Informatii utile Constanta (5)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralina spune:

Ce rau imi pare ca nu am mai prins emisiunea cu mamacita
Mav te felicit si eu ,cu intirziere cei drept ,pentru un baietel tare haios.Sa creasca mare si sa va bucure zilele,La multi ani!
Buna intrebare Cornelianeli Pentru ce dam atitia bani la sanatate?Habarnam.Chiar trebuie sa -mi platesc asigurarea medicala(sint casnica si eu o platesc personal) si ma intreb daca sa mai dau banii.Oricum in spital platesti aproape tot daca vrei sa stai intr-o camera curata platesti ,daca vrei sa fi tratata normal platesti,daca ai nevoie de medicamente iti cumperi singura ....ma mai intreb daca n-ar fi bine sa merg intr-o alta tara sa nasc in conditii civilizate....
Eu nu mai cred de mult povestea cu lipsa banilor in sanatate,cind te gindesti ca la sfirsitul anului trecut 25%din fondurile de medicamente au ramas necheltuite,dar in schimb in fiecare luna vezi bolnavi care fac cozi la famacii si le spun ca nu mai au fonduri....E mai degraba vorba de proasta organizare si poate nepasarea celor care ar trebui sa ia o masura in acest sens.Din pacate traim in tara in care lucrurile se rezolva in urma scandalurilor din presa.
Deci,daca va hotariti sa facem ceva in ceea ce priveste sistemul sanitar eu sint pentru.Am aflat pe pielea mea ca daca ma rog la doamne doamne nu ma prea ajuta cind sint in spital.Si nici daca ma pling la prieteni nu ma ajuta prea tare sa suport mizeria din spitale si nesimtirea unor asistente.
Asa ca angelique spuneai de un site unde se fac reclamatii?Hai sa facem reclamatii cit inca ma mai simt razboinica.:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

...nici eu nu am mai prins decat sfarsitul emisiunii cu mamacita , dar din cate stiu eu reluarea este dimineata la 9 sau la 10 nu stiu sigur.

Cat despre puterea noasta de a schimba sistemul medical din C-ta...ma indoiesc k am putea face ceva. cred k situatia este supercunostuta tuturor, dar nu sunt solutii...Voi ce solutii propuneti? Daca vrem sa facem ceva trebuie sa avem un plan bine pus la punct...dar eu nu am nici cea mai mica idee de asa ceva...Nici macar reclamatii nu cred k putem face, sau daca am face, credeti k s-ar schimba ceva? Sunt foarte sceptica...
Probabil acum spuneti k s-a ajuns la situatia asta pantru k nimeni nu face nimic si toata lumea se complace si aveti dreptate, dar dupa parerea mea persoanele din sistem pot schimba ceva, nu noi cei din exterior....
daca aveti ceva argumente ..sunt gata sa imi schimb parerea...


Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

poze Darius

Slideshow Darius,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Daca vreti sa ne mai vedeti am facut un slideshow..si sunt tare mandra...

Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

poze Darius

Slideshow Darius,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

La cele spuse mai sus de madaluta, adaug si eu ca o reclamatie fara dovezi, nu rezolva nimic. Cine are chef sa adune pe propria piele dovezi "palpabile", nu povesti...?!

Madaluta, cred ca ai adaugat un punct la adresa, pt ca nu merge.

Nu stiu daca mai sunteti pe aici.... Sa va uitati pe EuforiaTV.... este vorba exact despre ce discutam noi aici... si despre cazul baietelului din Costinesti, care a murit zilele trecute, in ambulanta, dupa ce fusese consultat la Urgenta cu 2 ore inainte....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Nu copiasem bine adresa sitului cu slideshow-ul si de-aia nu se vedea. Acum sper k se vede.Promitem k o sa facem unul si mai frumos dupa botez.

Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

poze Darius

www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=54197687" target="_blank">Slideshow Darius,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna seara, ce rau imi pare ca nu am prins emisiunea cu mamacita, si nici maine nu am cum sa vad reluarea.

Maria, serios as vrea sa mergem impreuna la Bucureti, mai ales ca habar nu am unde e cabinetul si o sa merg pe bajbaite. pentru toate fetele, ID-ul meu de mess este kristina_deppner si putem vorbi cu cea mai mare placere, ca sa nu fim off topic.

Madaluta, multumesc de sfaturi, o sa incerc sa vad daca fac in paralel si o inseminare, sa vad daca reusim

Pup dulce toate fetele!

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Cristina, am emotii pentru tine si-ti tin pumnii, sa iasa totul bine!!!!!

De obicei nu prea ma uit la TV, cu atat mai putin la TV Neptun. Chiar a fost o intamplare ca m-am nimerit in fata televizorului, cu telecomanda in mana si am prins emisiunea mamacitei chiar de la inceput. Mi-a placut ce am vazut si auzit, d-na dr a reusit sa lamureasca multe probleme legate de anestezie si sa spulbere multe "mituri". Mi-a parut rau ca timpul emisiunii a fost atat de scurt si nu a apucat sa vorbeasca mai mult despre celelalte tipuri de anestezii, chiar mi-a starnit interesul (era sa fac pe mine, ca nu m-am indurat sa plec din fata TV-ului)!

Madaluta, foarte frumoase pozele, foarte frumos baiatul, am vizionat "videoclipul" impreuna cu Sebi. Super!!!!



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Buna dimineatza!
Va multumesc inca o data pt urarile de LMA pt Sebi!
Nu inteleg ce mi se intampla. Ieri, de fapt, am avut o scurgere roz toata ziua (nici nu stiu daca se poate numi ca a fost Z1), peste noapte nimic, abia cum au aparut niste pete de... sa zicem "sange". Pana acum, in 16 ani, n-am mai patit asa ceva. Ma simt foarte rau, am si varsat de dimineata, sunt ametita, mi-e greata, ma doare capul si ma simt foarte obosita (si Sebi mi-a facut febra azi-noapte si mai mult l-am pazit)....
Am incercat sa ma port cat se poate de "normal", dupa ce am pierdut sarcina, sa-mi vad mai departe de viata mea, insa... sincer, in afara de Sebi, nu ma mai intereseaza nimic si inca sunt varzaaa....(mai ales la munca).

Fetelor, ce stiti de d-na dr Lutescu? Unde ziceati ca e plecata?

Va doresc o zi usoara!



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Mav, incearca sa te linistesti, o sa vezi ca va trece timpul si bineinteles ca nu vei uita, insa ti se va mai atenua durerea si vei merge mai departe.

Dna. dr. Lutzescu era plecata sambata la Bucuresti. Nu stiu daca s-a intors, cel mai bine este sa suni la cabinet.

Eu am fost de dimineata la dl. dr. Serghei, mi-a dat un medicament facut de el care printre altele a spus ca contine si 33 de aminoacizi. A spus ca intareste sistemu imunitar si multe altele, oricum rau nu are ce sa imi faca, a spus sa iau si eu si Cristi din el. Am inceput de dimineata sa iau. A mai spus sa nu mai iau progesteron ca sa imi vina ciclul, sa stau asa si ma voi regla. Acum chiar nu stiu ce sa fac, sa il ascult sau sa iau progesteron. Ar trebui sa iau, ca sunt in ziua 17. Dar ezit pentru ca parca as vrea sa il ascult si pe el. Voi ce spuneti?

Pupici
Angelique
noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna dimineata!
Ce rau imi pare ca nu am vazut emisiunea cu Mamacita! Data viitoare poate ne spui si noua Mamacita....eu una chiar sunt interesata de subiect.
Angelique: daca vine CM -ul la timp s-ar putea sa mergem impreuna.....nici eu nu am fost singura( doar cu sotul), nu cred ca ma descurc cu masina, dar vedem noi...
Blondiemonyk: Pai.....nu mai treci pe la noi? Tu mergi pe 26 la T? Daca nu ma sincronizez cu Angelique poate ma sincronizez cu tine! Mai vorbim....e in functie de CM.
Mav: Nu stiu ce as putea sa-ti spun.....e greu sa-ti revii, sa fii iar optimista....dar gandeste-te la minunea de copil pe care o ai deja! El are nevoie de o mamica puternica!
Cornelia. Ioana: Cum merg pregatirile?? Mai e putin si incepeti marea aventura! Va tin pumnii!!!
Va pup! O zi buna!

Mergi la inceput