Copilasi din 2002 (31)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Cristina, nu il las prea mult la TV, nu mai mult de o ora si nu in fiecare zi. Dar poate sa stea si doua ore la computer uneori cand are el chef, tot asa, nu in fiecare zi. Are numai jocuri educationale pe computer si mai are, intr-adevar si o cursa de masini. In rest mai jucam jocuri dintre cele numite de voi, dar in ultima vreme s-a mai plictisit si el de ele. Vad ca aseara s-a jucat singur cu o jucarioara ieftina, vorbea cu ea, nu stiu ce bolborosea acolo si o tot plimba prin aer:)) Dar oricum, vara nu stam deloc la TV (de computer nu pot sa spun ca abia l-am luat de Craciun) si mi se pare mult acu' iarna. Dar afara nu se poate iesi, sunt -10C si un vaaaant brrrrr... Avem program oricum: marti merge o ora la niste vecini (o marti el la ei, o marti ei la noi), miercuri gimnastica, vineri inot, duminica inot plus tobogane McDonalds. Doar luni si joi nu avem program special. El vine acasa dupa ora 5.
Sanzi, ai noroc cu asa copil ca David!! Ce bine ca vorbeste romaneste! Al meu stie, dar trebuie sa trag eu de el sa zica in Ro si a inceput sa isi gaseasca greu cuvintele, a inceput sa uite. Cand am fost in vacanta de Craciun si am stat acasa 2 saptamani i se imbunatatise mult romana. Si ce bine stia acum un an!!! Of..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Ah, apropos de fetite. Mi-a zis sotul meu ca ieri cand l-a dus pe Bogdan la gradinita a venit o fetita si i-a spus ca cica "Jordan a zis ca il iubeste pe Matthew" Si am vazut-o pe fetita aia, e gramada pe el sa il imbratiseze cand pleaca samd :)) E cea care se bagase intre el si prietena lui duminica trecuta la tobogane, incearca sa i-l fure hahahahaahaha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Si Mariuca are o dragoste mareIl alinta exact asa "dragostea mea fericirea mea"..hihi...Adesea o surprind cum povesteste singurica in camera ei .
M-au amuzat teribil povestile cu scumpii vostri.Sunt din ce in ce mai simpatici.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

quote:
Originally posted by crig72

Si Mariuca are o dragoste mareIl alinta exact asa "dragostea mea fericirea mea"..hihi...Adesea o surprind cum povesteste singurica in camera ei .
M-au amuzat teribil povestile cu scumpii vostri.Sunt din ce in ce mai simpatici.











Hihi, ce simpatica Mariuca! Dar ce expresii domn'e stiu copiii astia, te dau pe spate! De unde le-or prinde? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Sanzi, am facut lectii de germana - o jumatate de ora pe zi- de pe niste materiale simpatice (carti cu poze, CD audio), special concepute pentru invatarea limbii. Conversatie pe baza de imagini, apoi cantecele, poezioare, etc. Am vrut sa-i ajunga din urma, cat de cat pe colegii lui "ne-bilingvi" de aceeasi varsta care, spre deosebire de el aveau 2 parinti nemti sau chiar numai unul. Scopul era sa-i fac acomodarea la gradinita mai usoara din punctul asta de vedere.



Cristina,
mama lui
www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Cristina_C" target="_blank"> Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002
Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Ce harnice ati fost!
Multumim celor care si-au adus aminte de ziua lui Stefan, petrecerea de la club a fost foarte reusita, iar tortul de a doua zi, o surpriza (a fost cu Alba-ca-Zapada, si cei 7 pitici). A primit multe cadouri, s-a distrat teribil... toata lumea s-a simtit bine... inclusiv parintii... Cand am timp pun si niste poze.
Crig, ma bucur mult ca va merge bine. Sper sa scapati de mare parte din medicatie si sa fie totul bine.
Intru si altadata. Vineri mergem si noi la Bucuresti la dr. Cernatescu, la control. Sper sa fie bine.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

La multi ani, Stefan !
Sa cresti sanatos si voios, sa ai o copilarie ca-n basme, alaturi de mandrii tai parinti !
Felicitari, Nicoleta !
Sa va traiasca si sa va bucure mereu sufletele, comoara voastra !
Scuze pt. intarziere !

Sanatate si pupici, tuturor !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

La multi ani Stefan!! Sa cresti mare, sanatos si norocos!

Ma bucur ca a iesit super petrecerea! Cati ani a implinit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.

Am pus si ceva poze mai noi

http://new.photos.yahoo.com/copiii_din_2002/album/576460762373000345/photo/294928804210812728/79

Multumim de urari. Si voua multa sanatate.

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

La multi ani Stefan!!!!!!!!!!! (scuze de intarziere)Sanatate multa, sa fii fericit si Dumnezeu sa te fereasca de necazuri!Sa va traiasca minunea, Nicoleta!

Mergi la inceput