


www.myspace.com/mqqm" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut,

Spre rusinea mea trebuie sa recunosc,mea culpa,ca am citit ce ati scris asa....mai pe sarite si printre randuri...Ma bucur sa citesc de performante minunate la concursuri si ca bolnaviorii si-au revenit si-s sanatosi si ca,una peste alta,se simte un suflu de optimism din randurile voastre...
Eu am fost plecata in delegatie,marti si miercuri,la Tg.Jiu...alte noutati nu prea am.
Va pup si mai vorbim...

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

O zi buna si insorita la toti.

MqqM - mie imi este teama de zile hormonale... Dar partea buna e ca nu am de indreptat par, si probleme cu depilat. Singura mea grija e sa ridice scaunul de la WCeu...
Groundhogu nu e in California, ca nu are umbra aici, asa ca nu tinem traditia. Unul din filmele mele favorite e Groundhogday.
Lasa ca vine Valentine Day si cine stie, poate Jake comes around...

Ana, stiam eu ca te plimbi . . . Mey nu le-ai zis sa nu te trimita in delegatie, cand au copii vacanta???

Andra, ai intrat pe ultima suta de metrii. E bine ca te-au lasat si copii mai moale. In Ro trebuie sa alegi dinaninte daca vrei epidural sau nu? Aici e la fatza locului, ca daca ajungi la spital si ai deja 10cm, nu ti-o mai face nimenea.

Mihaela, bravo fetei tale ca a mers la olimpiada. Engleza e bine de stiut, si invata pentru ea. Daca merge la olimpiada, bravo ei, dar si daca nu iese printre primii, zic eu, nu-i bai. Mare atentie cand vin hormonii, sa nu se lase de sportul asta. Eu am o nepotica in RO, care era as la engleza, si cand a intrat la liceu a lasat-o balta... Ajunsese la nivelul la care ar fi putut citi carti, si vorbit fluent, dar de....

Alma, la Buzau nu aveti zapada? Bafta la urmatoarea olimpiada.

Dana, sanatate. Tu ai probleme cu tiroida? Ai grije de tine. Mersi ca mi-ai satisfacut curiozitatea cu invatamantul din Germania. Sa fii mandra de baiatul tau ca in 2 ani a facut progrese uriase. Tu cum ai invatat germana, o stiai inainte sa te muti acolo? Am auzit ca gramatica e mai dificila decat cea a limbii romane.

Eu sant mult mai bine. Ieri am stat acasa si am iesit cu patinele o ora si jumate, sa ma refac complect... Elliot a fost invitat la o zi onomastica vineri noapte, si nu stiu daca ar fi bine sa-l las sau nu. Eu sant cea care ma plang ca nu are prieteni, si ma gandesc ca daca nu-l las, adio prietenii... E la sarbatorit acasa, au piscina, jocuri PS, si cica sa doarma noaptea acolo, sa mearga cu sacul de dormit... Astazi trebuie sa le zic, ca e maine noapte... Decizii, decizii....

Mergi la inceput