Copilasi din 2002 (31)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Am reusit sa va citesc din urma!
Sinzi, m vazut pozele si filmuletulde la ziua lui David. Super petrecerea, se vede ca v-ati distrat si voi si copii, iar tortul cu Thomas arata superrrr!
Nicoleta ma bucur ca aveti ok de la doctor, aveti grija si in continuare, iar de picior ce sa-ti zic! Sper sa-ti treaca cat mai repede! Pe Stefan daca nu e entuziasmat cu patinajul lasa-l mai moale, sa vrea el!
Carmen, dupa cum spuneau si celelalte mamici, ai niste fetite dragute foc, numai bune sa le mananci obrajorii!
Elena, e bine ca esti un pic singura (adica fara cupil) sa te mai odihnesti si sa-ti faci toate poftele!
Lucia, Nicole, Nina, Ruxij, pupici si !


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Elena, tortul arata tare bine...dar nu a fost prea gustos!!! Oricum l-am luat de decor...hihi...ca imi imaginam ca nu are cum sa fie prea bun!!!

David e foarte incantat ca are 4 ani...spune la toata lumea si isi ia in serios rolul de baiat mare!!!
Vad ca a inceput sa intrebe cand face 5 ani si dupa 5 ani urmeaza 6???




It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.
Sinzi, Stefan este si el incantat ca are 4 ani, are deja planuri pentru cand o avea 5 (sa sara mai sus pe salteaua gonflabila de la petrecere ).

Azi au iesit afara verisoara mea, Stefan si tanti Ica, mi s-a spus ca acum a inceput sa tuseasca ... Ma apuca disperarea.

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Deci toti vor sa fie mai mari: pe mine ma intreaba deja cand face 10 ani, apoi... 22! Si ca sa rada de mine imi zice: atunci tu ai sa fii batraaaana si cocosaaaaata! L-am intrebat cine i-a zis asta, ca de obicei: "asa m-am gandit eu!". S-a smekerit, nu mai dezvaluie sursa acestor misterioase afirmatii!
Maine il aduc acasa... voi avea un pic de lucru, sigur i-au crescut cornitele din cauza bunicilor!
Sanatate va doresc!
Elena

Mami 28+ si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Buna fetelor,
A terminat si Julian tratamentul cu acel antibiotic - cred ca duminica seara - se simnte bine, nu mai are dureri de cap, si nici tusa si nici alte probleme.
Acuma e la scoala si e tare incantat ca merge la scoala in fiecare zi.
Eu ca in fiecare ;una febaruaie mau pocnit alergiile in ochii iara - off polenu asta - tare nasoala luna o sa am tot cu mancarici si ochii cursi si PC cat mai putin si TV la fel - o sa ma plictisesc la moarte fara voi .

sinzi am vazut pozele de la ziua lui David, nu prea zambea in poze, de ce? Ai cumparat a doua masa pt trenulete? Torul arata exceptional dar daca e americanesc imi inchipui gustu - un tort bun iti recomand de la magazinele mexicane ii zice dulce de leche sau ceva asemanator - il decoreaza cum doresti tu tortu are 2 blaturi insiropate cu 3 feluri de lapte cu o crema de lapte - e singuru tort american care imi place si mie - ma rog mexican .
Nicoleta, sanatate lui Stefan si sper sa treaca repede tusa sa nu ajungeti la tratamente.
Va pup pe restul , sorry ca nu mai pot sta sa sc cu numele dar deja ma ustura ochii de la PC si imi curg lacrimi suroaie.
Am pus si ceva poze in albumul numarul 6 de la semnatura.


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

http://good-times.webshots.com/photo/2205481400087737923EZMKgD
am terminat camera lui DAvid!!!!
In sfarsit!!! si curatenia in camera lui!!!! uf...
Da Gabb...i-am mai luat o masa pt trenuri!! ca nu ne incap pe una singura!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sinzi, nu pot vedea nici pozele astea... am un firewall de la munca si nu vreau sa il dezactivez... Poti pune linkul cu pozele in ansamblu? Macar asa sa le vad... :) Mersi.
Stefan este bine, nu a tusit deloc de cand am ajuns eu acasa aseara, am si iesit afara si nimic... Ma si mir ca a tusit de dimineata... Sa speram ca a fost o alarma falsa. In seara asta iesim la patinoar iarasi, vine si tati acasa...

Nicole, nasol ca ai alergii. Bine macar ca Julian este bine, va doresc sa o tineti tot asa.

Elena, s-au smecherit copiii nostri! Si al meu tine la sursele lui :).

VA doresc o zi buna.

Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Hello mamici de pitici ! Nu v-am abandonat, doar am fost f. ocupata.
Sinzi sa-ti traiasca baiatul ! Sa fie sanatos si fericit si sa aiba parte de tot ce e mai bun in viata. Sa va bucurati de el pina la adinci batrineti ! Super pozele si cele de la ziua lui, de camera sa numai vorbesc. Daca ati vedea camera lui Bogdan, v-ati speria. Trei sferturi e plina de jucarii . Ne-am propus sa o aranjam cit de curind.
Intre timp am facut si eu 42 de ani, in aceeasi zi in care baietelul Nicoletei a facut 4 ani. Am avut un tort super, un arici si Bogdan a fost foarte fericit. Mi-a cintat la multi ani si a suflat in luminari. Am sa pun poze, numai sa ma mai eliberez un pic.
Am avut si o altfel de aniversare: pe 3 februarie a facut Bogdan o luna de cind merge zi de zi la gradi, fara sa stea acasa de loc adik fara sa raceasca. Dar cum orice minune nu tine prea mult de duminica a inceput sa-i curga nasul si de luni sa tuseasca. Marti am fost la pediatra, l-a ascultat la plamini si totul e OK, are doar un pic de rosu in git. Il tratam cu siropuri de tuse si ceaiuri. Parca e un pic mai bine, dar de luni nu l-am mai dus la gradi. El a fost f. fericit ca sta acasa cu buni.
Nicoleta, ce-ti mai face degetul?

Doresc multa sanatate bolnaviorilor si sa aud numai lucruri bune.
N-am citit chiar tot din urma, dar promit sa ma pun la punct.
Va pup pe toate cu bebei cu tot.


Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine

ajutor ptr alexandru
Ajutor pentru Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Karina, LA MULTI ANI! Sa fii sanatoasa si fericita!
Degetul meu face bine, azi vreau sa ma duc la patinoar, deci iti dai seama ca este cum trebuie... altfel nu as avea curaj.
Si Stefan ne mai da emotii cu tusea, desi a rezistat si el eroic 3 saptamani fara probleme la gradi (putina tuse foaaaarte rar). Acum este in vacanta. Pana luni.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dragele mele!
Azi imi aduc copilul acasa, sa il mai prind macar o zi de vacanta pentru mine... desi mi-l fura prietena lui maine, garantat!
Karina, la multi ani ... acum m-am prins, tu ai deschis subiectul pentru Stefan al Nicoletei de la evenimente, tocmai pentru ca sunteti colegi de aniversare! Si poze cu tortul astept (nici o grija ca am pofte, am prajituri in frigider).
Gabb, sanatate maxima iti doresc, si sa scapi de polen cat mai curand!
Sanzi, imi place de numa' camera... cand ziceai ca vii acasa in Ro?
Nicoleta, cand spui ca nu mai tuseste e cea mai buna veste, mai ales pentru tine, sunt convinsa!
Lucia, Nina, ce mai fac copilasii? Sper ca sunt bine sanatosi!
Va pup, ma apuc de curatenie sa aiba ce strica George cand vine... oricum intre jucarii nu ma bag ca e dezastru!
O zi buna, Elena

Mami 29+ si "www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC" target="_blank">George" (6.09.2002)

Mergi la inceput