Copilasi din 2002 (31)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Super misto Sanzi! Tu ai pictat pe Thomas asa "de la tine"? Eu nu sunt in stare sa trag doo linii ca lumea. Extraordinar! M-ai dat pe spate, serios!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

ce ma bucur ca sunteti bine si veseli...
Nicoleta frumoase poze si ce tort yam yam.
Sinzi super camera lui David - dar chiar ca ai talent nu gluma.
ruxij poze nu ne mai areti? si j se joaca cu tot ce apuca zre zile numai la jucari ieftine se uita . Bogdan nu e cel mai mare din grupa - utate pe lista mai sunt cativa copilasi mai maricei - avem si copilasi din 2003 aici si nis dragi tare .
crig ma bucur ca ati revenit acasa si totul e ok, multa sanatate.

noi iara betegosi - anu 2007 l-am inceput tare prost - sinuzita lui pitic nu trece - a primit ieri inca un antibiotic fff puterinic se da prima zi 1 TSB si urmatoarele 4 zile 1/2 TSB - e oribil la gust si sper de data asta sa scapam de tot.

noapte buna si sanatate


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.dotphoto.com/go.asp?l=gabbriela&p=gabbriela" target="_blank">1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Am avut un proiector...hihi....am incercat sa le fac din "burta" dar e greu...cu proiectorul e un pic mai usor pt ca ai o idee ce sa faci si cum...hihi...(dar am luat imaginile din carti - David a ales - si a fost destul de greu ca nu ai linii bine definite).
Pictatul insa e partea dificila, curge vopseaua si nu se mai spala, sau nu amesteci culorile bine si nu mai iese aceiasi nuanta, sau pictezi peste ceva...uf...sa nu spun murdareala!!!!!
Dar David este foarte incantat si ma bate la cap ca vrea sa ma ajute...si mai mult imi incurca borcanele

Azi am avut prima data "reading lab" si eu am asistat ..aveam oricum de pus niste lucrari in workbook si am stat "in umbra"...
M-am amuzat copios, David era atat de caraghios...Trebuia sa potriveasca o imagine cu litera cu care incepe si el la "star" (de ex) dupa ce potrivea incepea sa cante "twinkle...twinkle"...la "M=cdonalds" canta "old macdonald had a farm..." si nu se oprea pana nu termina toata lectia!!!!! Miss Jane (educatoarea) spunea ca au facut si lectie de muzica si de citire!!!!!

Ruxij, si mie imi e teama ca va uita lb romana...de asta tin cu dintii sa vb romaneste cat mai mult cu el...

Gabb...sanatate multa!!!! Pupici lui J!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Gabriela, multa sanatate lui Julian! Of, sa scapati odata cu bine! Noi Slava Domnului am mers tare bine in iarna asta. Doar o infectie la urechi si muci cat cuprinde, dar atat. Anul trecut a fost mai nasol. Uite niste poze aci:

http://good-times.webshots.com/album/556890563alcTlS

Sanzi, ce e ala "proiector"? Haios tare David cu cantecelele. :)) Fi-miu chiar acu' tocmai canta in gura mare, ce o zice acolo, el stie. Poate ii ducem la American Idol :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Da, Ruxi!!!! haha....cred ca ar avea o sansa...pe langa ce am vazut pe acolo!!!!!

Proiector este ca un fel de diafilm care proiecteaza imagini pe perete...numai ca poti pune orice imagine...



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ruxi, super pozele!! Se tine bine Bogdan pe patine!!! Si e tare mare!!! (inalt)



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Multumesc Sanzi! Da, se tine binisor pe patine, nu m-a lasat deloc sa il tin de mana. E un copil inalt, 95% (in primii 5%) in grupa lui de varsta (greutate doar 50%), dar sa stii ca intotdeauna in poze a parut si mai mare decat in realitate. Oricum, lumea crede ca e cel putin cu un an mai mare pe unde mergem, ziceau ca are 6 ani si nu putini faceau ochii ca la melc cand le ziceam ca are doar patru (asta cam asta vara). Asta e un avantaj si un dezavantaj, ca lumea se asteapta de la el sa se comporte ca de 6-7 ani cand de fapt e mai mic si se comporta ca atare. Oricum, e un copil cuminte in general.

Apropos, voi cum va disciplinati copiii? O palma la fund sau alte metode?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Crig sanatate multa Mariucai. Ma bucur ca e bine. Chiar am ras ieri ca am gasit pe net un fost coleg de serviciu pe care nu l-am mai vazut de vreo 5 ani si i-am dat linkul cu pozele noastre si tot uitandu-se el pe acolo vede o poza cu mine LIviu si Mariuca si ma trezesc ca imi zice: ai o fetita tare draguta, sa iti traiasca!Noi mai mult in casa cu aceeasi frica de virozele care bantuie, dar noroc ca suntem bine. Liviu e nerabdator sa inceapa gradinita, , nu imi vine sa cred, dar asta doar pentru ca l-am inscris la o gradinita mai departe de noi dar in aceeasi clasa cu prietenul sau si in felul asta am eliminat problema acomodarii care ne-a dat atatea cosmare in 2005. Insa o sa il duc la gradi prin martie aprilie si sper din tot sufletul sa nu avem probleme grave cu virusii pt ca imi e groaza recunosc.Pana atunci avem alte activitati pe acasa, ma ajuta la spalat vase si facut cafea , la sters praful si desenam si ne distram cu diverse jocuri si in plus mai sta si o groaza la desene, dar se va termina cu desenele cand va incepe gradi si cand va veni vara si vom bantui pe afara din nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Ruxijtare frumusele sunt pozele.
Sanzi mi-a placut desenul, eu sunt antitalent la capitolul asta din pacate.
Ana astazi dupa gradinita va merge acasa la o colega de grupa si e foarte incantata de asta. Asteapta de mult.



carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelis4u spune:

Ruxi super haioase pozele!
Sanzi e super frumos peretele,degeaba esti modesta ca a iesit super bine..Daca incercam eu cred ca nu se distingea nimik..
Mircea e bine,zic Doamne ajuta! ca nu mi-a mai racit ca in alti ani,se pare ca tratamentul cu echinaceea si spirulina a dat roade...
Ne pregatim de gradi(am gasit mai aproape) si dupa vacanta vedem cum va fi...
In rest ne tot chinuim sa gasim un logoped,uff,deja am schimbat 2.Cred ca nu prea e normal ca un logoped sa nu aiba pic de impunere in fata unui copil de 4 ani...
Cred ca in ziua cand Mircea va vorbi corect o sa ma linistesc....Stiu ca ar trebui sa fiu multumita ca evolueaza foarte bine pentru un copil cu SD dar...
La Multi Ani !pentru toti sarbatoritii lunii.
va imbratisam pe toti

Mircea(02.07.2002) si Anne

POZE
POVESTEA NOASTRA

Mergi la inceput