Copilasi din 2002 (31)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns light spune:

La multi ani Bogdan!Sanatate, si multe bucurii!Elena, recunosc ca eu pana acum v-am citit printre randuri, asadar nu am prins momentul verdictului: e sigur surioara?Sanatosi sa fiti cu totii ca asta e de baza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Lucia, pentru ca procentul mai mare era de surioara ultima data la medic, asa a ramas (hainutele cumparate totusi sunt galbene si albe si verzulii)! Insa mie imi era greu sa nu pot vorbi cu bebe foarte clar... plus ca pentru George e bine sa se obisnuiasca cu ambele variante, initial el vroia musai frate. Ori daca e sa fie frate... va fi surpriza. Eu simt ca e fata, nici nu am in cap un nume de baiat, doar de fetita, si oricum vorbim pe nume cu "ea", e Gabriela. Insa maine avem un raspuns mai sigur daca... va vrea sa ne arate in sfarsit 100%, sa avem vreme si noi sa ne hotaram la nume si restul! La George din prima am simtit ca e baiat, si nu aveam nume de fata atunci in cap...
Sunt obosita, ma duc ca ma asteapta un drum greu (chiar daca nu e foarte lung), dar nu mai suport masina, prea mult.
Toate cele bune!
Elena

Mami 30+ si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Multumesc mult dragele mele! Sa fiti si voi sanatoase si fericite alaturi de puii vostri!

Cornelia, multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

La multi ani Bogdan!!!! Sa cresti mare, istet si frumos!!!!
Asteptam poze de la party Ruxi!!!

Elena, si eu am stiut la David ca o sa fie baiat...echografia doar ne-a confirmat...de fapt ii si cumparasem o gramada de baietel...hihi...Deci poate e fetita!!! Asteptam sa vedem ce e!!!

Nina, ce fericita e Cristina ca are atatea verisoare!!! Cred ca sunt foarte apropiate!!!

Lucia, am citit si eu linkul...m-am ingrozit...uf...dar parca tot nu imi vine sa cred ca se poate muri dintr-o pneumonie in ziua de azi...doamne!!!

Krysta, si eu sunt de parere ca copilul trebuie sa invete in ritmul lui...dar ce sa faci?? Cum spunea si Gabb, nici sa ramana in urma nu e ok...asa ca vrea nu vrea trebuie sa mearga si cu turma!!!
David a avut rubeola, dar nu i-a ramas nici un semn de la bubite, asa ca nu te pot ajuta...

Nicoleta cum mai e Stefan?? Mai bine? L-ai dus azi la gradi???


Noi am fost la controlul de 4 ani, plus o consultatie la logoped la gradi...
Logopedul a spus ca pronunta f corect toate sunetele, se balbaie un pic, dar e normal la varsta asta pt ca au multe de spus si nu le iese la fel de repede pe cum gandesc si mai ales ca e bilingv...dupa 5 ani daca inca se mai balbaie atunci va lucra un pic cu el...
Testul de la dr a fost ok, stie sa se imbrace, sa isi puna incaltamintea, sa tina creionul in mana, sa reproduca un desen simplu, se orienteaza in spatiu...
Medical e ok...hihi...cica e un copil sanatos si voinic ...nu stiu cum de l-a numic voinic...hihi...
E in continuare pe linia de 95% la inaltime cu 108cm si pe 50% la greutate (aici a avansat) cu 16.8kg!!! Deci...io zic ca e bine...
Desi nu m-am scapat sa il intreb daca nu e slab...adica ca e diferenta intre cum se situeaza la inaltime si cum la greutate...si a spus ca nu are nici o relevanta , ca o greutate la 95% se considera putin overweight, indiferent de inaltime...Desi ma mai uit induiosator la el si mi se pare ca ii sunt coastele proeminente...
Ah...si mi-a spus ca la baie sa il mai decalotez un pic, ca inca nu iese toata "dansa" afara ...la intrebarea mea de ce, mi-a spus ca in adolescenta cand va avea erectii il va durea, si eu am spus ca "si ce daca?"...hihi...mi-a ranjit si mi-a spus ca atunci nu ma va lasa sa il decalotez, si io tare in limba am spus ca se va decalota singur [:P]
A scapat de vaccinul de polio ca ma grabeam ingrozitor...

Si aici vreau sa va intreb: la ce varsta sa face rapelul de polio?? Ca eu nu mai stiu in Ro cum era...si nu stiu daca sa il fac acum...sau sa respect cum a inceput din Ro...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Si eu am fosrt cu Ema la bilantul de ...5 ani, este detul de dezvoltat pt varsta ei... are 113 cm si 25 kg, o sa creasca inalta...
Inca e racita si ii dau antibiotic, sper ca pana luni sa-i treaca...
saptamana viitoare o sa-i fac un nou test PORTAGE si vom vedea cat a acumulat in 4 luni de terapie...

va pupacim si un we placut

ajutati la terapia pt Ema



www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

va salut dupa aproape o saptamana in care nu am dat nici un semn.
La multi ani Bogdan si sanatate multa.sa va traiasca Ruxij .tastatura mea e cam bolnava..nu merg toate tastele asa ca scuze ca lipsesc anumite semne.
Cornelia ma bucur ca acum sunteti mai bine.sanatate si de la noi.Citeam aici pe forum la un subiect cand am fost ultima data foarte fericiti..si ma gandeam ca asta s-a intamplat cu doi ani in urma cand m-am externat cu Mariuca dupa doua luni de stat in spital.Cred ca v-a fost tare greu dar cel mai important e ca acum Rares e ok.
Nicoleta cum mai e Stefan?Azi mi-am propus sa pun si pozele .Sper sa si reusesc.
Elena drum bun azi si numai bine.
Mari sanatate multa si va doresc sa scapati cat mai repede de antibiotic.
Mariuca mea e mai maruntica.Are 1m si 15 kg..atat avea acum o luna.
Lucia mai povesteste-ne de Liviu.
Krysta Mariuca nu a facut inca nici o boala a copilariei.de preferat e sa le faca dar inca nu s-au lipit de ea.Daca bubitele s-au vindecat cred ca ai voie s-o speli.
Nina petrecere frumoasa la aniversare.E minunat ca are cu cine se juca Cristinuca.la multi ani pentru nepotica ta
va pup si va doresc un weekend cat mai placut

www.dotphoto.com/Go.asp?l=crig72&P=038C&AID=4314753&IID=149261642" target="_blank">poze din vacanta

Mariuca









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

La noi sunt 13C, nu a mai fost asa frig in perioada asta de ani buni!!!
Noi savuram vremea asta de primavara!!! hihi...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

sanzi la noi sunt 29.44 C cea mai calda zona din usa in perioada asta si la voi in Fl e cea mai rece perioada care a fost in ultimi 45 de ani.. va dura cateva zile asa... va ajunge saptamana viitoare si pana la 2 - 3 C au zis.

noi bine sanatosi, nimic nou, nimic deosebit... julian saptamana viitoare nu va merge la scoala... i-am luat eu o vacanta .
pup si sanatate

quote:
Originally posted by sinzi_ana

La noi sunt 13C, nu a mai fost asa frig in perioada asta de ani buni!!!
Noi savuram vremea asta de primavara!!! hihi...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David






Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian


www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Mari, sanatate multa Emei si succes la test!Elena, am inteles cum stau lucrurile, sanatos sa fie bb, ca restul e floare la ureche, asa-i?Liviu si-a revenit dupa raceala de saptamana trecuta, cand incepusem si noi sa ne facem ganduri de mers la munte, si iata ca incepe vreme rea, vant puternic, frig, parca vine iarna...Intre timp am fost la o vecina care si-a aniversat baietelul si am facut ceva poze:http://new.photos.yahoo.com/lpircalabu/album/576460762390080840Maine ne vizitam finutzul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dragele mele, chiar daca sunt obosita tot am intrat putin sa va citesc si sa va zic ca e ok bebelina mea. Astazi a prins-o chiar cand s-a trezit si era cu fata... in sus, asa ca am vazut-o bine, medicul a zis ca nu mai e nici un dubiu: e fetita, si e sanatoasa. Bucurie mai mare nu am, decat sa aud ca voi avea un copil sanatos. I-am vazut bine fata, desi uneori isi mai punea manutele, emotionant oricum. Maine va reveni si George acasa, ii vom povesti totul, ca sa se bucure si el, va vedea si filmuletul de pe cd...
Mari, sanatate ii doresc Emei si vesti bune bune!
Lucia, sa stii ca si mie totul imi pare usor cand este sanatate mai ales. Cand l-am auzit tusind pe George intr-o noapte nu am mai putut dormi... Si am intrat panica in mine: o voi lua de la capat cu racelile si partea asta urata (de care se mare ca nu prea putem scapa noi parintii), nu pot sa imi vad copiii suferind. Sunt convinsa ca fiecare dintre noi gandeste si simte asa. Acum cand ma uit in urma cezariana mi se pare o chestie minora fata de operatia pe care i-am facut-o lui George, banala in comparatie cu ce au trecut multi copii de aici. Insa asta simt eu.
Sanzi, bine ca e David in grafic, si lui George ii spun ca putem canta la acordeon pe toracele lui! Insa nu ma mir, la cata energie are si nu sta prea mult intr-un loc... Va doresc sa treceti cu bine de valul asta de frig... si lui Gabb de valul de caldura. S-a dus vremea normala de alta data!
Criq
Ruxi, sper ca v-ati distrat azi, asteptam pozede la 5 ani!
Krysta, nu am trecut prin varicela inca, sa ne spui si noua cum e mai bine cu baita daca ai aflat, stiam ca poate dupa ce cad cojitele, insa... cu semnele si eu sunt in dubii. Sanatate!
Va pup pe toate, sunt hiper-obosita si fug la somn!
O duminica frumoasa, Elena

Mami 30+ si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput