Copii din 1996 (9)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

La noi inca tot ninge

Sanca, e bine asa cu avionul. Abia astept pozele, io nu ma pricep la fotbal de nici-un fele, asa ca n-aveam nicio apreciere la talentele odraslei. Stiam ca nu toti au pozitii de dat gol si deci nici nu asteptam .

Ana, , ce-i shlep/shelp-ul? Ar trebui sa stiu? Ca daca da, ii bai mare... Ce frumoase cadouri ai primit! In anii trecuti am primit si eu o diploma de la fiu-meu, zicea ceva de genul ca sunt mama buna ca-i fac macaroane cu branza si-l las la MacDonalds! , sa mor de ras cand am vazut (era din burta de la el, ca cica nu stia ce sa scrie). Asa ca te invidiez pentru emotia dubla pe care ai trait-o.

Dana, si eu sunt obosita mai nou, dar mai rau, nici nu pot sa adorm seara (boala veche). Aseara am bagat niste melatonin si valeriana, am fost ca un bebe. Sa ne faci si noua o pozica la carnetul de biciclist.

Eu am luat odrasla de aripa aseara si am pus-o la computer sa-si planifice timpul: mancat, teme, pian, karate, relaxare. Ca nu mai suport. Se tot invarte toata dupa-masa si parca nu face nimic. Adica tohot munceste, io cred ca fara niciun rost si pare ca nu are timp sa zaca si sa mearga afara deloc. I-am pus ceasul pe mana, si-a pus programul pe perete si de azi incercam sa il implementam. Pai ar trebui sa aiba la timp liber o gramada din ce-a iesit acolo. Sa vedem acum, tin un ochi pe ea, unde se pierd orele libere. Daca n-o rezolvam anul asta, ma tem ca de la anul se va simti depasita de imprejurari si va claca. Daca aveti vreo recomandare sau sfat, eu va rog mult de tot sa impartasiti aici...

Va pup si va doresc zile frumoase de primavara.


www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">mm & DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutam mamicile,

Na ca in Timisoara s-a cam zburatacit primavara:e urat,bate vantul de zici ca-i vijelie,e rece si innourat...Cica 2 zile tine asa vremea...ca eu vreau weekend cu soare.

Anca,lasa may,ca o sa isi dea drumul baiatu' si la fotbal...nimeni nu s-a nascut invatat.Vede el colo cum si ce se face si "fura meseria" de la altii...
Apropos de manuta Luanei: e vopsita cu acuarele si nu stiu cum as putea s-o conserv sa se pastreze cat mai multa vreme,sper ca o sa tina...
Mey,tu ai fost la ora aia sexuala sambata,da' ce ma fac io ca pe mine ma apuca pe la ora doua ziua,cand sunt la birou si asa as pune capul pe birou sa fur o juma de ora de atipealaaaaa....
Dana...de miercuri intri in vacanta?Lucrarea Luanei a fost facut intradevar la gradinita,ideile doamnelor ei educatoare,au cumparat gips,eu am contribuit cu cumpararea farfuriilor de unica folosinta...a fost surpriza,ca eu tot intrebam la ce le folosesc farfuriile de plastic si doamna imi tot zicea ca e surpriza..
Bafta la examenul de bicicleta!
Mqqm....e haios rau flacaul tau!Auzi la el:macaroane si McDonalds...miiiiiistoooo!Mey,shlepul ala se referea la barja,d-aia de trage vaporasul ala de pe Dunare dupa el,plina cu diverse:ba nisip,ba pietris...intelegi tu?Ei si Alex in loc sa scrie slep,a scris selp(s e cu sh de la sarpe).Era problema de la mate in care zicea cam asa:"Intr-un slep s-au incarcat 2 tone cu nisip...etc,etc,etc..."
Chestia cu organizarea copilului...ce sa zic?Depinde de copil.Sa sti,cred ca am mai scris aici,ca si noi am incercat organizare de genul propus de tine,dar prea mult nu a tinut...Cred ca nu exista zi de la Dumnezeu lasata in care sa nu ii explic lui Alex eficienta organizarii timpului in favoarea lui si....tot degeaba.Constat zilnic ca imi racesc gura de pomana si de la o vreme numai cand ma aduce la limita nervilor incep sa ii tin teoria timpului eficient consumat.Iti doresc succes si sa aveti satisfactii depline la organizarea asta!

Dragelor,va doresc o zi buna si numai bine!Pupici!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

La Buzau e cald, vreme de primavara, dar de maine se anunta ploi si vreme mai rece... Bine macar ca a trecut iarna, desi nici macar zapada n-am avut.

Diana a terminat cu olimpiada la romana, a luat 8 pe judet, iar sambata trecuta a participat la un alt concurs, plus-minus poezie, doua subiecte de romana, doua de matematica, n-am primit inca rezultatele, dar mi-a zis ca ultimul punct de la matematica nu l-a terminat.

Ana, ziceai de materia de clasa a V-a? Nu e cu mult mai grea decat cea de a 4-a, la matematica e ceva mai dificil, iar la romana se face mai multa gramatica, rezumate, caracterizari si compuneri. La restul materiilor e de invatat. Cu profesorii s-a acomodat relativ bine, are preferinte si antipatii, dar pe total e in regula.

Anca, felicitari pentru rezultatul echipei! E vorba de fotbal american sau de fotbalul european? Cat despre Elliot, isi va intra in ritm, Diana mea e la volei si imi tot spune ca e acolo o fetita care ii spune "esti varza, nu stii sa joci!" si inclina sa renunte. I-am spus ca nimeni nu stie de la inceput sa joace, doar prin antrenament se capata experienta si dexteritatea, dar cei mai avansati uita de unde au plecat.

Mqqm, grea treaba cu planificarea asta! Nici noi nu reusim sa organizam timpul eficient, nu stiu ce metoda sa adopt sa se incadreze bine in timp. Dimineata e singura acasa, pana mananca, cu ochii la TV, o apuca ora 11. Si pana la 13:30, cand pleaca, trebuie sa-si faca temele. E mai mereu pe fuga...

Dana, succes in obtinerea permisului si la Cangur! Si sa vina cat mai repede vacanta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Va spun pe scurt ca am plecat in oras sa platesc diverse facturi si am ajuns la spital unde am si nascut in trei ore.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Uaaaaaaaauuuuu......Andra!Am ramas shoc la citirea mesajului....
BRAVO SI FELICITARI,MAMICO!
Sa va traisca pruncutzul nou venit pe lume,sa fie sanatos si papacios si sa va aduca numai bucurii alaturi de Mariutza si Robert!
Puiului vostru un sincer si calduros BUN VENIT pe lume!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Am pus poze in albumul 3,povestesc amanunte mai tarziu ca acum ma cam doare una alta si nu mai pot sta pe scaun.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Alma,in zapaceala creeata de vestea Andrei...uitam sa iti scriu si tie 2-3 randuri...scuze!

Felicitari Dianei pentru rezultatele la concursuri...si Alex are vineri la romana si joia viitoare la mate,la Winners...Eeeiiii,poti sa-mi scri de linistire cat mi-oi scrie despre clasa a V-a...ca pana nu vad nu cred...si cel mai tare ma chinuie felul in care se va acomoda Alex cu profii...In fine,vom vedea,mult nu mai e!Multam fain!
Pupici si succes in continuare Dianei!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Andra, felicitari pentru mica minune! Esti o mamica fericita, la fel si tati, se vede pe fata lui! Recuperare usoara!

Ana, Diana mai e inscrisa si la Cangur si Euclid, la matematica, dar nu stiu cand vor avea loc. S-a invatat cu concursurile...
Serios, clasa a V-a n-a fost mare hop pentru noi, e volumul mai mare de lectii, insa nu de speriat. Acum mai depinde si de oras, scoala, profesori, metode, ca nu e peste tot la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Andra, sa va traiasca micutul pui din familie, bravo mamico!!!! Super fain sa nasti asa...felicitarile mele!!!

Alma, felicitari Dianei pentru reusitele la concursuri! Sa o tina tot asa!

Fetelor, imi cer scuze ca nu va raspund la toate, am citit, dar nu prea sunt in stare sa raspund, sunt de 2 zile in pat, gripata si...asta e!

Va pup, aveti grija de voi!

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Am intrat rapid doar sa-i spun Andrei ce mult ma bucur de vestile bune!
Andra, sa va traiasca minunea! Ma bucur mult pentru voi si ca totul a decurs asa repede si bine!

Va pup pe toate!




www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">mm & DJ

Mergi la inceput