Copii din 1996 (9)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Buna dimineatza si din Germania unde ziua de 8 martie e o zi ca oricare alta!

La multzi ani tuturor doamnelor si domnisoarelor si o primavara eterna in suflete!

ALMA,la multzi ani fiicei tale,imi cer si eu scuze de intiziere dar asta este!
SANCA,comunitatea de romani in zona mea este aproape inexistenta,nici eu ca si adult nu am am cu cine socializa,Andrei nici atit!oricum parca v-am mai spus cind am fost sa vizitam gimnaziu ne-am intilnit cu o romanca,baiatul ei fiind la aceasi scoala dar in clasa paralela!Bineintzeles ca ai nostri copii vorbesc in germana cind se intilnesc!

mQQm,ai sa rizi de mine dar te-am visat asta noapte,de ce si cum si ce se intimpla acolo nu stiu!

ANDRA,ma bucur ca inca esti acasa iar bebe Edy e bine si grasunel!Dar cum ai sa faci sa ne dai de veste?(ca sa vedeti ce probleme ma framinta pe mine la ora asta)

SANCA,asta e vreme tipica de Germania nici o sansa sa ma apuce PE MINE depresiile,nu ma las eu doborita de o ploaie .Oricum chiar ieri vorbeam cu sotzul si da cred ca ne vom apuca de o cura de vitamine!

Aseara am vorbit cu doamna cu care face Andrei pregatire la germana,care a luat legatura cu directoarea gimnaziului(la dorintza acesteia din urma) care a fost placut surprinsa de Andrei si care e hotarita sa-l sustzina!

O zi de 8 martie cum nu s-a mai pomenit tuturor!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Pentru ca sunteti cele care insenineaza zilele barbatilor, desi ei se plang pentru ca asa s-au obisnuit,pentru ca sunteti cele care suflati dragoste peste orice faceti voi si familia voastra,pentru ca sunteti cele care numai cand priviti catre copiii vostri,dati lumii mai multa frumusete ,pentru ca sunteti cele care gasesc in fiecare zi timp pentru orice problema si orice nevoie a celor dragi,pentru ca desi va mai plangeti cateodata,o luati de la capat in fiecare zi ,mai puternice si mai hotarate,pentru ca sufletul vostru stie ce e iubirea ,cum se daruieste si cum se primeste ea,pentru ca voi sunteti izvorul vietii si cele care duc la bun sfarsit miracolul lui Dumnezeu....si pentru tot ceea ce reprezentati....pentru voi toate timpul se opreste putin in loc la fiecare inceput de primavara,sa va aduca un omagiu...
La multi ani!




Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 37+ Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

La multi ani de ziua noastra, doamnelor! Sa ne bucuram de fiecare clipa, de primavara, de zambetele copiilor, de orice ne-ar putea face fericite!

Multumesc pentru urarile adresate Dianei! Nu-i nici o problema, nu se supara nimeni, nici eu n-am venit sa povestesc, ca pregatire n-am facut, am mers cu 17 copii (!!) la o pizza, suc si tort, ei s-au jucat fotbal de masa si alte jocuri electronice timp de vreo 3 ore, apoi cu 6 m-am intors acasa, unde au mai stat 2-3 ore.

Eu am fost ieri la dentist, mi-a facut extractie, radacinile nu voiau deloc sa se dezlipeasca, m-a chinuit vreo ora, dar am scapat, ca ma stresa maseaua aia cariata. Si-acum am ceva dureri, in plus ma doare si obrazul unde mi-a facut anestezia, m-a intepat de vreo 4 ori ca nu mi-a amortit cu o fiola, a fost nevoie de inca jumatate.

Diana mea e bautoare de pepsi, incerc pe cat posibil sa nu cumpar, o sticla de 2 l ne ajunge o saptamana si iau cam una pe luna, dar ea isi cumpara si la scoala, ii dau 2 lei pe zi si daca isi iau copiii, isi ia si ea. Nu ii place apa plata, nici minerala, doar cea de la chiuveta. Fast-food-ul la fel... ar manca hamburger si pizza mereu, iar la mancarea de acasa face mofturi. Numai ca asta nu se intampla, merge la Mc rar, iar pizza mai comandam acasa la 1 luna odata. Noroc ca nu e grasuna, e chiar slabuta, dar face si multa miscare, volei, tenis de masa, role. Asteptam sa se deschida si bazinul, ca pe timpul iernii a fost inchis, din pacate.

Va urez distractie placuta de 8 martie, eu am program cu fetele la un restaurant in seara asta, vin si baietii de la Flamingo Boys, sper sa faca un spectacol frumos!




www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=10" target="_blank">Daca va place, votati "dimineata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

La multi ani de ziua femeii!

tuturor mamicilor.

Si aici e o zi ca oricare alta, noroc cu fetele din romania, ca sant si eu la curent cu sarbatorile.

Alma, La multi ani lui Diana, cu scuzele de rigoare . Pai asa te distrezi tu, cu extractii? Imi pare rau ca te-a chinuit si a sapat sa-ti scoata radacinile. Numa bine si insanatosire grabnica.

Andra - ce frumos ne-ai scris tu noua.

MqqM - ce frumos a scris fata ta (floricica pentru Dedi).

Dana, o zi de primavara insorita, iti trimit niste raze de soare de aici din San Diego

Ana si pe aleea ta.

o zi cat mai splendida la toate fetele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Ce dragutz din partea voastra! Nici aici nu se sarbatoreste nimic.

Am uitat ieri, din cauza mirosului de prenandez...

quote:
Sanca a scris
Dimineata l-am dus pe Matei la ortho si au un medic nou... Dar ce medic ... Ca nu cred ca are inca 30 de ani.... si o piele maslinie de italian, ca ma manca limba sa-l intreb daca asa e el de fel, sau pe unde s-o fi bronzat

Sanca, pe unde, in sens de geografic sau in sensul de "pe tot corpul"? Acu' tu dupa brutarul Anei?

Dana, misto de tot ca m-ai visat. Macar m-ai facut frumoasa in vis? Ca si io am visat-o pe Sanca acum vreo 3-4 saptamani, da' n-am zis nik sa nu radeti de mine. Da, eu am tot felul de vise ciudate de felul meu. Dar eu imi amintesc exact ce-am visat, haha...



www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">mm & DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

quote:
pe unde, in sens de geografic sau in sensul de "pe tot corpul"?


www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">mm & DJ




Fetelor, eu femeie maritata si cu copilul de mana, binenteles ca in sens geografic m-am gandit... Adica un bronz de Hawaii, Cancun, intelegeti voi...

Si cu visatul m-ai facut sa rad copios. Ma sper ca nu-ti dau cosmare

Eu astept cu nerabdare week end-ul. Vad ca baietii astia au trecut la noul fus orar de azi. Matei era in uniforma la mine in dormitor la 630 dimineata. Ca el e gata, ca intodeauna stau cu gura pe el ca nu e gata in timp.... Poate or fi fost cu ganul la mucenici de nu au mai avut somn de dimineata.

numa bine, si un week end super fun

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Sanca, pofta buna la mucenici. Dar cum ti-a iesit afacerea cu baba, ca azi e, nu?

Fetelor, am nevoie de un sfat: fata mea vrea suvite! Rosii!
Ea a avut 6 suvite blonde printr-a 4-a, dar acum as vrea s-o fac eu acasa si s-o fac cu ceva mai "prietenos". Ce credeti, henna prinde? Ea e satena... Sau sa iau ceva vopsea temporara?

Hai radeti (de) cu mine... E abia amiaz' si io deja facui una celebra . Eram pe msn cu o colega si am vrut sa-i fac semnul de "thumbs up" adica (y) si i-am facut emoticonul cu buzele alea mari si rosii adeca (k). Noa, spuneti voi! Daca era seful, sau vre-un coleg, sau, si mai rau, un client si io trimiteam bezele!
Am ras eu cu ea dup-aia, da' nu era chiar rasul meu.

Un weekend bun sa aveti si sa recuperati ora de somn cu usurinta! (Sambata sau duminica?)


www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">mm & DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Baba mea e o zi frumoasa. E soare si placut aici, nici un nor pe cer. Am iesit in lunch la o plimbare, sa serbez evenimentul

Despre suvitze. . . Eu sant mai conservativa, sant pentru natural look. Daca vrea suvite rosii, eu as merge la un Beauty suply store si as lua ceva care la primul sampon s-ar spala. Binenteles ca as face teoria cu chimicalele si ca nu e bine sa-si arda parul de la varsta asta. Si odata ce intrii in hora, trebe sa joci. Plus de asta roscatul se oxideaza repede, dupa 2-3 saptamani arata trist...
La coafor un vopsit cu suvite (aici) este 100 de parai si trebe mers la 6-8 saptamani sa-ti faca radacinile...
Oricum, bafta.

Iara un moment in care multumesc domnului ca am baieti.

Faza cu Y vs K a fost dementiala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Buna dimineatza!

VOiam doar sa va spun ca a ajuns si la mine soarele trimis de SANCA

O duminica minunata tuturor!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ciao fetele!

Si baba mea a fost pe 9, nu a fost soare tot timpul, dar am fost fericita ca fatza de ceea ce scria net-ul-ploaie, ploaie si iar ploaie-am avut o zi frumoasa .

Alma, te rog sa primesti si din partea noastra felicitarile de ani frumosi si fericiti alaturi de Diana ta frumoasa si isteata! Sa-ti traisca! Scuze pentru intarziere...

mqqm, si eu ca Sanca, mai conservatoare cu copiii, dar din moment ce la tine exista un precedent, e mai greu...
Cu henna eu m-am vopsit in studentie, eram ca un morcov :)) dar mi-a placut. Prinde foarte bine si tine cam cat o vopsea permanenta.

Asa cum va poveasteam, olimpiada de educatie civica la care a participat Diana a fost castigata de copii care aveau compuneri facute de invatatoare, Diana mi-a povestit ca in sala cu ea erau 2 copii care au scos compunerea scrisa pe o foaie si o copiau, iar cand venea supraveghetorul langa ei o ascundeau sub foaia de concurs...mai aveti comentarii??? In clasa a IV-a!!! Insa doamna lor invatatoare i-a laudat foarte mult, chiar si in aceste conditii au luat locul 4 pe judet, au fost fericiti.

In alta ordine de idei, profesoara de engleza a anuntat-o pe Diana ca a luat locul II pe tara la Winners-ul de engleza, am fost foarte mandra!
Iar de 8 Martie am primit cadouri de la ea, printre care o compunere pe care n-am putut sa o citesc pana la sfarsit, mi-au dat lacrmile! M-am babit eu sau chiar atat m-a emotionat ce a scris despre mine, parca ma vede prea perfecta, o fi chiar asa sau e doar imaginatia ei pentru compunerea ce a facut-o? Inca nu stiu!

O duminica frumoasa si o saptamana asemenea!

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput