Copilasi din 2002 (31)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


Va scriu si eu cateva randuri despre noi dar inainte de asta vreau sa spun bun venit Mari si Ema! Ma bucur ca te-ai alaturat mamicilor inimoase care scriu la acest subiect .Mergem inainte cu toate problemele pe care ni le ofera viata.Eu adesea pic pe ganduri dar incerc cat de cat sa-mi revin pentru ca alta solutie nu este.
In ultimul timp am fost tot ocupata apoi am plecat dupa cum stiti cateva zile la bv unde ne-am simtit tare bine.Mariuca s-a bucurat de zapada(nu prea multa dar suficient pentru ea) si a fost rasfatata de toate rudele.S-a dat cu sania si pe schiuri.Pacat ca am avut asa putin timp la dispozitie.Ne-am bucurat ca a fost si soare ca altfel eu una inghetam imediat.Nu prea eram noi echipate de munte.Abia astept sa descarc pozele.Intalnirea cu Stefan si Nicoleta ne-a bucurat si pe noi si speram ca in viitor sa mai fie si altele.Erau niste scumpi cum isi vorbeau si cum se tineau de mana la locul de joaca.Am si eu poze pe care o sa vi le arat curand.
De ieri am dus-o pe Mariuca la gradi.De cand am venit din Italia nu am mai dus-o.Ii era dor si ma tot intreba de ce e vacanta asa de lunga.
acum inchei dar voi reveni.
va pup!









Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Hello mamici de pitici/piticute voinici/voinicute !

Multumesc mult de urari ! Poze am sa pun, dar deocamdata nici macar nu le-am descarcat din telefon. Am f. mult de lucru...

In weekend trebuia sa plecam la Busteni, dar Bogdan a facut temperatura in ultimul moment, asa ca am ramas cu toate cumparaturile facute , dar in Bucuresti. Nu stiu de ce a facut temperatura, poate de la burtica. S-a plins ca-l doare burtica, dar nu a avut scaun deloc, asa ca nu stiu. A facut 37.5, i-a scazut, apoi seara a facut iar 37,8. Nu stiu ce a fost ca raceala e pe sfirsite. Ii mai curge nasul si tuseste f. putin. Zilele astea o sa-l duca sotul la dr. Popitiu la V. Gomoiu, ca a inceput sa se prefaca surd. Vreau sa fiu sigura ca e doar prefacatorie.
Deocamdata nu l-am trimis la gradi, asa ca e f. fericit. A descoperit revistele pe care i le-am cumparat mai demult (Pipo) si e f. interesat de ele: coloreaza, numara, incercuieste, etc.
Vreau sa urez un calduros bine ati venit mamicilor si piticilor nou veniti. Si ma bucur ca ai revenit ruxij . Bogdan al tau in curind va face 5 anisori ! La multi ani de pe acum ! Ca nu cumva sa uit intre timp !
Mami de Ema si tu te pregatesti de sarbatoare. Eu iti doresc din inima sa-ti vezi puiul sanatos cit mai repede si sa fiti fericite !

Va pupacesc pina va zapacesc


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cristina, bine ai venit!!

Karina, sanatate lui Bogdan...Eu nu consider febra tot ce e sub 38...o consider mai degraba o nevoie de un somn bun, sau multa apa sau odihna ...


David al meu nu ar pune mana singur sa scrijeleasca ceva!!!! Nu ii place si pace...si nici la gradi nu ii incurajeaza daca nu sunt inclinati pt asta...asa ca trebuie sa il mai pun eu pe acasa ca nu stie deloc sa coloreze si inafara de oameni nu deseneaza altceva!!!




It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

quote:
Originally posted by sinzi_ana

Cristina, bine ai venit!!

Karina, sanatate lui Bogdan...Eu nu consider febra tot ce e sub 38...o consider mai degraba o nevoie de un somn bun, sau multa apa sau odihna ...

Sinzi, in mod normal nici eu nu ma agit sub 38, dar in cazul asta n-am avut curajul sa plec cu el la drum asa, mai ales ca nici nu stiam ce are si se plingea de burtica. Iti dai seama, o indigestie cu diaree si alte alea mi-ar fi lipsit la munte

Ai intrebat mai sus de inaltime si greutate. La 4 ani fix, Bogdan avea 18 kg si 105 cm. Mie mi se pare ca e slabut, dar deh, mama exagerata, ca stiu ca sint altii si mai slabi si sint normali . Oricum in astea 2 luni cred ca a mai crescut si s-a mai ingrasat, mai ales ca a sta mult acasa. Se vede cel mai bine dupa haine. Important e sa fie sanatos, in rest asta e !


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Sanzi, Lili a ajuns la 17 kg. Sau poate n-a ajuns, dar am luat un cantar digital si la toti arata mai mult un pic:) Si uite asa se ingrasa rapid un copil:))) Acum iar s-a lungit un pic, e slaba-slaba de tot. Insa e vesela, sanatoasa, are pofta de mancare in general, face mofturi ca ma-sa, asta e
Ieri am dus-o la dentist, a tras o tura de plans inainte, dar s-a lasat controlata si totul era o.k. A si fost laudata de amandoi dr-i (sot-sotie) ce dinti frumosi si sanatosi are

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut, mamici cu pici,
noi avem vesti proaste... Stefan a facut febra de ieri dupa-amiaza, dupa ce am venit de la plimbare avea 38.5. Apoi noaptea 39, a scazut foarte greu, medicul de familie mi-a zis ca nu stie ce are, nu tuseste, nu ii curge nasul, nu se aude nimic la plamani, nu scaune moi, nu alte manifestari, dar imi spune ca il doare capul (asta de la febra) si ca il doare la buric.
Astept sa vad continuarea, ma sperii tare ca nu stiu ce este... Asta este. Avem antibioticul pregatit, daca nu scade in 3 zile de la sine ii dau antibioticul. Maine de dimineata ii duc o urocultura... el saracul se odihneste bine... de mancat mai putin astazi, dar ieri a fost ok, va mai slabi, dar asa se intampla de obicei... mi-e ciuda, ieri a fost prima zi de gradi abia...
Acum sunt la serviciu dar va inchipuiti ca am un chef...

Bun venit mamicilor noi si multa sanatate lui Bogdan.

Salutari Mariucai din partea lui Stefan :).
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

salutare fetele,
azi am intrat mai devreme ...ca sa nu ma mai apuce noaptea pe net...si Ema sa culce devreme...
Ema tuseste un pik, dar nu am scios-o afara nic ieri , nici azi...ced ca o paste o raceala...daca si maine mai tuseste cat de putin merg cu ea la dr...
preferam sa o scot la o prajitura sau la o pizza de valentine's day, daca nu o sa comandam acasa...o sa aprindem lumanarele parfumate si o sa ne rasfatam ca...gagicile...

va pupacesc si va doresc multa multa multa iubireeeeee

ajutati la terapia pt Ema

www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

cine vrea pe lista sa imi sc numele si data nasteri a copilului .. bine ati venit!

poze recente aici

mai sc maine.. pa si pupici


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Buna,

Sanatate la puiutii bolnaviori.
Gabriela am vazut putin pozele, sunt superbe.



carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Multa sanatate lui Stefan si Emei!

Mergi la inceput