Copii din 1996 (9)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Iar am pierdut mesajul ca am uitat sa ma loghez!

Si-ii scrisesem atitea lui mQQm,in legatura cu carnavalul!
Acum rezum si daca ai nelamurii intreaba-ma ca nici eu nu am stiut de carnaval pina n-am venit aici!

Oficial carnavalul incepe pe 11.11 la ora 11,11!
Atunci este ales printul dintr-o anumita trupa-trupe participante la carnaval si care au costumatii diferite,de ex. alb-albastru,alb-rosu,albastru-galben etc,print care participa incepind de la data de mai sus si pina pe 21 febr. asa cade anul acesta,la tot felul de activitati in localitatea in care este ales!Viata sociala si culturala a urbei este "condimentata" de prezenta printului!

Pe 21 febr. are loc Karnavalzug,o parada a tuturor trupelor de carnaval,parada ce se incheie-ati ghicit-cu participarea printului!
In timpul paradei lumea este salutata si saluta cu Aalaf(in zona noastra si a Kölnului)sau Helau(in Mainz si düsseldorf).

Aici la partea asta cu defilarea e bucuria copiilor,ca acum se arunca cu tot felul de dulciuri,spre marea lor bucurie!Cu cit striga mai tare Kamelle"cu atit cantitatea aruncata este mai mare!

Pacat ca nu stiu sa pun poze ca va lamuream si in imagini!
Dar sigur vor da ceva imagini pe euronews sau CNN,ca Köln-ul e "capitala carvalului"Deci luni fiti pe receptie!

ANA,lasa tu sa fii sanatoasa ca ocazii s-or mai gasi!Succes la Cangur!
SANCa,ei cum a fost cu recolta e felicitari primita de baieti la scoala!

Restul fetelor sunt inca in vacanta?
La mine se apropie "perioada rosie" si am o durere de cap...
Ma duc la nani,dar mi-am amintit ca am uitat sa spun ca bineinteles la "defilare" toata lumea-s-au aproape-este costumata!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Dana, multumim de lamurire cum e cu carnavalul, ca si pe mine ma rodea curiozitatea si tot am uitat sa intreb. Nasol cu durerile tale de cap. Eu mananc ca o sparta ca si pe mine ma asteapta.....

MqqM tare fain la tine in curte. A-ti facut om de zapada?
Nu stiu cum voi ajunge in Grecia. Cert e ca nu scap de Matei daca nu punem piciorul pe pamant grecesc. A invatat anul asta la scoala de Grecia antica si are lista lui cu ce vrea sa viziteze... In partea opusa il am pe Elliot, care ne-a zis aseara ca el nu vrea in vacanta la vara.... El vrea sa stea acasa...... M-ar scuti de niste bani daca m-ar lasa inima sa-l las in ignoranta lui....

Ana, multumesc ca mi-ai luminat ziua . Si la noi a fost o seara placuta. Sotul a gatit . El a fost la cumparaturi, si el s-a ocupat de dinner-ul nostru . Nu stiu ce fripturi a luat, ca erau ca talpa de pantof, si le-a facut el la grill, dar fiind groase nu le-a patruns. Am mancat cu sila 3-4 imbucaturi, mai mult de paine... si il laudam cu gura plina si ma rugam sa ma ierte D-zeu ca mint in asa hal... Si salata era sub orice critica, a cumparat niste crutoane care au fost tinute in naftalina inainte de a fi vandute, oribile .. . . Am baut puternic, si am impartit friptura pe sub masa cu pisicile . . ..

Baietii au primit carduri de Valentine. O sa am ce arunca la gunoi week-end-ul asta ca la momentul asta sant imprastiate prin toata casa. Matei i-a scris un Valentine si lui Elliot, draguta si te atinge la suflet. Elliot a tratat felicitarea cu fundul. Ma asa copil insesibil nu am pomenit. Poate imi dati si mie niste poanturi cum sa-l fac mai simtitor.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut mamicute,

Mqqm...ce sa-i fac?!Asta e Marius:un amestec curios de sentimente si personalitate de geaman...Pai ce crezi ca m-am dat batuta?Pai nu se mai putea si pudicitatea in exces strica la casa omului....asa ca aseara mi-am luat revansa,post Sf.Valentin...
Dana...pai e o adevarata munca acolo la carnavalul ala,agitatie multa si cred ca si copiii participanti sunt tare emotionati...Cred ca Andrei abia asteapta...Cum va mai simtiti?
Anca....am ras cu lacrimi...Hai mah ca te iarta Doamne-Doamne...ca ai fost fata finuta si cu drag de bucatarul inimos....Cu insensibilitatea lui Elliot eu cred mai degraba ca nu este insensibil,ci mai bine teribilism sau timiditate mascata...ca doar e barbat deja,nu?!Stai linistita,ca isi revine el...


Dragelor...forumistele din Timisoara au intalneala diseara .In concluzie o sa merg la chefuiala si voie buna....Pana una alta va urez o zi excelenta !Si in avans un weekend placut!Pupici!


Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Vai ce bine m-am distrat! Iar!

Ana, emoticonul ala cu "thumbs up" merge aici.

Sanca, pisica iti e profund recunoscatoare, banuiesc.

Cat despre insesibilitatea lui Elliot, eu cred ca e de suprafata.
Nu de alta, dar am si eu unu' de-asta si de cate ori stau sa cad in extrema de a-l crede cu inima de piatra, imi amintesc o faza anume si ma razgandesc instantaneu. Stiu ca-i "sensitive" acolo inauntru, dar cred ca se comporta asa pt ca(,) creste si trebuie sa fie barbat.

Avea al meu fiu aproape 7 ani, era iulie si 30 de grade si noi stateam cu masina la un semafor, cand un pieton a trecut strada. Era un nene, clar intr-o ureche si purta o www.bestboots.co.uk/ouralhat.jpg" target="_blank">sapca de blana. (hmmm, oare v-am mai povestit? c-asa am un deja vu... oricum, scuzati baba daca da...) Moment in care eu si-al meu sot am schimbat o privire rapida si-am inceput sa radem. Ok, verde la semafor, ma asigur ca copiii sunt ok in spate, cand colo, fiu-meu cu lacrimi pe obraji, plange tacut pe scaunul din spate. "Ce-ai patit? Ce s-a intamplat?". Mi-a dat o lectie ca mi-a fost o jena... Ii era mila de bietul om. Sunt sigura ca, daca te uiti bine prin memorie vei gasi si tu amintiri asemanatoare.

Matei e mai mic, el inca nu trebuie sa fie "cool", si poate e un nivel de "sibling rivalry" intre ei...

Centii mei...

Dana, ma uit la teveu, sigur, poate arata ceva. Eu mai nou am BBC asa ca sigur acolo vad ceva.

Un weekend placut!


www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">mm & DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Saluti si de la noi!

Dana, muuuulte felicitari si un BRAVO pentru Andrei!!! Ma bucur mult pentru voi, povestea ta chiar emana emotiile prin care ati trecut. Sa fii la fel de mandra de baiatul tau si de acum inainte!
Cum ati petrecut la carnaval? Eu stiu ce inseamna, patronul meu e neamt si acum e plecat acasa, probabil din acelasi motiv-carnavalul. Anul trecut amk facut carnaval aici, la el acasa. A fost super, ne-am distrat pe cinste, vad ca anul asta a sarit momentul, o fi vrut sa petreaca intre ai lui.

Ana, nu fii suparata cu Valentine's day, cateodata patesc si eu asa, cand ma pregatesc de ceva frumos, sigur iese pe dos, dar si atinci cand ma gandesc la toate cele rele si iese fain....
Cum ai petrecut aseara? Imi amintesc ca atunci cand ne-am cunoscut noi la Timisoara, tot la o asa o peterecere mergeai...:)).

Sanca si sfatul meu e sa zburati peste Bulgaria, cel putin eu am auzit multe lucruri nasoale pe drumul prin Bulgaria, n-am fost in Grecia inca din aceleasi motive. Frumoase planuri de vacanta!

Si Diana va participa la Cangurul la mate, nu ma stresez prea tare, cat va sti, va sti. Au mai facut probleme in clasa, s-a intamplat ca Diana sa stie singura probleme pe care nu le stia baiatul care e cel mai bun la mate din clasa, asa ca...cum s-o nimeri.

Noi am petrecut original ziua indragostitilor. Cum nu avem cu cine lasa copiii, am fost toti 4 la pizza, eram cam in plus pe-acolo, toti erau in 2, culpuri tinere sau mai putin tinere, doar noi cu copiii...dar a fost fain!

Cam atat dragelor, va pup si va doresc un we minunat!

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti dragelor...

Pentru ca deja am scris despre petrecere si cum am deja mai mult de o ora si ceva de cand ma aberez deja in fata compului ,iar musiu Marius isi tot perie unitatea de calculator si tot bibileste in jurul meu,doar-doar ma simt o data sa ma ridic de pe scaun sa ii dau locul.....am sa dau copy-paste si am sa postez si aici acelasi mesaj....
Aseara am avut intalneala cu gagicile de pe forum din Timisoara...la Taverna Sarbului,asa se cheama....fain local...Ce sa va spun?Am stat pana la 12 noaptea ...De beut,nema...ca eram cu covrigul in brate...dar a fost demential...Piesa de rezistenta a fost beton:gagicile au comandat de haleala si in loc de paine au fost aduse niste lipii...ceva specific sarbesc....super gustoase.Na,nenea sefu' de sala,cand a vazut ditamai gasca de mai mult de 10 gagici...normal ca s-a pus pe glume cu noi si cum toate eram cu chef de distractie....a fost gluma la greu si apropouri subtile...Si cum spuneam,gagicile mai vesele...gustand lipiile alea...il cheama pe nea Gigi,ca asa il cheama pe sefu' de sala...daca nu se poate sa le dea si lor reteta de lipie....la care omu',shugubatz si pus pe glume....zice ca el nu stie reteta si ca il poate chema pe brutarul de la bucatarie sa le spuna...Pai au si sarit gagicile cu gura ca sa-l cheme,de ce nu?,sa vina,sa le spuna,poate ca vor veni si acasa la ele,sa le framante si lor coca...hehehehehe....radeau ele smecheroaiece,credeau sa sefu' de sala glumeste...Si nu va spun ca pleaca sefu' si se intoarce cu brutarul....si noua sa ne pice ochii in gura si toata moaca sub masa...ca la aparitia brutarului s-a auzit in ditamai restaurantul imens,de s-a facut o clipa liniste la toate mesele....ceva de genul:
"uuuuuuuuuuaaaaaaaauuuuu.....oooooooooooooooooooooo........
mmmaaaaaaaammmmaaaaaaa....
cam asa...intr-un cor de voci de gagici cu ceva la bord si puse pe glume si petrecareala...ca brutarul era un amestec de Chippendales,Richard Gear,Charlie Shean,Tom Cruise....undeva la un maxim 35 de ani...Nu va spun ca bietul brutar era rosu pana varful urechilor(cine stie ce i-o fi spus sefu de sala.."du-te bah ca e o gashca de p..de care te vor"...hihihihi)si cand a auzit primirea facuta s-a fastacit saracu'....dar ii si jucau ochii in cap ca la o veverita,ca eram la masoi femei de toate varstele,care mai aranjata si mai cocheata...Si ne intreaba el asa,cu un zambet smecheresc ce vrem,noi dai si razi si hihihihihihihi....ii spunem noi,mai ocheade...si brutarul se prinde in hora si da-i glume si glumite mai fara perdea cu el,omu' dispus pana la urma sa treaca pe la fiecare in parte acasa sa le arate chipurile reteta si sa le framante coca....hehehehehehehe....Si cum eu intotdeauna pic ca musca in lapte si pentru ca nu aveam nici Martini si nici Campari la bord,doar cafea si Bitter Lemon....ma uit luuuuuuuuung la brutarelu' cel frumos si ii spun languros:"pai domnu' brutar,ce-o sa spuna sotia dvs. de treaba asta?" si zambesc nevinovat.La care el ca de unde stiu ca e sau nu casatorit?smecheros...hehehehehe...mi-am zis,te-am prins smechere...si ii raspund:"Pai cum,domnu' brutar,sotia dvs. nu e blonda,un pic plinuta,cu sanii mari...?"El se uita curios la mine si suspect ma intreaba ca de unde stiu..."Hehehehehe....pai cum sa nu stiu ?Ca suntem vecini de bloc",ii zic eu..."Dvs. stati la scara C,eu locuiesc la scara D,in blocul E4 si aveti o Dacia albastra,nu?"Stupoare:ca nici gagicile nu intelegeau cum de il stiam eu pe tipul asta misto si nici el nu intelegea cum de suntem vecini....A fost totala faza...tipul a plecat rosu tot la fata si noi da-i si razi la greu,ca sa nu mai povestesc apropouri si mistouri la adresa mea,pe tema:"hai,bey...lasa ca sunteti vecini...ia spune aici care e treaba intre voi,de unde va stiti?"Asa ca uite cum se intalneste om cu om...Chiar e vecinul meu.Mai tarziu vine sefu de sala si ne spune ca l-am zapacit pe bietul brutar,cica nu-i mai trece si vorbeste in bucatarie numai despre asta si ca e uluit ca mai e si o vecina de-a lui la masa....hahahahahaha...Iar zapacitele,care nu mancasera toate lipiile,ii spun la sefu de sala daca se poate sa le-o puna la pachet(alte glume si da-i si razi)...Sefu se executa prompt si le impacheteaza lipiile,la care una din ele:"auziti domnu'?am si io o rugaminte:nu se poate sa luati lipiile si sa-mi impachetati fundu' lu' domnu' brutar la pachet?"Bey,am zis ca nu mai primesc aer de ras....sefu de sala radea,noua ni se intindea rimelu'....iar aia cu dorinta se uita la noi ca si cand nici usturoi nu mancase si nici gura nu-i mirosea...Ce sa va zic fetelor?A fost super frumos si placut!Noi ne tot intalnim de vreo 2 ani,cand si cand...iar ocazia asta a fost ca una din noi va pleca definitiv in America....

Mihaela....pai tot cum ai scris tu...noi ne tot intalnim de prin vara lui 2005...Bafta Dianei la concurs!
Mqqm....care e emoticonul ala?Ca io chiar nu stiu....Sa sti ca pe mine m-a impresionat povestea postata si imi amintesc ca si eu am facut a fel parintilor mei,copil fiind...Se pare ca si reactia lor a fost de rusine,ca imi amintesc ca tata imi tot explica virgula ca atunci cand voi fi si eu mai mare voi intelege....sau cam asa ceva...Copiii sunt atat de curati la suflet...

Na,dragelor....sa aveti o zi de duminica minunata....Maine Alex o sa mearga la cofetarie cu o trupa de prieteni....ca implineste 11 ani...
A facut oleaca de prostie,ca ma rugase initial pentru 3 copii sa ii dau bani si vineri seara ne-a spus ca si-a mai invitat 4....asa ca am avut o discutie mai severa cu el si pana maine il cam tinem in sah cu banii....poate intelege ca totul are un rost si ca nu poti sa iti schimbi vorba de la o zi la alta...Oricum am ceva emotii...de parca ar fi ziua mea...hehehehe
Gata,ca deja Marius e din ce in ce mai nervos....fug!
Pupici tuturor!


Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

ALEX !!!!
Ana-Maria sa-ti creasca mare baiatul, la fel de istet si destept!!!

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani Alex sa fii sanatos si frumos si la punga gros!

Ana m-ai facut sa si sa dupa fundu' brutarului.Nu de alta dar chiar daca sunt n-am murit inca si sa stii ca nu-i frumos sa-i faci pofta unei gravide ,si nu ma refer la lipie .
Sa-ti traiasca baiatul si sa va bucurati de el.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si 35+ album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Aaaaleeex, La Multi Ani!!!
Ana, sa creasca mare si frumos, destept, sanatos si sa va aduca numai bucurii!

Ce fain v-ati distrat (si ce mica e lumea ), multumim c-ai impartasit...

Ma intrebam unde o fi Sanca, dar am fost la ski azi si m-a pocnit prin asociatie de idei ca zicea ca merge la cabana la zapada... Hello, te asteptam cu poze si povesti!

Andra, draga, mai poti? Cum sunt copiii?

Mihaela, nice to see you again!

Bafta la toti Cangurii!

Mi-am dus laptopu la reparat azi, asa ca scriu de pe compu sotului si tre' sa fiu scurt pe doi, dar mai vin cand prind momentu'.


www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">mm & DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Buna seara!

ANA,sa-ti traiasca baiatul,sa creasca mare sanatos si destept sa va aduca numai bucurii!La multi ani ALEX!!!!
Interesanta petrecere ati avut!

Mihaela,multumim de felicitari si voua la Cangur mult succes!
Chiar asa draga ANDRA,mai poti?
mQQm,sa stii ca azi au fost 4°c,desi se anuntasera in jur de 13-14°C.Oare sa ajunga frigul trimis de tine?

Noi am fost astazi la carnaval dar nu aici la noi in localitate ci in alta parte,iar miine se tine la noi in oras!Asa ca noi inca suntem ocupati!

Dana

Mergi la inceput