nu mi-a venit inca menstruatia?

nu mi-a venit inca menstruatia? | Autor: liviatruta

Link direct la acest mesaj

buna!sunt aproape 80 zile de cand nu am avut menstruatie!am facut deja 3 teste si toate au iesit negative!oare este o dereglare hormonala?daca esti insarcinata mai vine scurgerea acea ca un albus de ou?pote cineva a trecut pin ce trec eu si imi poate raspunde!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ciuffy spune:

Salut!! 80 de zile hmmm...In mod normal la ce interval aveai ciclul? Stiu ca si eu la inceput imi venea rar de tot...iar mai apoi s-a regularizat in jur de 40 de zile. Si eu am folosit o gramada de teste de sarcina la viatza mea, in special barza, alea cred ca sunt cele mai bune. Pana intr-o preafericita zi...cand dupa ce mi-a intarziat ciclul vreo 60 de zile...de la un test am aflat ca sunt insarcinata...si uite acuma astept un copilash in mai-iunie . Dar stiu ca testul e valabil cam dupa 2-3 saptamani de la conceptzie... Deci la tine ar fi aratat deja daca ai fi insarcinata...Numai in cazul in care ai avut o ovulatzie dubla sau ceva de genul...si atunci poate sa fie surpriza.
Multa bafta!!

Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Pare sa fie o dereglare. Mergi la ginecolog...




Ioana, cea mai optimista aspiranta

http://t2.lilypie.com/kHjWp2.png

Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Parerea mea este ca ar trebui un consult ,Livia pt ca este f mult 80 de zile de intarziere.Sau prima data fa-ti un test de sarcina si apoi vezi ce se intampla.Nu ai simptome dde sarcina? gen greturi ,somnolenta ,dureri de sani etc?Consulta un medic ,e cel mai indicat.
Pupici.

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Daca la test iese negativ, e clar dereglare. Offf, de cate ori am trecut si eu prin asa ceva. Ultima oara chiar acum. mergi neaparat la doctor

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

livia, cel mai bine e sa mergi la un consult de specialitate, cum au zis si celelalte fete. Si eu sunt in situatia in care nu am mai avut CM din luna mai 2006, dar diferenta e ca eu stiu ce probleme am si din ce cauza se intampla asta. Dar sa stii, faptul ca nu ai CM nu inseamna intotdeauna ca nu ovulezi, asa ca e bun si un test de sarcina pana ajungi la medic. Multa bafta si sa ne tii la curent!

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Mergi la ginecolog si, pe langa control, cere si dozare hormonala.

Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna!
Fa-ti un test de sange bhcg si daca e negativ mergi neparat la doctor!
Bafta!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_mol spune:

buna , ultima oara mi-a venit menstruatia pe 11 decembrie, am avut activitate pana acum o saptamana, nu mi-a venit menstruatia. Am fost la dr vinerea trecuta si i-am spus ca am ciclul destul de dereglat cam la 35-40.42 zile, mi-a spus ca pana nu mi-l regleaza la 28 de zile nu pot sa fac copii. Mi-a dat 5 zile pastile duphaston un fel de hormon si mi-a zis ca trebuie sa imi vina daca nu sunt insarcinata. Cum vine asta? a zis ca nu pot sa fac copii pana nu mi-l regleaza? nu stiu ce sa mai zic. am facut si un test sarcina curand si mi-a iesit negativ. Ce parere aveti? Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Elena_mol, Duphaston e progesteron, care in situatia ta face sa iti vina CM. Doctorul ti-a spus pe buna dreptate ca pana nu iti reglezi ciclul nu poti avea copii, insa in ideea ca nu ovulezi, fiindca poti ovula si cu ciclu neregulat (deci nu obligatoriu 28 de zile). Problema e ca trebuie sa faci analize hormonale si un consult mai aprofundat. 5 pilule de duphaston sunt prea putin, trebuie 10 ca sa fie totul in regula. Eventual consulta si un alt medic.

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviatruta spune:

buna fetelor!va multumesc pentru raspunsuri.sa va povestesc mai pe larg ce se intampla cu mine.mereu am avut dereglari de menstruatie,imi venea la 30,38si 40 zile.am auzit ca tinctura de marar trateaza infertilitatea si regleaza menstruatia,asa ca mi-am luat si eu.in prima luna mi-a venit la 30 de zile,in data de 5 noiembrie.in urmatoarea luna am continuat cu tinctura si iatama aici...la un moment dat mi-am dat seama ca era prea mult si m-am oprit.nu am mai luat tinctura.dupa cateva zile de la incetarea tincturii am avut ovulatie:dupa o saptamana au inceput sa ma doara sanii.acum nu ma mai dor.cred ca o sa vina menstruatia ptr.ca am usoare dureri prin burtica.dimineata o sa-mi iau temperatura.tinem legatura fetelor.pupici.

Mergi la inceput