Copilasi din 2002 (31)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

SErvus.
Am citit tot ce ati scris, dar nu prea am timp sa scriu si eu...
Scriu doar ca Stefan este bine in continuare, vineri a mers la gradi si tot vineri dupa-amiaza am fost la patinoar, a fost super fain, a mers singur si cu cadrul, a fost foarte incantat. Cred ca vom merge si luni.
La ora 8 seara la noi erau -3,5 grade...
Duminica frumoasa, Elena sa fiti sanatosi!
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Nicoleta am vazut si eu azi la stiri ca la munte a fost fain.ma bucur pentru voi ca aveti distractie in aer liber.la noi a batut azi un vant de nici n-am iesit din casa.Mariuca s-a dus cu tati la dans iar eu m-am invartit prin casa.
Elena pupici si de la noi .
puup si noapte buna


www.dotphoto.com/Go.asp?l=crig72&P=038C&SID=141769&Show=Y " target="_blank">poze din vacanta

Mariuca




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Crig, vazut pozele, placut foarte mult!!!
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

hai sa va cer parerea in ceva ... imiz ice o pretena americanca sa ma duc la medic ca nu e normal cate curatenie fac... sa detaliez putin sa imi spuneti sunt eu exagerata si curat prea mult sau e ea mai lenesa:
- cu pijamaua dorm o data si o pun la spalat "la fel si piticu si sotul"
- dimineata imi iau haine curate si imi fac dus "la pitic seara"
- daca ies dupa paine imi schimb iara hainele "si cand vin le pun la spalat daca nu mai am de mers nici unde" - le iau pe mine cele ce le aveam de dimineata "seara imi fac dus si le pun la spalat si iau pijama curata"
- prosapele mi le spal de 2 ori pe saptamana
- lenjeria de pat o data pe saptamana
- prosoape de bucatarie o data la 2 zile
- aspir zilnic
- sterg praful zilnic
- spal pe jos in bai si in bucatarie zilnic
- sterg geamurile lunar
- sterg toate oglinzile saptamanal - uneori de 2 ori pe saptamana daca au amprente pe ele.
- perdelele le spal lunar
- cabina de dus, juacuzzi, chivete, grupul sanitar le spal zilnic "daca sunt folosite" - si sunt
in curte imi spal cimentul o data la 2 zile "cad frunze multe de la vecini"

Exagerez eu? pareri cinstite va rog mult de tot.


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Dupa mine exagerezi intr-adevar. Dar daca asa iti place tie nu cred ca e cazul sa te duci la doctor:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

unde exagere ... ca eu nu imi dau seama.
Adaca nu ma schimb de atatea ori pe zi e vai de mine la temp de 32 C aproape zilnic... si noaptea la temp de 28 C aproape noapte de noapte


la curatenie...
spune-mi te rog.. nu ma supar doamne fereste - doar deaceea v-am intrebat.
Da imi place totul sa fie curat
fiti mai explicite va rog - promit ca nu ma supar


quote:
Originally posted by ruxij

Dupa mine exagerezi intr-adevar. Dar daca asa iti place tie nu cred ca e cazul sa te duci la doctor:))



Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian


www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Nu cred ca este nevoie sa speli baile in fiecare zi si nici sa schimbi pijamaua zilnic de exemplu. Si ferestrele si perdelele le speli foarte des. Si nici aspirator zilnic nu e necesar. Daaar, chestia e ca nu mi se pare nimic rau, daca poti sa pastrezi totul atat de curat e foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

aha inteles...
- baile le spal asa de des ca Julian cand e somnorici mai face pe langa wc si nu imi place sa miroase
- cabinele de dus - daca nu le spal des se depunde de la apa si dupaia imi ia mult mai mult sa le curat si sa folosesc prdouse care miroasa urat.
- hmmm pijama - nu am nimic de comentat - cred ca din obijnuinta le schimb asa des sau de teama sa nu miroase urat
- geamruile si perdelele - hmm nici alea nu sunt jegoase - numai cel dispre bazin care vesnic e stropit cu apa.
- aspiratul zilnic il fac din cauza ca am mocheta in toata casa "exceptie bai si bucatarie" si mi frica de alergi si praf...

incerc sa ma ajustez daca sunt mai multe pareri ca exagerez.
multumesc Lia

quote:
Originally posted by ruxij

Nu cred ca este nevoie sa speli baile in fiecare zi si nici sa schimbi pijamaua zilnic de exemplu. Si ferestrele si perdelele le speli foarte des. Si nici aspirator zilnic nu e necesar. Daaar, chestia e ca nu mi se pare nimic rau, daca poti sa pastrezi totul atat de curat e foarte bine.



Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian


www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Gabbriela, io zic ca nu esti exagerata(mai putin faza cu perdelele si pijamaua). Si eu una as face asa, da' problema e timpul, care nu e suficient niciodata!!Si as termina muuult mai repede ca n-am curte...

SANATATE CA-I MAI BUNA DECAT TOATE!!!!

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

multumesc Cristina...
Am uitat sa precizez, eu stau acasa toata ziua. toate astea le fac dimineata in timp ce Julian este la gradinita si imi mai ramne si timp de DC uneori [:)}
Chiar nu stiu de ce spal asa mult perdelele , am sa le spal o data la 2 luni dar parca miroasa a praf daca nu le spal.
Cum la noi ploua decat iarna este clima ff uscata si mult praf, poate de aici au inceput nebunelile mele


quote:
Originally posted by cristina22

Gabbriela, io zic ca nu esti exagerata(mai putin faza cu perdelele si pijamaua). Si eu una as face asa, da' problema e timpul, care nu e suficient niciodata!!Si as termina muuult mai repede ca n-am curte...

SANATATE CA-I MAI BUNA DECAT TOATE!!!!

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)



Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian


www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput