Aspirante optimiste >20 ani(40)

Aspirante optimiste >20 ani(40) | Autor: ancadragoman

Link direct la acest mesaj



Lista aspirantelor optimiste care vor deveni mamici:

Victoria(Veronica), Gabela(Gabriela), Pepsica(Antonia), Pia (Oprina), Tumpi(Ionela), Codri(Codruta), MirelaV(Mirela), Alinuche(Alina), Cornelia1172(Cornelia),(Valentina Georgeta), Mariaa(Maria), Gabid(Gabriela), Salmida(Adia Florentina), Ioana1971(Ioana), Speranta(Angelica), Robert(Robert si Alina), Ilie si Suzana(Ilie si Suzana), MadalinaM (Nina), Remy(Camela), OtiliaLia(Otilia), Lucia Munteanu(Manuela Lucia), Ilenya(Ileana), Camisv(Camelia), flory76(Florentina-Iuliana), irinacodrina(Irina Codrina), gogosar(Natalia Anca), giugiuca(Irina), steliana04(Steliana), deca(Carmen), dinah(Elena), Anca Wish(Ana-Maria), Chi(Cristina), claudia123(Claudia), asi(Stanca-Ioana), ardit(Afrodita), Alexa Ioana(Roxana), Felicia(Felicia), nounou(Florina), GeorgianaI(Georgiana), LindaG(Linda), danap( Daniela), heleny(Heleny-Elena), Gabriela Elena(Gabriela Elena), Floran(Florina), Ileana(Ileana), adimercedes(Adriana), Lumit(Luminita-Violeta), nicol78(Elena-Nicoleta), pusichet(Ana Maria), Costi(Elena), Fanta(Stefana), elli(Manuela), andra10(Andra), Liana30 (Mariana), Salomea(Elena), Jonica(Ioana), Natalia26(Raluca Elena),dedi(Adela), ela2004(Ionela), GildaT(Eleonora), puiusu(Oana), Anku(Anca Cerasela), danangie(Daniela Angela), luli( Mirela), lauion(Laura), floarea de colt(Ana Maria), Carmen e( Carmen ), Pmihaela(Elena Mihaela), dionisiade(Florentina), iepurila(Irina), Anca(Anca Mioara), Avalon(Adriana), Roxee(Raluca), Sheherezada(Florentina), adya(Adina), biancaxl(Bianca), zamfir.mel(Mihaela), Lauricipani(Laura-Alexandra), Carmen.cita(Carmen), Elenya m(Mihaela), Crinuta 71(Ioana), Ioana-Cristina(Ioana-Crisitna), Pis(Mihaela-Felicia), barbye(Mirela), diciu(Anda Gabriela & Paul Tiberiu), Madada(Daniela Florentina), Mirga(Mirela & Gabriel), danuta_c(Dana), adi95 (Andreea), marrina(Monia), cristabb(Mihaela Cristina), Mihaela V(Mihaela), didi-anda(Anda Ioana), nanuk(Gabi), dyana(Diana), simonette(Sanda), lucia_1(Lucia Elena), georgiiana(Georgiiana Alina), Silvana Popovici(Iuliana Silvia), cami30(Camelia Veronica), camy062004(Camelia), Dyana(Diana), stefaniaro(Stefania), motanik(Andra), iepumic(Anca), cornelianeli (Cornelia), adela achim(Maria-Adela), adiutza(Adina), kriss79 (Cristina), mmc_nd(Malina-Mihaela), florentin156(Rodica), Aissa(Cristina), Danyalo(Elena-Daniela), ancuta_stan(Ancuta-Elena), Dana n (Daniela), danotino(Daniela Claudia), cherry22, antosit(Antoaneta), kla78(Claudia), Andrusha(Andra), Tabitha (Ioana), bubuleana(Georgiana), Elise, Irinush4u, miki-miki (Mihaela), BiancaB(Bianca), Mirela_1(Mirela Carmen), nusy (Marinela), Daniela76(Daniela Gabriela), Ionara23 (Ioana), geo ionita(Georgiana), Corinuk, Mary14 (Geanina Maria), Sadaf, Mica-mica(Mihaela), zozela(Marilena), Adhnana (Caterina), LoredanaG, BIENCUTA(Bianca), Miramar(Cosmina), carmencyta(Carmen-Mihaela), sorceress(Florina), mormelvio(Mihaela-Magdalena), alibebe(Alina), mihaStroescu(Mihaela), Ioanatugs(Ioana Tugs), Carmen_Marieta, pupesita (Mihaela) ,ayna(Corina), Stelutza_36, helga, oanademunck(Oana), didi-edi, iuca(Viorica), Moira, cris.do, Olivia26, leo_71(LEONORA -OLTITIA), Sheritra(Adina), marryan, voicu_bebi, cicina, marianna, nucutza(Irina-Felicia), daciovi(Daciana), aurel_cris, turturica, ralu76, carmenpit, tumpidunki, Andrada.P, nushulica, mita.2000, Nadya, Alďż˝, Michellex, floriscris, brianna, MP_Julya, roxx, irlandeza(Marinela), luy(Luiza), catty(catalina), iliuta, helicom, claui, iazminn, poki, rox dox, clarissa, geany bc, mi_a, Zenobia, Nikunikalai, ancadragoman (Anca), andriushca (Andreea), Anaoi (Ioana), Kory (Mary), Carla28, Oana_2006, Micky2007, Lucia28, nichi,noela_ carmen, Laura Ioana, stancutza (Diana), PamELLA(Gabriela), Diulet12, Gabitzu37 (Gabi), maria08, CristinaSon, aweya, Truth, ariana1005, Iulica81, fify, oana_r(oana), Dasha, Ramonella, emma76, Miki-ki, Gabitoni, Ileana2000, mcrissa(Cristina-Daniela), alexia28(Mihaela), AlinucaT, Alysh, zisaCami(Elena-Camelia), cosmina78, olim, iubisimo, alina.z, numeioana, Aylla, Danielle02, Smaddy, fecian, AleDutulescu, madutza_bra, vrmoana, -andreea-, nebunica-zapacica, winter, ysa26, printesa_roz, corivio, ache, bb_yasmi, moldoveanca, irina_stef, iumosa, Moira, Bibyrox (Rozalia), RGE, Monica11, andreutza23, teomaria, ade 7928, elena_mol(Elena), oana1177, geany25,Iulica81,Jovi


-dutze foste aspirante:
Cristinna(Cristina), TERBITZA(Florina), iriss27(Irina), aventura, danni, mari-lu, karra 80, alionushca(Aliona), loina_ln, claubd, Alinatxa (Alina), tzontzonel, monica_b, katthy(Ana Catalina), Tanya, vas, Amely(Diana), gabiu(Gabriela), CHOWPERSA,Tanya(Elena Mihaela),Raza de Soare (Nicoleta), IULIABRAILA(Iulia), chiquitita, addinel, Tmihaela(Mihaela), doxinu, musete(Laura- Lucia), andicu(Andreea), eseea(Felicia), kitty_nic(Cristina Valentina), Petit Ange, alina.a ( Alina), lorinaoo1, amameda(Meda), AndraZ (Andra), Tzuca74(Ioana), oanabbb, Olguttza(Ioana Alexandra), danutza2, estecri (Sorina), claucia(Claudia-Ioana), Alinutzaa, simo_al_jaafari, Oana T(Oana), Anculici, Luna1, mychydutza, july_g(Iulia), lachione(Mihaela Laura), brabe, oanaonyx(Oana), Betty78, Aniast72(Andreea),valicutza(Valentina), selina-d , thea_m(Teodora), laviniaN(Lavinia), mirella76, blueeyes2003(Mirela), Sim_Stoian, NanaMotoc, toma_lly(Alina), Marunzika(Ana Maria), Irinabobe, cristina85ss, Lulu77(Alina Mariana),danielaradu

foste aspirante:
mishi(Mihaela), dandana(Daniela), RO-ANA(Liliana), mexxa (Andreea), Madyn (Nicoleta - Magdalena), nastad(Doina), Karula (Raluca), romaniaau(Florina), dariana (Aurora Cristina), Alisia (Alina), Annaa(Ana Aurica), martha78 (Mihaela), Ionica, alina constantin(Alina Ioana), floricika (Florentina), anangel_lexi(Alexandra), osna(Svetlana), mamiFlori, Beatrix(Melania), Georox, Amy-@my, Mirona(Mirona), Lorym, Simo29(Simona), Dbunny, danita, Dacicica(Daciana), gheorlan (Simona), RUXMAX(Ruxandra), Bety(Beatrice), ingeras26a(Andreea), alydumy(Valentina), kateryna(Elena-Georgiana), marinar(Marina),


Sfinte Antoane, mângâietorul sufletelor mâhnite, priveste cu îndurare si vezi cum traiesc în întristare, pentru ca Dumnezeu nu mi-a dat harul de a deveni si eu mama, sau daca devin, îmi curma bucuria, luându-mi copilul de la sân. Copiii sunt legatura de iubire dintre soti: mijloceste, deci pentru mine la Domnul, ca El sa ne mângâie cu un copil si sa ni-l tina în viata.

Eu fagaduiesc ca îl voi creste si educa în frica lui Dumnezeu. Sfinte Antoane, pentru dragostea pe care ai avut-o fata de Pruncul Isus, dobândeste-mi acest har. Iar daca Dumnezeu a hotarât altfel, usureaza-ne, mie si sotului meu traiul, cu haruri deosebite, ca sa fim pururi resemnati în vointa lui Dumnezeu si sa ne folosim de starea noastra pentru a spori faptele bune în folosul aproapelui. Amin.

Tatal nostru, Carele esti in ceruri, sfinteasca-se numele Tau, vie imparatia Ta,faca-se voia Ta precum in cer asa si pe pamant. Painea nostra cea de toate zilele da-ne-o noua astazi. Si ne iarta noua gresalele noastre, precum si noi iertam gresitilor nostri. Si nu ne duce pe noi in ispita, ci ne izbaveste de cel rau. Ca a Ta este imparatia si puterea si slava, a Tatalui si a Fiului si a Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin.

Bucura-te Maria, cea plina de har,
Domnul este cu tine. Binecuvantata esti tu intre femei si Binecuvantat este rodul trupului tau, Iisus,
Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, Roaga-Te pt noi pacatosii,
Acum si-n ceasul mortii noastre,
Amin.
Slava Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, si acum si pururea si in vecii vecilor,
Amin


Link-uri utile:

Calculator de ovulatie
www.fertility.com/Images/BasalChart_celsius_tcm38-1839.pdf" target="_blank">Tabel monitorizare TB
www.fertilityfriend.com/HelpCenter/FFBook/ffhandbook.pdf" target="_blank">Urmarirea fertilitatii - carticica PDF
www.fertilityfriend.com/" target="_blank">
www.fertilityfriend.com
http://lilypie.com/trying_to_conceive.php







anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Anca, sa fie intr-un ceas bun, si s-avem un capitol plin de



***************

"Love like you've never been hurt, sing like nobody's listening and dance like nobody's watching."

Noi
Numaratoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

O sa avem Olivia si sa fie cu noroc.
Bibileana unde esti?

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns -andreea- spune:

anca..nu mai curg pete maronii...daca la asta te referi!
Am temp de peste 37 grade din Z13; azi e z20 si am 37.2; ma inteapa ovarele; m-au durut sfarcurile din 13.01-17.01; am "prestat" in Z8 si Z13; in Z13 am facut test de ovul si era pozitiv ..si in Z14 la fel era pozitiv cu 2 II; am prestat mai devreme cu o zi dar poate s-a prins...ce zizi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geany25 spune:

andriushca, si mie mi-au venit uratii mai devreme!
Azi este ziua 2 a CM(si-au facut aparitia ieri dupa-amiaza)!
Miercuri ma duc la dr sa vedem ce s-a'ntamplat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

ancutza, sa fie cu noroc...
fetele,ce nu as da sa fie si de la asta sa nu imi lucreze stomacul bine.
stau ca pe ghimpi,am prestat decat cu 2 zile inainte de ovulatie si in ziua ovulatiei de 2 ori.

http://tt.lilypie.com/bUwMO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Andreea sanse sunt si temp e super numai sa se mentina asa .
Pupici si hai ca am chef sa trec gravidute pe lista.
Dar ai vb cu medicul ca poate iti trebuie tratament de sustinere ,petele nu sunt normale

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

multumim anca de nou sub,si o sa vedeti voi cum plecam noi toate de aici la gravidutze,si se umple lista acolo hihihihih abia astept uite asa tiate,si mai stiti ceva va si zic care or sa fie subiectele noastre de discutie in lunile ce vin:ca ne doare capul,de cate ori am dat la pestisori,ca ne e pofta de nu stiu ce....o sa vedeti voi fetelor ca am dreptate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Anca sa fie cu mult noroc noul capitol
Sa stii ca, chiar daca ai trecut repede la un nou capitol, eu tot rad de faza cu termometrul Esti tare
Fugi acasa la sot! Lasa treaba, ca-i mai important pt bebe

Dani imi pare rau pt testul negativ. In ce zi esti? Poate e prea devreme sa se vada ceva


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade7928 spune:

Anca, multzumim de capitolul nou!!!!

Fetelor, ce harnice suntetzi!

http://by.lilypie.com/cpaSp4.png

http://lilypie.com/pic/070119/HdFY.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kory spune:

ce harnicute sunteti astazi,abia am terminat de citit celalalt capitol ca voi ati si inceput altul.
Multa bafta la noul capitol, sa fie cu noroc!
Eu sunt in z30, temp. este ca si ieri 36.7, sanii ma dor f putin.
Stiti ce am observat eu? Eu inca mai am prezenta mucusul acela, dar este prezent din data de 18, cand cred eu ca am ovulat, este normal?

Mary

Mergi la inceput