Informatii utile Constanta (5)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Madlen , mult curaj. te inteleg perfect. Nici eu nu ovulez si sotul meu are tot astenoteratospermie. te rog mult, din tot sufletul, ce ti-a spus Tutunaru referitor la diagnosticul sotului tau? Care sunt valorile lui, daca nu te superi?

Ralina, multumesc de incurajari. Asta este, sfatul meu este sa va feriti de BCR.

Noapte buna la fete!

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna dimineata!
In primul rand, Madlen, bine ai venit in grupul nostru! Iti doresc mult succes, sa-ti reuseasca inseminarea, sa nu mai fie nevoie de FIV!
Cris nu v-ati gandit sa incercati si voi o inseminare dupa ce mai faceti inca o tura de tratament cu aloe?

Fata care a devenit in urma tratam. cu aloe nu scrie pe forum ca a zis ca nu prea are timp, dar o sa-i spun ca o asteptam aici.
Eu nu am noutati, azi merg iar la Dr. Rezeanu si maine va zic mai multe informatii.

toate fetele!

Ioana


Vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna dimineata!
Ce harnicute ati fost!!!
Madlen:Ce bine ca mai e cineva de aici pacienta dr.-lui T.....astept sa-ti deschizi PM-ul!!! Cu cine ai facut IUI? Cu T si Matei?! Eu ma apuc de galerie Doamne Ajuta sa fie cu ochisori!!!!!! Sa ne tii la curent!
Angelique: Am vazut ca ai postat la Tutunici.....eu te ajut cu mare placere....orice intrebare ai......am facut si laparo cu T si monitorizari.....dar cred ca-i mai bine sa vorbim pe PM deoarece am putea fi off-topic....Astept intrebarile.... Eu am gasit capsule de BU la plafarul din piata Tomis III( vis-a-vis de intrarea de la Alfa-Beta); vezi sa iei pana in ziua probabila o ovulatiei.
Ralina: Multumim de adresa dr. Ciofu....e bine de stiut!
Mav: Multumesc pentru sustinere si Doamne Ajuta!
Va pup pe toate!!!! o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Buna dimineata!

pe viitoarele burtici ! Am vazut azi dimineata reluarea unei emisiuni de ieri, de pe Euforia (nu-mi vine acu' in minte cum se numeste). S-a vorbit mult si bine, despre PUTEREA GANDULUI POZITIV. Au fost date exemple reale de oameni care s-au vindecat de cancer, datorita atitudinii pozitive fata de propria viata. Asadar, haideti sa ne imaginam listuta de la inceputul capitolului plinaaaa de !!! Daca veti intra putin pe la "All about Constanta", veti vedea cate burtici noi au aparut! Haideti sa inveselim si noi listuta noastra!

BU= Branca ursului, da? Atunci, gasiti sigur (am vazut eu chiar acum doua zile!) la plafarul de vis-a-vis de Muzeul de Arta Populara (sper ca nu scriu prostii, parca asa se numeste?!), pe straduta care coboara din dreptul Tribunalului, catre Plaja Modern.

Cris, despre patania cu BCR-ul... nu-i aici locul potrivit sa vorbim. Au fost neseriosi si tu meriti despagubiri! Primul gand al meu, ar fi: sa "plateasca" cine a gresit, sa nu te lasi!!!!!!!!!!!!
Si eu sunt o persoana corecta (cel putin imi place sa cred asta) si mi-ar placea "sa se faca dreptate".
Dar: nu stiu cat de bine iti face "lupta" asta cu lumea.....
Asa ca, prefer sa fiu rezervata, de data asta. De asta nu ti-am raspuns la topicul deschis de tine, dar sa stii ca-ti sunt alaturi, cu un GAND BUN!

Tuturor, o zi frumoasa!



Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

buna dimineata fete vorbarete si optimiste
mi-am facut analizele de tiroida dimineata si am stat la o coadaaaaaaa
am luat si preturi noi,asa ca ma apuc de listuta
o zi buna

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Mav: Spune-mi si mie cum si unde gasesc ”All about Constanta”??? Sa stii ca sunt foarte folositoare link-urile pe care le-ai scris!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna, fetelor, acum am si eu un minut sa scriu, pe fuga asa.

Pana la urma m-am hotarat in felul urmator. Mai fac o serie de aloe vera, fac o inseminare si daca nimic, merg la Bucuresti la laparo.

Lui Cristi o sa ii mai dau BU si maca, BU pastile bineinteles, multumesc de pont, acum stiu exact de unde sa le iau.

Si cam atat. Pe 3 februarie m-am programat la dna dr, daca ovulez, facem atunci si inseminare.

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Maria, la "Prieteni dintotdeauna", vei gasi un grup mare de mamici si gravidute, la subiectul: All about Constanta (84)
Au incercat si aspirantele (de ex. Angelique, Madaluta-cand inca nu era mamica, etc) sa scrie acolo, insa nu si-au gasit locul acolo.... (si pt mine e de inteles, ca noi discutam de cele mai multe ori despre copiii nostri... si e greu de citit pt cine si-i doreste, da' nu-i are...)
Au fost discutii urate cu moderatorii, care le-au inchis aspirantelor subiectul de aici, la un moment dat, "redirectionandu-le" catre subiectul "comun", referitor la Cta.
De aceea, se numeste acest subiect "Informatii utile Constanta" si fetele se jeneaza sa scrie aici despre altceva decat despre analize si dr.
Sincer, eu ma bucur mult ca pana la urma, a ramas deschis si acest subiect, de la rubrica "Asteptand un ingeras in viata noastra!"
Chiar era necesar si chiar este folositor!
Eu am gasit aici multe fete sufletiste ( mi-ati fost alaturi in clipe tare grele!!!) si informatii utile si m-am hotarat "sa mai raman prin zona", chiar daca sunt... o mamica-aspiranta!!!

Sa ne dea DD la toate cele care ne dorim, bebei sanatosi, cat de curand!!!!!!

Edit: am fost avertizata de catre moderatori sa nu mai ies din subiect, asa ca am sters o parte din mesaj si voi sterge si mesajul referitor la Sebi, nu vreau sa va fac probleme!


Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Cris, pt ovulatie si inseminare cu succes!!!!!!!!!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

mav ai vazut ca te-am trecut pe listuta si la mamici si la aspirante? e ok?
am actualizat si pretul analizelor si orice alta informatie este binevenita,am adunat acolo o mica "baza de date"
numai sa-mi comunicati orice alta idee va vine
sau daca am omis pe cineva din lista
cris este un plan bun,va doresc de pe acum mult succes

"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput