Copii din 1996 (9)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Mihaela, Miki , va multumeste!
Hai ca am rezolvat cu innoirea imprumutului pt casa, aproape am imbulinat-o. Am asteptat pana in ultimul moment, n-am stiut ce vom face...

De fapt am intrat sa specific un amanunt: Sanca, aia sunt dollari canadieni cand vorbesc de preturile de bilete.


www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">mm & DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Ana, sanatate lui Luana. Bine ca a pus-o pe antibiotic, maine o ai ca noua. Atentie mare, ca daca a fost streptococ sa nu luati si voi.

Andra, dupa parerea mea cam avansat = Cangurul. Si eu am vazut o ecuatie de genul ala in culegere, dar nu mi-am batut capul sa-mi stresez baiatul. Ca daca-l pun pe el sa faca, trebuie sa o fac si eu, sa controlez - raspunsul. Bafta la nastere si deabea astept sa vad poze cu Eduard.

MqqM - mersi de info. Si citind postarea ta, am citit Babe - in engleza - cum se pronunta Babe Ruth (de ex). Si pe urma am realizat ca tu ne faci batranele.....

Miki vizionat pozele de la meciul de basket. Faine. Ma bate gandul sa-l dau si eu pe Elliot ca tot ii place sa bata mingea. Deci e cam stresant sa ai bb in grija ... Eu am uitat complect cum e sugari pe la casa.

Mihaela cam pe fuga... Scrie si tu mai pe indelete si spune-ne ce fac fetele.

Un 1 Martie fericit la toate fetele, si de martisor virtual.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Iar io!

Ana, . Citind ce-a scris Sanca am inceput sa ma intreb de unde stie ea toate alea. Mai sa fie, mai sunt si chioara acum? Cum se face, cum nu se face, postarea ta era mare si lata, io n-am vazut-o! 8-)
Uf ce rau imi pare ca e bolnava Luana iar. Nu acum de curand a fost iar racita? Sper sa se simta bine cat mai repede, imi dau seama ce nervi si stres ai avut.

Fug la karate!


www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">mm & DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Un 1 Martie minunat, sa va surprinda sotii cu cadouri frumoase!!

Pe mine m-a "surprins", cica ma scoate in oras, adica ma duc la el la birou - lucreaza la reconstructia Salii Palatului din Buc - si ma baga in sala la nus ce spectacol de striptease a lui Cornel Pasat. Ma rog, frumos ca s-a gandit la mine, desi as fi preferat o piesa de teatru.

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca(2001)
Baietii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Sanca, chiar ca e destul de stresant cu bb in casa. Mai ales dupa ce te obisnuiesti sa ai copii mari prin casa si sa nu mai stai de fundul lor. Stateam cu nepotica si vroiam sa ma uit la stirile mele obisnuite, dar crezi ca am putut? Am stat sa culeg mingea pe unde o arunca ea, hehe. Dar e tare dragutza, ia sa incerc sa va pun cateva poze.
Nepotica mea

Miki, mami de Andrei (1996) si Luca(2001)
Baietii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Va multumesc fetelor ptr urari.
Da bebe e destul de maricel si asta o simt pe pielea mea zi de zi.Am sa nasc tot natural asta daca nu intervine ceva, Doamne feri' ,si hotaraste doctorita altfel.
Mai am ceva ceva si sper sa stea inca putin la caldurica ca la mine sunt miscari masive de trupe acum ca vom avea un nou membru in familie.Am zugravit o camera pe care nu o foloseam si acolo am sa-l mut pe Robert impreuna cu Radu (Radu e fratele meu insa ptr mine a fost si este ca si copilul meu ca doar eu am avut grija de el),ieri am vorbit sa le cumpar un pat din lemn supraetajat care mie mi-a placut tare mult,e adevarat ca e cam scump dar asta e nu se poate si bun si ieftin,deci ei vor avea camera lor ca baietii ,Maria se muta in fosta camera a lui Robert si bebe Edy vine la noi in camera nu de alta dar mi-e frica sa-l stiu in alta camera.Deci mai are bebe Edy putin de asteptat pana vine patul baietilor .
Toti baietzii sunt cu sufletul la gura si se uita la mine ca la o bomba cu explozie intarziata ;sunt cu atat mai comici cu cat se straduiesc sa-mi preia din responsabilitati dar sunt stangaci si sincer ma amuza si ma induioseaza stradaniile lor.



Pentru voi fetelor,sa fiti sanatoase si voioase si primavara asta sa va aduca numai bucurii!

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 37+ Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Buna dimineata si o primavara eterna in suflete!

Dragelor pentru ca la noi nu se sarbatoreste 1 martie,mi-a facut o placere deosebita sa primesc martzisoare virtuale!Nu am mai vazut un martzisor de ceva ani buni asa ca bucuria e cu atit mai mare!

La noi e o vreme de-ti vine sa te urci pe pereti,si asta nu de azi de ieri ci de vreo 2 saptamini cred,iar eu am o stare de somnolentza permanenta!Nu-s in stare sa fac nimic si desi am citeva zile libere si mi-am propus sa fac una alta,bineinteles ca n-am facut nimic!Astazi m-am trezit in zbirniitul telefonului pe la vreo 9 deci nu de bunavoie si nesilita de nimeni!Si acum iar mi-e somn!Am sa incerc sa ma mobilizeze totusi sa ma apuc macar de calcat!dar nu garantez cit si cum!

Asa ca,neprezentind nici-o garantzie ca pot debita ceva inteligibil,ma retrag!

Inca odata un 1 martie super-fericit tuturor si sa primitzi ceea ce va doritzi!(ca la noi nu e cazul)

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Fetelor,

cum a-ti petrecut de 1 Martie? V-ati ales babele? A mea e pe 9. Sa va pregatiti de zi de plaja

Miki am vazut-o pe nepotica ta. E o simpatica, si frumoasa foc. Stateam si ma minunam la poza ce ochi mari are, si parul, e frumos si des. Aici numai la copii de orientali am vazut asa podoaba capilara. Sper ca nu am deochiat-o :)

Andra, ce agitatie la tine acasa... Pe ultima suta de metrii le faceti voi pe toate. In Ro cat te tine in spital dupa ce nasti?

Dana, spor la treaba si la calcat. Bea si tu o cafea, doua, trei pana cand te trezesti. Pe mine o cafea si o prajitura ma fac titirez. Iar daca nu am chef si energie nu pot face nimica in casa ca ma invartesc intr-un loc.

Ana, sa speram ca Luana e mai bine. Si vorba lui MqqM, cam dese racelile astea, nu e bine, ar trebuii sa o pui pe ceva care sa-i intareasca sistemul imun. Se gaseste si la voi Econichia pentru copii, nu are ce sa-i strice. Dar daca e infectie de sreptococ in scoala, cu toata econichia, tor o sa ia...

Eu deabea astept mucenicii. Si lui Elliot ii place din supa aia... (ca asa imi cere).

Cu Elliot iara am bataie de cap. Anul asta scolar si-a uitat sa faca toate pre-exercitiile la mate. Noi ne batem capul sa-l corectam si sa fim pregatiti daca nu intelege ceva sa-i explicam, si el la fiecare 5 lectii imi ia cate un 62 % ca nu-si face toata tema.... Aseara am facut gargara, nu stiu daca a avut vreun efect, vad eu intr-o saptamana.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

O primavara insorita si un martisor dragalas (la noi inca e 1 Martie ).
Primavara a venit la noi cu o minunata furtuna de zapada de toata frumusetea, oameni blocati prin autostrazi, vizibilitate 0 pe alocuri, ce mai, nebunie! Iti vine sa te duci sa cumperi brad, serios...

Dana, pai daca erai acasa si-ti era somn, de ce nu te-ai culcat, pur si simplu, inapoi? Eu asa fac . Din pacate eu sufar de insomnie, nu pot adormi seara si am ajuns la limita... As vrea sa scriu mai micutz, asa, eu nu prea calc.
Miki, ce par are micutza [emoticon cu ochii iesiti tare]! E dulce, cred ca te distrezi totusi .
Andra, profita cat poti de toate. De somn, de liniste, chiar si de barbati, hehe, ca nu mai tine mult.
Sanca, iar incepi cu mucenicii? Anul trecut am tot salivat aici de cata pofta mi-ai facut. Elliot ce zice? De ce nu-si face temele? Ceva e cu temele, ca doar e o alegere sa nu le faca, nu? Sau pur si simplu uita?

ttyl


www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">mm & DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Hop si eu,ca n-am nascut dar s-ar putea sa nasc pe forum.

Sanca asa a fost de cate ori am nascut ,agitatie,s-ar parea ca eu nu pot fara un pic de agitatie .Daca totul decurge bine voi sta in maternitate doar trei zile,oricum sunt sigura ca si astea 3 zile o sa mi se para mult.


MQQM sa stii ca profit,mai ales de barbatul meu ,i-am spus ca asta e ultima data cand sunt gravida si dupa ce imi pun sterilet sa te tii destrabalare .

Ana mai da-ne o veste despre Luana,cum se simte .

fetelor.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 37+ Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput