Copilasi din 2002 (31)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dragelor!
Sper sa fiti toti bine sanatosi, Gabb, sa treaca mai repede alergia sa mai ne scrii de Julian si voi!
Krista, pentru copii m-am convins ca nimic nu e musai, George a inceput sa isi scrie numele prin "copiere", pentru ca pe fiecare lucrare facuta la gradi le scrie numele, insa nu cred ca face legatura intre litere, eventual cu acelea sa formeze alte cuvinte. E pur si simplu imitatie. A invatat numerele de telefon de acasa, de la bica, de la serviciul meu, si de asta sunt bucuroasa pentru ca sunt utile, adresa vad ca nu vrea sa o retina, desi alti copii din grupa o stiu. In schimb ii place coloratul, scrisul, muzica si poezia la greu, iar daca ii spun povesti ma intrerupe sa continue el, adica sa... inventeze. Insa astea cred ca le face pentru ca la gradi asa se respecta programa. Toti coloreaza la gramada, toti canta... nu e ca in sistemul american sau altele unde se merge pe anumite aptitudini. Eu una as pune accent mai mult la George pe muzica, aici intr-adevar vad ca e super ok, asta ar fi pe primul loc, si probabil pe viitor asta vom face cu el.
Nico, la noi este alta moda cu martisoarele, fetele dau la baieti pe 1 martie, insa anul asta il voi invata sa procedeze cum stiu eu ca e corect: sa dea el la fetite... si asa toate ii sunt admiratoare, el le spune la toate ca sunt dragute si se joaca, iar ele... iti dai seama.
Mari, ma bucur ca ati serbat cumva pana la urma, chiar daca Ema a fost bolnavioara, iti tin pumnii sa isi revina repede si sa isi reia lectiile! Stiu ca asta e fff important pentru voi, adica fiecare zi este importanta.
Gabi_K, o felicit pe Lili pentru puzzle, al meu face de abia de ala de 60 de piese, inca nu am trecut mai departe. Cand nu are rabdare, revine la alea mai mici sa le faca repede... Ce sa facem, daca e cantaret?
Ruxi, vrem zapada si noi, te-as ajuta cu drag la curatat, mai ales daca ai trimite-o incoace!
Sanzi, cum e urechiusa lui David?
Lucia, Nina, ce va mai fac puiutii?
Eu ma retrag, am cumparat lucruri pentru bebe din burtica, si trebuie sa le clatesc... chiar daca mai am vreo 2 luni, sa fie pregatite. George e foarte incantat de hainutele alea mici-mici, le tot admira intr-una!
Va pup, o zi minunata sa aveti si cu spor!
Elena

Mami 30+ si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

nicoleta,
spor la invatat...frumos gest de la sotul...mai ales ca se intampla des...

multa sanatate lui Stefan.

Helene multumesc de urari.


numai bine ...pupici

ajutati la terapia pt Ema

www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Multa sanatate pt Stefan si Ema!
Elena, spor la cumparaturi! Of, cand imi aduc aminte, acum 5 ani ma pregateam si eu de zori pt sosirea lui Lili... si deja ce mare e... Mai bine nu ma gandesc, ca numai ma apuca nostalgiile

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Va salut si eu dragi mamici!
Am citit cam tot ce ati scris pe aici. Imi pare rau sa aud de copilasii bolnavi, dar am vazut ca intre timp Stefan e mai bine acum!
Ruxij, ce frumos ca aveti zapada!!! La noi erau azi la pranz 19 grade!!! Si eu eram in haina de blana (ca ieri a fost urat)!
Gabb, am vazut pozele, superbe peisaje, superb muzeul! Sanatate multa tie!!
Elena, ce ti-e si cu copii astia! E tare dulce George cu cuceririle lui!

Ieri am aflat ca colega (si prietena mea) va avea un bb (am mai scris de ea pe forum ca-si dorea f.f. mult un BB si nu putea ramane insarcinata), acum s-a intamplat si a fost bucurie generala! Am plans impreuna! Asa ca s-ar putea sa fim nasi (iar) peste cateva luni, sper sa fie totul OK!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Bine v-am regasit dragele mele.
N-am mai intrat de mult, nici pe la servici n-am prea fost pentru ca Rares a fost destul de bolnav -pneumonie, in doua reprize, probabil prost tratata initial, ceea ce in final ne-a dus la 5 saptamani spitalizare.
Dar sa zicem Doamne ajuta ! ca a trecut si acum ne refacem, incercam sa mancam mult si bine sa ne intarim, ne imunizam (isoprinosine), ne vitaminizam (multi-sanostol), ne protejam ficatul(liv 52)
Mi-e cam greu sa citesc zecile de pagini ce le-ati scris, dar de acum sunt pe aici, cu ochii pe voi... .

O zi excelenta tuturor!

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Cornelia bine ai revenit!Am citit peripetiile voastre cu spitalizarea si m-am ingrozit.Sper sa va puneti pe picioare si sa va intariti. Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Cornelia, imi pare rau sa citesc despre problemele voastre... Bine ca a trecut si ca sunteti bine acum. Si noi suntem bine, astept maine rezultatele de la urocultura, sa fiu pe deplin linistita.
Mai intru si maine, sa vad ce mai faceti.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Cornelia, multa sanatate taurasului tau!!!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cornelia, multa sanatate!!!! Dar cum de ati stat 5 sapt in spital pt o pneumonie?? Uf...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

quote:
Originally posted by sinzi_ana
Cornelia, multa sanatate!!!! Dar cum de ati stat 5 sapt in spital pt o pneumonie?? Uf...

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontationSinzi, Radu si David bomba pisaloaga :
varsta, poze, D-ale lui David
Sinzi, uite aici:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93059&whichpage=8

Mergi la inceput